"Standard staat momenteel geen stap verder dan zes maanden geleden"

114 stemmen

Standard heeft na veertien speeldagen twintig punten. Michel Preud’homme doet voorlopig niet beter dan voorganger Ricardo Sa Pinto. Dat is de conclusie na bijna de helft van de reguliere competitie.


Toen Standard Preud’homme aanstelde, sprak iedereen van de titel. Enkel Junior Edmilson vertrok, maar de aanpak van Preud’homme slaat voorlopig niet aan bij de Rouches. De Luikenaars zijn misschien wél de ontgoocheling van het seizoen tot dusver. In de Play-Offs teerde Sa Pinto slim op de klasse van Edmilson en Mehdi Carcela. Het leverde Standard ijzersterke Play-Offs, de beker en een tweede plaats op. Sa Pinto gaf de sleutels aan de juiste spelers. Preud’homme wil de sleutels zelf in handen hebben en die aanpak ligt enkele spelers blijkbaar minder. Carcela is nog maar een schim van de speler die hij in PO I was. Dit seizoen nog maar twee goals en twee assists in dertien competitiewedstrijden. In PO I was de balans na tien speeldagen drie goals en zes assists.



De Rouches zijn ook defensief allerminst overtuigend. Daarom is het jammer dat een toptalent als Zinho Vanheusden amper speelkansen krijgt. Hij lijkt best andere oorden op te gaan zoeken om speelminuten te vergaren. Tot dusver krijgt Preud’homme geen kritiek van de pers, Sa Pinto werd al snel afgemaakt. Al leverde de Portugees ook zelf enkele wanprestaties met zijn irritant gedrag naast het veld. MPH levert wellicht zeer goed werk op training, maar met minder dan de helft van de punten en een grote bekerblamage is het simpelweg onvoldoende in België. In Europa doet Standard het wel zeer goed. Het zit in een sterke groep en met 6 op 9 zit het op schema.

Een andere aanpak die tijd kost. Dat lezen we vaak terug. Dat is voor een topclub als Standard, waar maar één sterkhouder vertrok, geen excuus. Op deze manier wordt het weer knokken voor PO I en op dit moment staat de ploeg op sportief vlak geen stap verder dan zes maanden geleden. Dringend tijd om zich te herpakken.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

Doet Preud'homme het beter dan Sa Pinto?

Meest recent

San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

3
3
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

24
24
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

28
28
'Gesprekken lopen: grote JPL-comeback Carl Hoefkens'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

71
71
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

272
272
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

445
445
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

138
138
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

27
27
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

243
243
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

88
88
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

69
69
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

50
50
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

398
398
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

209
209
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

252
252
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

124
124
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

163
163
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

443
443
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

294
294
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

260
260
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

226
226
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

308
308
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

243
243
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

98
98
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

58
58

Meer sportnieuws