Europese pers snoeihard: "Belgen door het stof na pijnlijke afgang"

1058 stemmen
Europese pers snoeihard:

De Rode Duivels hebben zondagavond op pijnlijke wijze gezichtsverlies geleden. Door met zware 5-2-cijfers onderuit te gaan tegen Zwitserland, gaven de Belgen hun plaats in de halve finale van de Nations League zomaar uit handen. En dat zorgt ook in de buitenlandse pers voor een pak kritiek.


In Frankrijk bijvoorbeeld, zag RMC Sport hoe de Duivels helemaal 'verzinkten' in Zwitserland. "Negen jaar was het geleden dat België nog eens vijf tegengoals slikte. In die periode leek de ploeg zelden of nooit op het team dat zondag van de mat geveegd werd." Ook L'Equipe keek verbaasd toe: "De Zwitserse gekte pakt het allemaal. Nochtans hadden de Belgen aan een gelijkspel of zelfs kleine nederlaag genoeg."

In Engeland was het natuurlijk groot feest. De Three Lions plaatsten zich wel voor de Final Four, terwijl de boeman van het voorbije WK met de billen bloot ging. "De ploeg van Martinez gooit een dubbele voorsprong weg om Engeland een Nations League-boost te geven", kopt The Sun. "De Belgen waren gewoonweg verblufd van zodra Zwitserland begon terug te komen en werden gevloerd door bijna elke counter", aldus de BBC.

Ook Nederland kan zich maandag nog plaatsen voor de Final Four, maar een Derby der Lage Landen krijgen we dus niet. "Zwitserland langs dolende Belgen" en "Belgen diep door het stof na vernedering", schrijft De Telegraaf. "Wonder van Luzern wordt Belgisch Waterloo", kopt Voetbal International. "Voor België restte niet meer dan een pijnlijke aftocht in de wetenschap dat de nagenoeg zekere plaats in de eindronde van de Nations League uit handen was gegeven."

Ook in Spanje had men de uitschakeling van de Duivels niet zien aankomen. "Zwitserland vernedert België, Martinez lijdt zijn zwaarste nederlaag ooit bij de Belgen", aldus El Mundo Deportivo. "België speelt met vuur en verbrandt zich zelf", schrijft Marca.

In Italië tot slot, heeft La Gazzetta dello Sport het over een 'Zwiterse lawine': "De Belgen werden daardoor overweldigd en werden uit de Nations League getrapt."

LEES OOK: Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Het aantal afwezigen was gewoon te groot bij de Belgen ...

Meest recent

Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

23
23
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

71
71
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

49
49
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

93
93
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

207
207
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

123
123
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

92
92
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

179
179
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

671
671
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

144
144
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

462
462
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

531
531
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

349
349
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

246
246
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

221
221
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

67
67
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

78
78
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

271
271
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

63
63
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

294
294
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

108
108
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

449
449
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

447
447
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

192
192
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

257
257

Meer sportnieuws