"Standard staat momenteel geen stap verder dan zes maanden geleden"

114 stemmen

Standard heeft na veertien speeldagen twintig punten. Michel Preud’homme doet voorlopig niet beter dan voorganger Ricardo Sa Pinto. Dat is de conclusie na bijna de helft van de reguliere competitie.


Toen Standard Preud’homme aanstelde, sprak iedereen van de titel. Enkel Junior Edmilson vertrok, maar de aanpak van Preud’homme slaat voorlopig niet aan bij de Rouches. De Luikenaars zijn misschien wél de ontgoocheling van het seizoen tot dusver. In de Play-Offs teerde Sa Pinto slim op de klasse van Edmilson en Mehdi Carcela. Het leverde Standard ijzersterke Play-Offs, de beker en een tweede plaats op. Sa Pinto gaf de sleutels aan de juiste spelers. Preud’homme wil de sleutels zelf in handen hebben en die aanpak ligt enkele spelers blijkbaar minder. Carcela is nog maar een schim van de speler die hij in PO I was. Dit seizoen nog maar twee goals en twee assists in dertien competitiewedstrijden. In PO I was de balans na tien speeldagen drie goals en zes assists.



De Rouches zijn ook defensief allerminst overtuigend. Daarom is het jammer dat een toptalent als Zinho Vanheusden amper speelkansen krijgt. Hij lijkt best andere oorden op te gaan zoeken om speelminuten te vergaren. Tot dusver krijgt Preud’homme geen kritiek van de pers, Sa Pinto werd al snel afgemaakt. Al leverde de Portugees ook zelf enkele wanprestaties met zijn irritant gedrag naast het veld. MPH levert wellicht zeer goed werk op training, maar met minder dan de helft van de punten en een grote bekerblamage is het simpelweg onvoldoende in België. In Europa doet Standard het wel zeer goed. Het zit in een sterke groep en met 6 op 9 zit het op schema.

Een andere aanpak die tijd kost. Dat lezen we vaak terug. Dat is voor een topclub als Standard, waar maar één sterkhouder vertrok, geen excuus. Op deze manier wordt het weer knokken voor PO I en op dit moment staat de ploeg op sportief vlak geen stap verder dan zes maanden geleden. Dringend tijd om zich te herpakken.

LEES OOK: 'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Doet Preud'homme het beter dan Sa Pinto?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

127
127
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

60
60
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

41
41
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

52
52
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

299
299
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

72
72
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

71
71
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

70
70
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

63
63
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

141
141
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

190
190
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

220
220
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

220
220
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

672
672
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

320
320
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

159
159
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

170
170
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

140
140
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

177
177
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

149
149
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

60
60
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

458
458
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

245
245
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

430
430

Meer sportnieuws