Cercle Brugge zet wedstrijd in slotfase helemaal naar zijn hand

door
Cercle Brugge zet wedstrijd in slotfase helemaal naar zijn hand

Na een wedstrijd éénrichtingsvoetbal heeft Cercle Brugge pas in de absolute slotfase de overwinning uit de brand gesleept tegen een 10-koppig Moeskroen. De bezoekers klommen met een man minder op voorsprong in Jan Breydel maar gaven de zege in de laatste tien minuten nog helemaal uit handen.

Cercle Brugge begon nog goed aan de competitie maar zakte de laatste weken volledig weg in het moeras. Met het bezoek van Moeskroen kon de Vereniging maar beter winnen om niet helemaal in degradatiezorgen te verzeilen. De bezoekers speelden veel beter voetbal onder de nieuwe trainer Storck en gaven de rode lantaarn ondertussen weg aan Lokeren.
10-koppig Moeskroen neemt de leiding tegen Cercle
De thuisploeg begon het beste en kreeg een paar uitstekende kansen via Cardona, Butez stond goed te keepen. Halfweg de eerste helft moest Gulan bij de bezoekers gaan douchen na een fout op de doorgebroken Mercier. Vanaf elf meter faalde Cardona echter ook en bleef Moeskroen in leven. Totaal tegen de gang van het spel in kwamen de bezoekers op tien minuten van de rust zelfs op voorsprong toen Taravel een vrije trap in eigen doel verlengde: 0-1 voor het team van Storck. De thuisploeg had voor de pauze geen reactie meer in huis en moest met een achterstand de kleedkamers opzoeken.

Hazard kreeg opnieuw een basisplaats en liet enkele fraaie dingen zien.
Butez lange tijd held van dienst tot Hazard de ban breekt
Cercle ging na de pauze met en macht op zoek naar de gelijkmaker en kende een paar keer de pech dat Butez uitstekend stond te keepen op pogingen van Cardona en Hazard. Moeskroen hield voorlopig goed stand maar slaagde er zelf niet meer in om gevaarlijk te worden. Op tien minuten van het einde bezweken de bezoekers toch onder de thuisdruk en Kylian Hazard trapte de gelijkmaker hoog in doel: 1-1 en ruimschoots verdiend. De Vereniging drukte nu nog wat meer door en in de absolute slotfase verloste De Belder de thuisploeg door de winning-goal aan de tweede paal voorbij Butez te schieten. Zo boekt de ploeg van Guyot een levensbelangrijke overwinning.
Scoreverloop:
0-1 (36') own-goal Taravel, 1-1 (81') Hazard, 2-1 (89') De Belder
Bijzonderheid:
Gulan (Moeskroen-Peruwelz) krijgt rechtstreeks rood (22')

LEES OOK: Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

Een verdiende zege voor Cercle?

Meest recent

'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

40
40
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

35
35
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

79
79
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

94
94
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

404
404
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

56
56
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

223
223
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

61
61
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

119
119
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

731
731
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

84
84
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

197
197
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

488
488
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

126
126
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

337
337
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

75
75
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

417
417
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

765
765
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

223
223
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

734
734
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

179
179
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

402
402
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

80
80
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

119
119
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

251
251

Meer sportnieuws