"Standard staat momenteel geen stap verder dan zes maanden geleden"

114 stemmen

Standard heeft na veertien speeldagen twintig punten. Michel Preud’homme doet voorlopig niet beter dan voorganger Ricardo Sa Pinto. Dat is de conclusie na bijna de helft van de reguliere competitie.


Toen Standard Preud’homme aanstelde, sprak iedereen van de titel. Enkel Junior Edmilson vertrok, maar de aanpak van Preud’homme slaat voorlopig niet aan bij de Rouches. De Luikenaars zijn misschien wél de ontgoocheling van het seizoen tot dusver. In de Play-Offs teerde Sa Pinto slim op de klasse van Edmilson en Mehdi Carcela. Het leverde Standard ijzersterke Play-Offs, de beker en een tweede plaats op. Sa Pinto gaf de sleutels aan de juiste spelers. Preud’homme wil de sleutels zelf in handen hebben en die aanpak ligt enkele spelers blijkbaar minder. Carcela is nog maar een schim van de speler die hij in PO I was. Dit seizoen nog maar twee goals en twee assists in dertien competitiewedstrijden. In PO I was de balans na tien speeldagen drie goals en zes assists.



De Rouches zijn ook defensief allerminst overtuigend. Daarom is het jammer dat een toptalent als Zinho Vanheusden amper speelkansen krijgt. Hij lijkt best andere oorden op te gaan zoeken om speelminuten te vergaren. Tot dusver krijgt Preud’homme geen kritiek van de pers, Sa Pinto werd al snel afgemaakt. Al leverde de Portugees ook zelf enkele wanprestaties met zijn irritant gedrag naast het veld. MPH levert wellicht zeer goed werk op training, maar met minder dan de helft van de punten en een grote bekerblamage is het simpelweg onvoldoende in België. In Europa doet Standard het wel zeer goed. Het zit in een sterke groep en met 6 op 9 zit het op schema.

Een andere aanpak die tijd kost. Dat lezen we vaak terug. Dat is voor een topclub als Standard, waar maar één sterkhouder vertrok, geen excuus. Op deze manier wordt het weer knokken voor PO I en op dit moment staat de ploeg op sportief vlak geen stap verder dan zes maanden geleden. Dringend tijd om zich te herpakken.

LEES OOK: Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Doet Preud'homme het beter dan Sa Pinto?

Meest recent

'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

29
29
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

28
28
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

10
10
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

32
32
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

57
57
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

199
199
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

47
47
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

26
26
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

45
45
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

341
341
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

36
36
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

161
161
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

111
111
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

600
600
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

130
130
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

110
110
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

408
408
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

25
25
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

647
647
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

478
478
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

71
71
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

412
412
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

492
492
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

220
220
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

256
256

Meer sportnieuws