Harde woorden: 'Arrogant Anderlecht probeerde FIFA te misleiden'

510
Harde woorden: 'Arrogant Anderlecht probeerde FIFA te misleiden'

Er hangt RSC Anderlecht mogelijk een zware sanctie boven het hoofd in de vorm van een stevige boete én transferverbod. De Standaard kreeg via Football Leaks inzage in bepaalde documenten en daaruit blijkt dat het integriteitsdepartement van de FIFA een viertal transfers onderzoekt. Maar RSCA bleek niet geneigd om daaraan mee te werken.


De transfers, waaronder die van Chancel Mbemba, dateren van enkele jaren geleden en vielen dus onder de bevoegdheid van het vorige bestuur. Het zou gaan om een viertal buitenlandse spelers die minderjarig waren op het moment dat ze tekenden. Maar toen de FIFA navraag deed, reageerde de club blijkbaar erg 'arrogant' volgende de medewerkers van de wereldvoetbalbond. "Zstellen de onderzoekers dat Anderlecht geprobeerd heeft om hen te "misleiden" in het dossier naar de problematische transfers. Zo laken ze dat Anderlecht niet alle gevraagde documenten heeft overgemaakt, hoewel de club daartoe verplicht is", schrijft Het Nieuwsblad.

Eén van de onderzochte transfers is die van de Nepalees Bimal Magar. Die werkte een proefperiode af bij RSCA en nam met Paars-Wit ook deel aan enkele jeugdtornooien. Maar toen de club enkele maanden later vragen kreeg over de komst van de Nepalees, beweerde men nog nooit van Magar te hebben gehoord. Iets wat de onderzoekers uiteraard niet geloven, er bestaan zelfs beelden van Magar in dienst bij Anderlecht. "Anderlecht zou, klinkt het in één van de FIFA-documenten, te kwader trouw hebben gehandeld. De club bleek niet bereid om op vragen te antwoorden."

LEES OOK: Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De FIFA moet in het onderzoek rekening houden met de machtswissel bij RSCA ...

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

36
36
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

39
39
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

36
36
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

32
32
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

12
12
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

65
65
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

133
133
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

129
129
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

272
272
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

260
260
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

116
116
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

123
123
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

215
215
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

177
177
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

251
251
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

308
308
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

211
211
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

111
111
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

98
98
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

255
255
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

140
140
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

242
242
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

980
980

Meer sportnieuws