TRANSFERUURTJE: 'RSCA legt 5 miljoen op tafel, smaakmaker terug naar Club?'

341 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'RSCA legt 5 miljoen op tafel, smaakmaker terug naar Club?'

Het eerste luik van het seizoen zit er alweer op, de meeste ploegen hebben inmiddels door of er tijdens de voorbije transfermarkt goed gewerkt is. Heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn dan ook al concreet bezig met de voorbereiding op de wintermercato en dat zorgt weer voor tal van interessante transfergeruchten. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Landry Dimata speelt momenteel nog op huurbasis voor RSC Anderlecht, maar zal op korte termijn definitief overgenomen worden van VfL Wolfsburg. Volgens Het Nieuwsblad heeft het bestuur beslist om de aankoopoptie in zijn contract te lichten. Marc Coucke zou 5 miljoen euro moeten neertellen voor de Belgische belofte-international. De aankoop van Dimata staat overigens los van de komst van een extra spits in de wintermercato.

Volgens media in Oekraïne heeft Dinamo Kiev concrete interesse in Ruslan Malinovskyi. De topclub zou in januari een poging willen wagen om de middenvelder van KRC Genk af te snoepen. De makelaar van Malinovskyi is ook de makelaar van de coach van Dinamo. TD Dimitri De Condé maakt zich echter sterk dat er geen sterkhouders vertrekken in januari.

Bijzonder gerucht in de Turkse media. Zo zou Nabil Dirar op de terugweg zijn naar Club Brugge. De Marokkaanse flankspeler heeft geen toekomst meer bij Fenerbahce en zou er zo snel mogelijk weg moeten. Media als Yeni Safak, Fanatik en Takvim brengen het gerucht naar buiten dat zijn makelaar Fouad Ben Kouider momenteel aan een transfer aan het werken is. Al is hun berichtgeving doorgaans wel met een grove korrel zout te nemen.

BUITENLAND
Volgens The Guardian zou José Mourinho komende winter een transferbudget van zo'n 100 miljoen pond ter beschikking krijgen. Dat zou hij grotendeels willen spenderen aan defensieve versterking bij Manchester United. Milan Skriniar van Internazionale is één van de doelwitten, maar volgens ESPN staat er één man met stip bovenaan het verlanglijstje: Toby Alderweireld. De Rode Duivel was afgelopen zomer al een belangrijk doelwit, maar toen lag zijn huidige club Tottenham dwars.

FC Barcelona zou tijdens de wintermercato een ervaren maar niet te dure verdediger willen aantrekken, liefst zelfs op huurbasis. Komende zomer moet er echter een topverdediger bij komen. Mathijs de Ligt van Ajax is een groot doelwit, maar volgens Sport staat ook Kalidou Koulibaly hoog op de lijst. De voormalige sterkhouder van KRC Genk is bij Napoli uitgegroeid tot één van de betere verdedigers op de Europese velden.

Mousa Dembélé zal Tottenham in de zomer transfervrij verlaten. De bijna 32-jarige Rode Duivel is einde contract en volgens Tuttomercatoweb willen AC Milan en Inter Milaan hem naar de Serie A halen. Dembélé hoopt wel nog een keer goed te cashen. Hij zou graag een meerjarig contract ondertekenen en dat met een jaarloon van ongeveer drie miljoen euro.

De sportieve crisis bij Real Madrid blijft niet zonder gevolgen. Volgens Don Balon zou voorzitter Florentino Pérez een vijftal spelers hebben aangeduid die in één van de twee volgende mercato's mogen beschikken. Op die 'zwarte lijst' staan: Keylor Navas, Karim Benzema, Lucas Vazquez, Marcos Llorente en Jesus Vallejo.

LEES OOK: Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Zou Dirar een versterking zijn voor het huidige Club?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

1
1
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

4
4
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

97
97
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

80
80
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

25
25
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

269
269
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

116
116
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

378
378
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

45
45
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

101
101
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

40
40
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

293
293
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

638
638
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

465
465
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

135
135
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1026
1026
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

173
173
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

73
73
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

633
633
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

235
235
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

496
496
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

244
244
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

271
271
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1226
1226
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

623
623

Meer sportnieuws