Cercle Brugge zet wedstrijd in slotfase helemaal naar zijn hand

191 stemmen
Cercle Brugge zet wedstrijd in slotfase helemaal naar zijn hand

Na een wedstrijd éénrichtingsvoetbal heeft Cercle Brugge pas in de absolute slotfase de overwinning uit de brand gesleept tegen een 10-koppig Moeskroen. De bezoekers klommen met een man minder op voorsprong in Jan Breydel maar gaven de zege in de laatste tien minuten nog helemaal uit handen.

Cercle Brugge begon nog goed aan de competitie maar zakte de laatste weken volledig weg in het moeras. Met het bezoek van Moeskroen kon de Vereniging maar beter winnen om niet helemaal in degradatiezorgen te verzeilen. De bezoekers speelden veel beter voetbal onder de nieuwe trainer Storck en gaven de rode lantaarn ondertussen weg aan Lokeren.
10-koppig Moeskroen neemt de leiding tegen Cercle
De thuisploeg begon het beste en kreeg een paar uitstekende kansen via Cardona, Butez stond goed te keepen. Halfweg de eerste helft moest Gulan bij de bezoekers gaan douchen na een fout op de doorgebroken Mercier. Vanaf elf meter faalde Cardona echter ook en bleef Moeskroen in leven. Totaal tegen de gang van het spel in kwamen de bezoekers op tien minuten van de rust zelfs op voorsprong toen Taravel een vrije trap in eigen doel verlengde: 0-1 voor het team van Storck. De thuisploeg had voor de pauze geen reactie meer in huis en moest met een achterstand de kleedkamers opzoeken.

Hazard kreeg opnieuw een basisplaats en liet enkele fraaie dingen zien.
Butez lange tijd held van dienst tot Hazard de ban breekt
Cercle ging na de pauze met en macht op zoek naar de gelijkmaker en kende een paar keer de pech dat Butez uitstekend stond te keepen op pogingen van Cardona en Hazard. Moeskroen hield voorlopig goed stand maar slaagde er zelf niet meer in om gevaarlijk te worden. Op tien minuten van het einde bezweken de bezoekers toch onder de thuisdruk en Kylian Hazard trapte de gelijkmaker hoog in doel: 1-1 en ruimschoots verdiend. De Vereniging drukte nu nog wat meer door en in de absolute slotfase verloste De Belder de thuisploeg door de winning-goal aan de tweede paal voorbij Butez te schieten. Zo boekt de ploeg van Guyot een levensbelangrijke overwinning.
Scoreverloop:
0-1 (36') own-goal Taravel, 1-1 (81') Hazard, 2-1 (89') De Belder
Bijzonderheid:
Gulan (Moeskroen-Peruwelz) krijgt rechtstreeks rood (22')

LEES OOK: 'Cercle Brugge stunt met transfer bij Manchester City'

Een verdiende zege voor Cercle?

Meest recent

'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

24
24
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

18
18
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

79
79
'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

200
200
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

70
70
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

314
314
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

113
113
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

243
243
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

355
355
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

41
41
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

552
552
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

604
604
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

645
645
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

452
452
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

84
84
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

402
402
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

90
90
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

119
119
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

560
560
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

73
73
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

534
534
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

615
615
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

100
100
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

321
321
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1719
1719

Meer sportnieuws