Harde woorden: 'Arrogant Anderlecht probeerde FIFA te misleiden'

door
Harde woorden: 'Arrogant Anderlecht probeerde FIFA te misleiden'

Er hangt RSC Anderlecht mogelijk een zware sanctie boven het hoofd in de vorm van een stevige boete én transferverbod. De Standaard kreeg via Football Leaks inzage in bepaalde documenten en daaruit blijkt dat het integriteitsdepartement van de FIFA een viertal transfers onderzoekt. Maar RSCA bleek niet geneigd om daaraan mee te werken.


De transfers, waaronder die van Chancel Mbemba, dateren van enkele jaren geleden en vielen dus onder de bevoegdheid van het vorige bestuur. Het zou gaan om een viertal buitenlandse spelers die minderjarig waren op het moment dat ze tekenden. Maar toen de FIFA navraag deed, reageerde de club blijkbaar erg 'arrogant' volgende de medewerkers van de wereldvoetbalbond. "Zstellen de onderzoekers dat Anderlecht geprobeerd heeft om hen te "misleiden" in het dossier naar de problematische transfers. Zo laken ze dat Anderlecht niet alle gevraagde documenten heeft overgemaakt, hoewel de club daartoe verplicht is", schrijft Het Nieuwsblad.

Eén van de onderzochte transfers is die van de Nepalees Bimal Magar. Die werkte een proefperiode af bij RSCA en nam met Paars-Wit ook deel aan enkele jeugdtornooien. Maar toen de club enkele maanden later vragen kreeg over de komst van de Nepalees, beweerde men nog nooit van Magar te hebben gehoord. Iets wat de onderzoekers uiteraard niet geloven, er bestaan zelfs beelden van Magar in dienst bij Anderlecht. "Anderlecht zou, klinkt het in één van de FIFA-documenten, te kwader trouw hebben gehandeld. De club bleek niet bereid om op vragen te antwoorden."

LEES OOK: 'Duivels vrezen: meteen mokerslag in WK-groepsfase'

De FIFA moet in het onderzoek rekening houden met de machtswissel bij RSCA ...

Meest recent

Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

12
12
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

105
105
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

255
255
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

179
179
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

94
94
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

216
216
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

193
193
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

783
783
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

315
315
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

241
241
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

108
108
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

231
231
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

200
200
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

160
160
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

144
144
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

391
391
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

373
373
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

622
622
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

249
249
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

309
309
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

129
129
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

263
263
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

166
166
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

147
147
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

430
430

Meer sportnieuws