TRANSFERUURTJE: 'RSCA legt 5 miljoen op tafel, smaakmaker terug naar Club?'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA legt 5 miljoen op tafel, smaakmaker terug naar Club?'

Het eerste luik van het seizoen zit er alweer op, de meeste ploegen hebben inmiddels door of er tijdens de voorbije transfermarkt goed gewerkt is. Heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn dan ook al concreet bezig met de voorbereiding op de wintermercato en dat zorgt weer voor tal van interessante transfergeruchten. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Landry Dimata speelt momenteel nog op huurbasis voor RSC Anderlecht, maar zal op korte termijn definitief overgenomen worden van VfL Wolfsburg. Volgens Het Nieuwsblad heeft het bestuur beslist om de aankoopoptie in zijn contract te lichten. Marc Coucke zou 5 miljoen euro moeten neertellen voor de Belgische belofte-international. De aankoop van Dimata staat overigens los van de komst van een extra spits in de wintermercato.

Volgens media in Oekraïne heeft Dinamo Kiev concrete interesse in Ruslan Malinovskyi. De topclub zou in januari een poging willen wagen om de middenvelder van KRC Genk af te snoepen. De makelaar van Malinovskyi is ook de makelaar van de coach van Dinamo. TD Dimitri De Condé maakt zich echter sterk dat er geen sterkhouders vertrekken in januari.

Bijzonder gerucht in de Turkse media. Zo zou Nabil Dirar op de terugweg zijn naar Club Brugge. De Marokkaanse flankspeler heeft geen toekomst meer bij Fenerbahce en zou er zo snel mogelijk weg moeten. Media als Yeni Safak, Fanatik en Takvim brengen het gerucht naar buiten dat zijn makelaar Fouad Ben Kouider momenteel aan een transfer aan het werken is. Al is hun berichtgeving doorgaans wel met een grove korrel zout te nemen.

BUITENLAND
Volgens The Guardian zou José Mourinho komende winter een transferbudget van zo'n 100 miljoen pond ter beschikking krijgen. Dat zou hij grotendeels willen spenderen aan defensieve versterking bij Manchester United. Milan Skriniar van Internazionale is één van de doelwitten, maar volgens ESPN staat er één man met stip bovenaan het verlanglijstje: Toby Alderweireld. De Rode Duivel was afgelopen zomer al een belangrijk doelwit, maar toen lag zijn huidige club Tottenham dwars.

FC Barcelona zou tijdens de wintermercato een ervaren maar niet te dure verdediger willen aantrekken, liefst zelfs op huurbasis. Komende zomer moet er echter een topverdediger bij komen. Mathijs de Ligt van Ajax is een groot doelwit, maar volgens Sport staat ook Kalidou Koulibaly hoog op de lijst. De voormalige sterkhouder van KRC Genk is bij Napoli uitgegroeid tot één van de betere verdedigers op de Europese velden.

Mousa Dembélé zal Tottenham in de zomer transfervrij verlaten. De bijna 32-jarige Rode Duivel is einde contract en volgens Tuttomercatoweb willen AC Milan en Inter Milaan hem naar de Serie A halen. Dembélé hoopt wel nog een keer goed te cashen. Hij zou graag een meerjarig contract ondertekenen en dat met een jaarloon van ongeveer drie miljoen euro.

De sportieve crisis bij Real Madrid blijft niet zonder gevolgen. Volgens Don Balon zou voorzitter Florentino Pérez een vijftal spelers hebben aangeduid die in één van de twee volgende mercato's mogen beschikken. Op die 'zwarte lijst' staan: Keylor Navas, Karim Benzema, Lucas Vazquez, Marcos Llorente en Jesus Vallejo.

LEES OOK: Genk troeft Spaanse clubs af en strikt talent

Zou Dirar een versterking zijn voor het huidige Club?

Meest recent

Genk troeft Spaanse clubs af en strikt talent

De voorbije jaren vergaarde de jeugdopleiding van KRC Genk een stevige reputatie, met dank aan onder ...

1
1
'Strijd helemaal los om nieuw goudhaantje Club Brugge'

Club Brugge nam de voorbije jaren een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

36
36
Mannaert opgelet: komt dit land Rode Duivels leegroven?

De Rode Duivels namen in 2025 een frisse start met Rudi Garcia als bondscoach en Vincent Mannaert ...

43
43
'Bayern pleziert Kompany met pikante transfer'

Bayern München liet vlak voor de interlandbreak voor de eerste keer dit seizoen punten liggen ...

31
31
Voormalig Rode Duivel slachtoffer van gruwelijke feiten

Voetbal hoort te verbinden, niet te verdelen. Voor een ex-Rode Duivel liep een jeugdwedstrijd ...

28
28
Rode Duivel onverwacht toch mee naar Kazachstan?

De Rode Duivels trainen donderdag nog een laatste keer in België, waarna ze zich opmaken voor ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Straffe wending Kompany, toptransfer Godts'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

243
243
Puzzelwerken bij Rode Duivels: Garcia hakt knopen door

Zaterdag nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan, de voorlaatste horde richting het WK van ...

96
96
DAZN bezwijkt: verhuist Belgisch voetbal naar Proximus?

Er is de afgelopen weken en maanden reeds veel inkt gevloeid over DAZN. Halfweg de reguliere ...

466
466
"Stop het nu!" Vandenbempt haalt hakbijl boven op televisie

Peter Vandenbempt kennen we vooral als de man die geweldig commentaar levert bij voetbalwedstrijden. ...

203
203
Vermeeren vergeleken met legende: "Als je hem ziet..."

Bij de Rode Duivels was er ook deze maand geen plaats voor Arthur Vermeeren, die zich dan maar ...

77
77
'Westerlo ziet flop in januari alweer vertrekken'

Voor Westerlo is het voorlopig opnieuw een seizoen met pieken en dalen. Onder Issame Charaï ...

42
42
Swerts verklaart mysterieuze afwezige bij Jonge Duivels

Terwijl de Rode Duivels in de komende dagen hun ticket voor het WK willen valideren, hopen de Jonge ...

48
48
'Niet meer te houden: Club speelt zomeraanwinst snel kwijt'

Club Brugge haalde afgelopen zomer al 80 miljoen euro op met uitgaande transfers en het lijkt erop ...

344
344
Zulte Waregem legt zeer straffe financiële cijfers voor

Na enkele moeilijke jaren gaat het Zulte Waregem weer voor de wind. De West-Vlamingen keerden dit ...

263
263
'Club zet zich schrap: grootmacht komt voor Ordoñez'

Afgelopen zomer slaagde Club Brugge er nog in om na een heuse soap Joel Ordoñez aan boord te ...

171
171
Swerts doet boekje open over situatie Bounida en Godts

Ajax kent een rotseizoen, maar met Rayane Bounida en Mika Godts spelen er wel twee jonge Belgen. De ...

94
94
Ronaldo richting journalist: "Je hebt te veel films gekeken"

Portugal neemt het op tegen Ierland. De match gaat door in Dublin en de Portugezen hopen zich daar ...

56
56
Wilmots krijgt gelijk: Standard ruikt ‘megadeal’

Standard doet het voorlopig zeker niet beter dan vorig seizoen. De Rouches hebben wel meer spelers ...

200
200
“Niet te geloven!” Ruben Van Gucht onthult duister verleden

Hij is sportanker, radiostem, documentairemaker én regelmatig het onderwerp van ...

71
71
Tijd dringt voor RSCA: drie hete dossiers voor januari

RSC Anderlecht moet dringend werk gaan maken van enkele contracten. Er werd veel kritiek op Jesper ...

282
282
Vanaken schokt de Rode Duivels met 'schaamteloze' actie

Zonder De Bruyne schuift één man schaamteloos naar voren: Hans Vanaken eist de regie ...

654
654
WK-selectie krijgt vorm: 17 Duivels vechten om 4 tickets

België gaat naar het WK 2026, dat is een zekerheid. Tegen Kazachstan en Liechtenstein gaat het ...

150
150
'DAZN neemt gigantisch belangrijke beslissing'

Woensdag stond er een Algemene Vergadering van de Pro League op het programma. Daarbij moest er ...

486
486
Anderlecht ontdekt uitblinker: "Gratis transfer!"

We haalden onlangs aan dat Neerpede Anderlecht weer moet redden. Daarmee bedoelden we dat Paars-Wit ...

419
419

Meer sportnieuws