Doelpuntrijke Argentijnse ‘Superclasico’ levert geen winnaar op

door
Doelpuntrijke Argentijnse ‘Superclasico’ levert geen winnaar op

De eerste confrontatie in de finale van de Copa Libertadores tussen de Argentijnse rivalen Boca Juniors en River Plate is vanavond in La Bombonera in Buenos Aires geëindigd in een 2-2 gelijkspel. De beslissende return in deze historische Superclásico vindt plaats op zaterdag 24 november.

Regen op zaterdag

De rivalen uit de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires stonden vanavond voor de 247ste keer tegenover elkaar in de Superclásico, maar het is pas voor het eerst dat Boca en River elkaar treffen in de finale van de Copa Libertadores, de Zuid-Amerikaanse variant van de Champions League. De heenwedstrijd in La Bombonera zou eigenlijk gisteravond al gespeeld worden, maar werd toen afgelast vanwege extreme regenval in Buenos Aires en een onbespeelbaar veld. Vanavond ging de wedstrijd dus wel door en alle verwachtingen werden waargemaakt. Zowel op de tribunes als op het veld was Boca - River een enorm spektakel. Boca Juniors kwam na een dik halfuur spelen op voorsprong door een goal van Ábila, die in tweede instantie River Plate-doelman Franco Armani in de korte hoek wist te verschalken. Het antwoord van River Plate liet niet lang op zich wachten, want twee minuten later zorgde spits Lucas Pratto met een bekeken schot in de verre hoek alweer voor de gelijkmaker: 1-1. Darío ‘Pipa’ Benedetto, die in de halve finales tegen Palmeiras ook al drie keer scoorde, zorgde met een bekeken achterwaartse kopbal kort voor rust voor de 2-1 voor de thuisploeg.

Weinig kansen na rust 

Een kwartier na rust kwam River Plate opnieuw op gelijke hoogte in La Bombonera, waar er geen uitfans welkom waren naast de 50.000 uitzinnige supporters van Boca Juniors. Het was Boca-verdediger Carlos Izquierdoz die het leer in eigen doel verwerkte. Twintig minuten voor tijd mocht Boca Juniors-legende Carlos Tévez zijn opwachting nog maken, maar ook hij kon het verschil niet meer maken in een tweede helft met weinig kansen.

De winnaar zal over twee weken worden beslist, mogelijk via een verlenging en strafschoppen.

Wie wint de Copa Libertadores over twee weken?

Meest recent

Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

13
13
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

109
109
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

124
124
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

118
118
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

46
46
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

283
283
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

152
152
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

477
477
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

181
181
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

240
240
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

476
476
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

713
713
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

328
328
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

722
722
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

126
126
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

385
385
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

613
613
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

546
546
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

65
65
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

262
262
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

451
451
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

591
591
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

156
156
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

335
335

Meer sportnieuws