"Standard staat momenteel geen stap verder dan zes maanden geleden"

door

Standard heeft na veertien speeldagen twintig punten. Michel Preud’homme doet voorlopig niet beter dan voorganger Ricardo Sa Pinto. Dat is de conclusie na bijna de helft van de reguliere competitie.


Toen Standard Preud’homme aanstelde, sprak iedereen van de titel. Enkel Junior Edmilson vertrok, maar de aanpak van Preud’homme slaat voorlopig niet aan bij de Rouches. De Luikenaars zijn misschien wél de ontgoocheling van het seizoen tot dusver. In de Play-Offs teerde Sa Pinto slim op de klasse van Edmilson en Mehdi Carcela. Het leverde Standard ijzersterke Play-Offs, de beker en een tweede plaats op. Sa Pinto gaf de sleutels aan de juiste spelers. Preud’homme wil de sleutels zelf in handen hebben en die aanpak ligt enkele spelers blijkbaar minder. Carcela is nog maar een schim van de speler die hij in PO I was. Dit seizoen nog maar twee goals en twee assists in dertien competitiewedstrijden. In PO I was de balans na tien speeldagen drie goals en zes assists.



De Rouches zijn ook defensief allerminst overtuigend. Daarom is het jammer dat een toptalent als Zinho Vanheusden amper speelkansen krijgt. Hij lijkt best andere oorden op te gaan zoeken om speelminuten te vergaren. Tot dusver krijgt Preud’homme geen kritiek van de pers, Sa Pinto werd al snel afgemaakt. Al leverde de Portugees ook zelf enkele wanprestaties met zijn irritant gedrag naast het veld. MPH levert wellicht zeer goed werk op training, maar met minder dan de helft van de punten en een grote bekerblamage is het simpelweg onvoldoende in België. In Europa doet Standard het wel zeer goed. Het zit in een sterke groep en met 6 op 9 zit het op schema.

Een andere aanpak die tijd kost. Dat lezen we vaak terug. Dat is voor een topclub als Standard, waar maar één sterkhouder vertrok, geen excuus. Op deze manier wordt het weer knokken voor PO I en op dit moment staat de ploeg op sportief vlak geen stap verder dan zes maanden geleden. Dringend tijd om zich te herpakken.

LEES OOK: Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Doet Preud'homme het beter dan Sa Pinto?

Meest recent

Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

0
0
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

142
142
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

86
86
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

145
145
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

18
18
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

163
163
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

197
197
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

229
229
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

245
245
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

72
72
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

245
245
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

183
183
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

195
195
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

195
195
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

228
228
'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

"Er wordt gerekend op uitgaande transfers in de zomermercato. Hierbij verklaart de raad van bestuur ...

201
201
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op ...

361
361
‘Lukaku kan meteen weg: club ligt al op de loer‘

Romelu Lukaku lijkt in Napels stilaan op weg naar de uitgang. Door het oplopende conflict met Napoli ...

282
282
’Onrust bij Kompany: belangrijk vertrek in de maak’

Bayern München doet het voortreffelijk met Vincent Kompany als trainer. De voormalige coach van ...

59
59
Dolberg-fiasco: Ajax voelt zich bestolen door Anderlecht

Wat een droomtransfer moest worden, dreigt voor Ajax uit te draaien op een dure flop. Kasper Dolberg ...

612
612
‘Verscheurende keuze bij Anderlecht: exit sterkhouder’

Anderlecht staat voor een verscheurende keuze. Een speler wil graag blijven, maar voor paars-wit ...

223
223
‘Tresoldi-transfer escaleert: Club praat met twee topclubs’

Nicolò Tresoldi lijkt stilaan op weg naar een toptransfer. Rond de spits van Club Brugge ...

489
489
Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

278
278
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

344
344
Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Zaterdagavond stonden er nog heel wat wedstrijden op het programma in het buitenland. In de FA Cup ...

89
89

Meer sportnieuws