Mister Michel zet kritische Filip Joos op zijn plaats

door
Mister Michel zet kritische Filip Joos op zijn plaats

Olivier Deschacht kroonde zich donderdag tot held van de middag door Lokeren naar een gouden punt te koppen op bezoek bij zijn Anderlecht. En gezien de geleverde prestaties zou de routinier zeker niet hebben misstaan bij Paars-Wit. Maar daar besliste Marc Coucke eind vorig seizoen anders over.


Met een koel telefoontje liet de preses vorige zomer aan Deschacht weten dat de jarenlange samenwerking niet werd voort gezet. Commentator en analist Filip Joos kan zich echter niet vinden in die werkwijze. "Karma is a bitch. En heel soms een verdediger die je op al te onbeschofte wijze hebt gedumpt. Deschacht was voor Coucke quantité négligeable. En werd op een grijze Allerheiligen dankzij een rake kopbal ineens qualité indéniable", schrijft hij in zijn column voor De Standaard.

Deschacht werd overigens als een held onthaald door de fans van RSCA. Joos twijfelt of Coucke die terugkeer op dezelfde manier heeft ervaren. "Zou Marc Coucke, in zijn zelf gefabriceerde rommeltje dat nu eens in paars en wit, dan weer in zalmroze voetbalt en zich nog altijd Anderlecht laat noemen, ooit het gevoel hebben gehad dat hij Olivier Deschacht kwijt was? Met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid niet."

UPDATE 04/11
Een behoorlijk kritische column dus van Joos, maar Coucke krijgt nu bescherming van uit eigen huis. Zo zet ere-manager en clubicoon Michel Verschueren de commentator op zijn plaats via Twitter. "Wat Joos vertelt maakt ons niet meer boos, meestal trekt het op een lege doos", klinkt het 'poëtisch'.

LEES OOK: Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

De kritiek op de werkwijze van Coucke is overdreven ...

Meest recent

'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

2
2
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

65
65
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

37
37
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

235
235
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

73
73
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

563
563
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

181
181
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

164
164
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

393
393
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

57
57
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

224
224
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

61
61
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

82
82
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

68
68
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

69
69
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

111
111
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

453
453
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

16
16
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

264
264
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

346
346
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

761
761
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

154
154
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

654
654
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

363
363
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

135
135

Meer sportnieuws