Harde woorden: 'Arrogant Anderlecht probeerde FIFA te misleiden'

door
Harde woorden: 'Arrogant Anderlecht probeerde FIFA te misleiden'

Er hangt RSC Anderlecht mogelijk een zware sanctie boven het hoofd in de vorm van een stevige boete én transferverbod. De Standaard kreeg via Football Leaks inzage in bepaalde documenten en daaruit blijkt dat het integriteitsdepartement van de FIFA een viertal transfers onderzoekt. Maar RSCA bleek niet geneigd om daaraan mee te werken.


De transfers, waaronder die van Chancel Mbemba, dateren van enkele jaren geleden en vielen dus onder de bevoegdheid van het vorige bestuur. Het zou gaan om een viertal buitenlandse spelers die minderjarig waren op het moment dat ze tekenden. Maar toen de FIFA navraag deed, reageerde de club blijkbaar erg 'arrogant' volgende de medewerkers van de wereldvoetbalbond. "Zstellen de onderzoekers dat Anderlecht geprobeerd heeft om hen te "misleiden" in het dossier naar de problematische transfers. Zo laken ze dat Anderlecht niet alle gevraagde documenten heeft overgemaakt, hoewel de club daartoe verplicht is", schrijft Het Nieuwsblad.

Eén van de onderzochte transfers is die van de Nepalees Bimal Magar. Die werkte een proefperiode af bij RSCA en nam met Paars-Wit ook deel aan enkele jeugdtornooien. Maar toen de club enkele maanden later vragen kreeg over de komst van de Nepalees, beweerde men nog nooit van Magar te hebben gehoord. Iets wat de onderzoekers uiteraard niet geloven, er bestaan zelfs beelden van Magar in dienst bij Anderlecht. "Anderlecht zou, klinkt het in één van de FIFA-documenten, te kwader trouw hebben gehandeld. De club bleek niet bereid om op vragen te antwoorden."

LEES OOK: Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

De FIFA moet in het onderzoek rekening houden met de machtswissel bij RSCA ...

Meest recent

Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

25
25
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

90
90
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

92
92
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

390
390
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

123
123
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

577
577
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

561
561
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

101
101
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

303
303
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

464
464
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

158
158
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

117
117
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

636
636
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

259
259
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

223
223
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

420
420
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

84
84
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

285
285
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

89
89
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

97
97
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

80
80
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

77
77
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

135
135
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

521
521
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

19
19

Meer sportnieuws