Europese pers snoeihard: "Belgen door het stof na pijnlijke afgang"

door
Europese pers snoeihard:

De Rode Duivels hebben zondagavond op pijnlijke wijze gezichtsverlies geleden. Door met zware 5-2-cijfers onderuit te gaan tegen Zwitserland, gaven de Belgen hun plaats in de halve finale van de Nations League zomaar uit handen. En dat zorgt ook in de buitenlandse pers voor een pak kritiek.


In Frankrijk bijvoorbeeld, zag RMC Sport hoe de Duivels helemaal 'verzinkten' in Zwitserland. "Negen jaar was het geleden dat België nog eens vijf tegengoals slikte. In die periode leek de ploeg zelden of nooit op het team dat zondag van de mat geveegd werd." Ook L'Equipe keek verbaasd toe: "De Zwitserse gekte pakt het allemaal. Nochtans hadden de Belgen aan een gelijkspel of zelfs kleine nederlaag genoeg."

In Engeland was het natuurlijk groot feest. De Three Lions plaatsten zich wel voor de Final Four, terwijl de boeman van het voorbije WK met de billen bloot ging. "De ploeg van Martinez gooit een dubbele voorsprong weg om Engeland een Nations League-boost te geven", kopt The Sun. "De Belgen waren gewoonweg verblufd van zodra Zwitserland begon terug te komen en werden gevloerd door bijna elke counter", aldus de BBC.

Ook Nederland kan zich maandag nog plaatsen voor de Final Four, maar een Derby der Lage Landen krijgen we dus niet. "Zwitserland langs dolende Belgen" en "Belgen diep door het stof na vernedering", schrijft De Telegraaf. "Wonder van Luzern wordt Belgisch Waterloo", kopt Voetbal International. "Voor België restte niet meer dan een pijnlijke aftocht in de wetenschap dat de nagenoeg zekere plaats in de eindronde van de Nations League uit handen was gegeven."

Ook in Spanje had men de uitschakeling van de Duivels niet zien aankomen. "Zwitserland vernedert België, Martinez lijdt zijn zwaarste nederlaag ooit bij de Belgen", aldus El Mundo Deportivo. "België speelt met vuur en verbrandt zich zelf", schrijft Marca.

In Italië tot slot, heeft La Gazzetta dello Sport het over een 'Zwiterse lawine': "De Belgen werden daardoor overweldigd en werden uit de Nations League getrapt."

LEES OOK: Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Het aantal afwezigen was gewoon te groot bij de Belgen ...

Meest recent

'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

4
4
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

6
6
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

11
11
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

28
28
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

42
42
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

20
20
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

46
46
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

116
116
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

80
80
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

138
138
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

140
140
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

449
449
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

73
73
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

179
179
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

87
87
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

182
182
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

217
217
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

168
168
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

371
371
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

424
424
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

104
104
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

327
327
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

324
324
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

75
75
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

241
241

Meer sportnieuws