TRANSFERUURTJE: 'RSCA legt 5 miljoen op tafel, smaakmaker terug naar Club?'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA legt 5 miljoen op tafel, smaakmaker terug naar Club?'

Het eerste luik van het seizoen zit er alweer op, de meeste ploegen hebben inmiddels door of er tijdens de voorbije transfermarkt goed gewerkt is. Heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn dan ook al concreet bezig met de voorbereiding op de wintermercato en dat zorgt weer voor tal van interessante transfergeruchten. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Landry Dimata speelt momenteel nog op huurbasis voor RSC Anderlecht, maar zal op korte termijn definitief overgenomen worden van VfL Wolfsburg. Volgens Het Nieuwsblad heeft het bestuur beslist om de aankoopoptie in zijn contract te lichten. Marc Coucke zou 5 miljoen euro moeten neertellen voor de Belgische belofte-international. De aankoop van Dimata staat overigens los van de komst van een extra spits in de wintermercato.

Volgens media in Oekraïne heeft Dinamo Kiev concrete interesse in Ruslan Malinovskyi. De topclub zou in januari een poging willen wagen om de middenvelder van KRC Genk af te snoepen. De makelaar van Malinovskyi is ook de makelaar van de coach van Dinamo. TD Dimitri De Condé maakt zich echter sterk dat er geen sterkhouders vertrekken in januari.

Bijzonder gerucht in de Turkse media. Zo zou Nabil Dirar op de terugweg zijn naar Club Brugge. De Marokkaanse flankspeler heeft geen toekomst meer bij Fenerbahce en zou er zo snel mogelijk weg moeten. Media als Yeni Safak, Fanatik en Takvim brengen het gerucht naar buiten dat zijn makelaar Fouad Ben Kouider momenteel aan een transfer aan het werken is. Al is hun berichtgeving doorgaans wel met een grove korrel zout te nemen.

BUITENLAND
Volgens The Guardian zou José Mourinho komende winter een transferbudget van zo'n 100 miljoen pond ter beschikking krijgen. Dat zou hij grotendeels willen spenderen aan defensieve versterking bij Manchester United. Milan Skriniar van Internazionale is één van de doelwitten, maar volgens ESPN staat er één man met stip bovenaan het verlanglijstje: Toby Alderweireld. De Rode Duivel was afgelopen zomer al een belangrijk doelwit, maar toen lag zijn huidige club Tottenham dwars.

FC Barcelona zou tijdens de wintermercato een ervaren maar niet te dure verdediger willen aantrekken, liefst zelfs op huurbasis. Komende zomer moet er echter een topverdediger bij komen. Mathijs de Ligt van Ajax is een groot doelwit, maar volgens Sport staat ook Kalidou Koulibaly hoog op de lijst. De voormalige sterkhouder van KRC Genk is bij Napoli uitgegroeid tot één van de betere verdedigers op de Europese velden.

Mousa Dembélé zal Tottenham in de zomer transfervrij verlaten. De bijna 32-jarige Rode Duivel is einde contract en volgens Tuttomercatoweb willen AC Milan en Inter Milaan hem naar de Serie A halen. Dembélé hoopt wel nog een keer goed te cashen. Hij zou graag een meerjarig contract ondertekenen en dat met een jaarloon van ongeveer drie miljoen euro.

De sportieve crisis bij Real Madrid blijft niet zonder gevolgen. Volgens Don Balon zou voorzitter Florentino Pérez een vijftal spelers hebben aangeduid die in één van de twee volgende mercato's mogen beschikken. Op die 'zwarte lijst' staan: Keylor Navas, Karim Benzema, Lucas Vazquez, Marcos Llorente en Jesus Vallejo.

LEES OOK: Alderweireld tipt op verrassing in WK-selectie Duivels

Zou Dirar een versterking zijn voor het huidige Club?

Meest recent

'Anderlecht strikt Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

129
129
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

152
152
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

215
215
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

95
95
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

211
211
'Man City tast diep in buidel voor opvolger Bernardo Silva'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

41
41
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

246
246
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

200
200
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

439
439
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

92
92
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

629
629
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1105
1105
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

404
404
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

319
319
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

334
334
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

480
480
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

501
501
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

226
226
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

439
439
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

101
101
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

236
236
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

1009
1009
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

235
235
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

56
56
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

50
50

Meer sportnieuws