"Standard staat momenteel geen stap verder dan zes maanden geleden"

door

Standard heeft na veertien speeldagen twintig punten. Michel Preud’homme doet voorlopig niet beter dan voorganger Ricardo Sa Pinto. Dat is de conclusie na bijna de helft van de reguliere competitie.


Toen Standard Preud’homme aanstelde, sprak iedereen van de titel. Enkel Junior Edmilson vertrok, maar de aanpak van Preud’homme slaat voorlopig niet aan bij de Rouches. De Luikenaars zijn misschien wél de ontgoocheling van het seizoen tot dusver. In de Play-Offs teerde Sa Pinto slim op de klasse van Edmilson en Mehdi Carcela. Het leverde Standard ijzersterke Play-Offs, de beker en een tweede plaats op. Sa Pinto gaf de sleutels aan de juiste spelers. Preud’homme wil de sleutels zelf in handen hebben en die aanpak ligt enkele spelers blijkbaar minder. Carcela is nog maar een schim van de speler die hij in PO I was. Dit seizoen nog maar twee goals en twee assists in dertien competitiewedstrijden. In PO I was de balans na tien speeldagen drie goals en zes assists.



De Rouches zijn ook defensief allerminst overtuigend. Daarom is het jammer dat een toptalent als Zinho Vanheusden amper speelkansen krijgt. Hij lijkt best andere oorden op te gaan zoeken om speelminuten te vergaren. Tot dusver krijgt Preud’homme geen kritiek van de pers, Sa Pinto werd al snel afgemaakt. Al leverde de Portugees ook zelf enkele wanprestaties met zijn irritant gedrag naast het veld. MPH levert wellicht zeer goed werk op training, maar met minder dan de helft van de punten en een grote bekerblamage is het simpelweg onvoldoende in België. In Europa doet Standard het wel zeer goed. Het zit in een sterke groep en met 6 op 9 zit het op schema.

Een andere aanpak die tijd kost. Dat lezen we vaak terug. Dat is voor een topclub als Standard, waar maar één sterkhouder vertrok, geen excuus. Op deze manier wordt het weer knokken voor PO I en op dit moment staat de ploeg op sportief vlak geen stap verder dan zes maanden geleden. Dringend tijd om zich te herpakken.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Doet Preud'homme het beter dan Sa Pinto?

Meest recent

Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

4
4
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

75
75
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

80
80
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

162
162
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

25
25
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

67
67
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

108
108
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

563
563
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

137
137
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

190
190
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

404
404
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

81
81
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

177
177
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

127
127
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

96
96
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

76
76
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

14
14
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

161
161
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

159
159
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

214
214
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

109
109
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

313
313
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

110
110
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

222
222

Meer sportnieuws