Europese pers snoeihard: "Belgen door het stof na pijnlijke afgang"

door
Europese pers snoeihard:

De Rode Duivels hebben zondagavond op pijnlijke wijze gezichtsverlies geleden. Door met zware 5-2-cijfers onderuit te gaan tegen Zwitserland, gaven de Belgen hun plaats in de halve finale van de Nations League zomaar uit handen. En dat zorgt ook in de buitenlandse pers voor een pak kritiek.


In Frankrijk bijvoorbeeld, zag RMC Sport hoe de Duivels helemaal 'verzinkten' in Zwitserland. "Negen jaar was het geleden dat België nog eens vijf tegengoals slikte. In die periode leek de ploeg zelden of nooit op het team dat zondag van de mat geveegd werd." Ook L'Equipe keek verbaasd toe: "De Zwitserse gekte pakt het allemaal. Nochtans hadden de Belgen aan een gelijkspel of zelfs kleine nederlaag genoeg."

In Engeland was het natuurlijk groot feest. De Three Lions plaatsten zich wel voor de Final Four, terwijl de boeman van het voorbije WK met de billen bloot ging. "De ploeg van Martinez gooit een dubbele voorsprong weg om Engeland een Nations League-boost te geven", kopt The Sun. "De Belgen waren gewoonweg verblufd van zodra Zwitserland begon terug te komen en werden gevloerd door bijna elke counter", aldus de BBC.

Ook Nederland kan zich maandag nog plaatsen voor de Final Four, maar een Derby der Lage Landen krijgen we dus niet. "Zwitserland langs dolende Belgen" en "Belgen diep door het stof na vernedering", schrijft De Telegraaf. "Wonder van Luzern wordt Belgisch Waterloo", kopt Voetbal International. "Voor België restte niet meer dan een pijnlijke aftocht in de wetenschap dat de nagenoeg zekere plaats in de eindronde van de Nations League uit handen was gegeven."

Ook in Spanje had men de uitschakeling van de Duivels niet zien aankomen. "Zwitserland vernedert België, Martinez lijdt zijn zwaarste nederlaag ooit bij de Belgen", aldus El Mundo Deportivo. "België speelt met vuur en verbrandt zich zelf", schrijft Marca.

In Italië tot slot, heeft La Gazzetta dello Sport het over een 'Zwiterse lawine': "De Belgen werden daardoor overweldigd en werden uit de Nations League getrapt."

LEES OOK: Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Het aantal afwezigen was gewoon te groot bij de Belgen ...

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

2
2
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

30
30
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

61
61
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

117
117
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

187
187
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

70
70
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

55
55
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

141
141
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

451
451
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

179
179
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

700
700
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

167
167
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

121
121
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

147
147
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

216
216
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

638
638
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

61
61
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

356
356
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

293
293
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

180
180
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

410
410
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

200
200
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

68
68
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

52
52
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

313
313

Meer sportnieuws