Volwassen Antwerp maakt crisis op Sclessin compleet tegen lamlendig Standard

door
Volwassen Antwerp maakt crisis op Sclessin compleet tegen lamlendig Standard

Een abominabel zwak Standard is in eigen huis terecht tegen een nederlaag aangelopen tegen een volwassen Antwerp. De Rouches kunnen vanavond nog uit de top-zes vallen en zijn onder Michel Preud'homme voorlopig nog een schim van de ploeg die het in de tweede seizoenshelft van de vorige competitie vaak was.

Standard en Antwerpen moesten zich herpakken nadat beide ploegen eerder deze week een pijnlijke nederlaag incasseerden. De Rouches gingen roemloos onderuit op het veld van Zulte Waregem, Antwerp verloor thuis tegen competitieleider Racing Genk nadat het een dubbele voorsprong verspeelde. Bij The Great Old kregen Baby en Nazaryna een basisplaats, Preud'homme bracht dan weer Agbo aan de aftrap, Djenepo moest plaatsnemen op de bank.
Antwerp duwt hulpeloze thuisploeg kopje onder
Beide ploegen hielden elkaar in het eerste kwartier perfect in evenwicht maar kansen waren er amper. Marin zorgde voor het eerste doelgevaar door vanop afstand de buitenkant van de paal te viseren. Aan de overzijde vloog een schot van Refaelov ver naast, beide doelmannen moesten voorlopig niet in actie komen. In een slaapverwekkende eerste helft bleven de slechte voorzetten en foute passes elkaar opvolgen maar op tien minuten van de pauze kreeg Mbokani plots een dot van een kans, oog in oog met Ochoa stifte hij de bal op de paal. Antwerp drukte nu door en op slag van rust kreeg het een uitgelezen kans toen Mbokani in de zestien meter tegen de grond werd geduwd door Fai. Refaelov miste niet vanaf elf meter en schoot Antwerp op voorsprong.

Met Preud'homme en Bolöni stonden de twee trainers tegenover elkaar die Standard voor de laatste keer de titel schonken.
Abominabel Standard verliest andermaal
Antwerp hield ook na de pauze relatief gemakkelijk stand. De Rouches zetten wel wat druk maar kansen vloeiden daar amper uit voort. Aan de overzijde bleef ook Ochoa werkloos in de tweede helft. Ook de supporters pikten het lamlendige spel van hun ploeg niet meer en haalden regelmatig de fluitjes boven. Op een kwartier van het einde kreeg Lestienne plots een grote kans op de gelijkmaker maar in de lijn van zijn wedstrijd schoot hij onbeholpen over het doel van Bolat. Ondanks wat steriele druk van de Rouches op het einde hield The Great Old stand. In de blessuretijd maakte Lamkel Ze er zelfs nog 0-2 van. Antwerp verstevigt zo zijn positie bij de eerste drie en lijkt een zekerheid voor Play-Off I.
Scoreverloop:
0-1 (45+2') Refaelov, 0-2 (90+2') Lamkel Ze

LEES OOK: RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Een terechte zege voor Antwerp

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

9
9
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

34
34
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

343
343
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

293
293
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

176
176
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

229
229
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

66
66
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

574
574
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

208
208
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

393
393
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

609
609
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

210
210
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

390
390
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

165
165
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

163
163
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

258
258
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

78
78
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

334
334
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

227
227
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

237
237
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws