Europese pers snoeihard: "Belgen door het stof na pijnlijke afgang"

1058 stemmen
Europese pers snoeihard:

De Rode Duivels hebben zondagavond op pijnlijke wijze gezichtsverlies geleden. Door met zware 5-2-cijfers onderuit te gaan tegen Zwitserland, gaven de Belgen hun plaats in de halve finale van de Nations League zomaar uit handen. En dat zorgt ook in de buitenlandse pers voor een pak kritiek.


In Frankrijk bijvoorbeeld, zag RMC Sport hoe de Duivels helemaal 'verzinkten' in Zwitserland. "Negen jaar was het geleden dat België nog eens vijf tegengoals slikte. In die periode leek de ploeg zelden of nooit op het team dat zondag van de mat geveegd werd." Ook L'Equipe keek verbaasd toe: "De Zwitserse gekte pakt het allemaal. Nochtans hadden de Belgen aan een gelijkspel of zelfs kleine nederlaag genoeg."

In Engeland was het natuurlijk groot feest. De Three Lions plaatsten zich wel voor de Final Four, terwijl de boeman van het voorbije WK met de billen bloot ging. "De ploeg van Martinez gooit een dubbele voorsprong weg om Engeland een Nations League-boost te geven", kopt The Sun. "De Belgen waren gewoonweg verblufd van zodra Zwitserland begon terug te komen en werden gevloerd door bijna elke counter", aldus de BBC.

Ook Nederland kan zich maandag nog plaatsen voor de Final Four, maar een Derby der Lage Landen krijgen we dus niet. "Zwitserland langs dolende Belgen" en "Belgen diep door het stof na vernedering", schrijft De Telegraaf. "Wonder van Luzern wordt Belgisch Waterloo", kopt Voetbal International. "Voor België restte niet meer dan een pijnlijke aftocht in de wetenschap dat de nagenoeg zekere plaats in de eindronde van de Nations League uit handen was gegeven."

Ook in Spanje had men de uitschakeling van de Duivels niet zien aankomen. "Zwitserland vernedert België, Martinez lijdt zijn zwaarste nederlaag ooit bij de Belgen", aldus El Mundo Deportivo. "België speelt met vuur en verbrandt zich zelf", schrijft Marca.

In Italië tot slot, heeft La Gazzetta dello Sport het over een 'Zwiterse lawine': "De Belgen werden daardoor overweldigd en werden uit de Nations League getrapt."

LEES OOK: UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Het aantal afwezigen was gewoon te groot bij de Belgen ...

Meest recent

Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

7
7
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

15
15
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

39
39
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

91
91
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

73
73
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

34
34
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

357
357
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

58
58
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

34
34
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

216
216
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

91
91
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

160
160
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

381
381
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

332
332
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

84
84
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

59
59
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

182
182
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

170
170
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

61
61
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

445
445
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

328
328
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

311
311
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

80
80
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

328
328
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

383
383

Meer sportnieuws