Cercle Brugge zet wedstrijd in slotfase helemaal naar zijn hand

door
Cercle Brugge zet wedstrijd in slotfase helemaal naar zijn hand

Na een wedstrijd éénrichtingsvoetbal heeft Cercle Brugge pas in de absolute slotfase de overwinning uit de brand gesleept tegen een 10-koppig Moeskroen. De bezoekers klommen met een man minder op voorsprong in Jan Breydel maar gaven de zege in de laatste tien minuten nog helemaal uit handen.

Cercle Brugge begon nog goed aan de competitie maar zakte de laatste weken volledig weg in het moeras. Met het bezoek van Moeskroen kon de Vereniging maar beter winnen om niet helemaal in degradatiezorgen te verzeilen. De bezoekers speelden veel beter voetbal onder de nieuwe trainer Storck en gaven de rode lantaarn ondertussen weg aan Lokeren.
10-koppig Moeskroen neemt de leiding tegen Cercle
De thuisploeg begon het beste en kreeg een paar uitstekende kansen via Cardona, Butez stond goed te keepen. Halfweg de eerste helft moest Gulan bij de bezoekers gaan douchen na een fout op de doorgebroken Mercier. Vanaf elf meter faalde Cardona echter ook en bleef Moeskroen in leven. Totaal tegen de gang van het spel in kwamen de bezoekers op tien minuten van de rust zelfs op voorsprong toen Taravel een vrije trap in eigen doel verlengde: 0-1 voor het team van Storck. De thuisploeg had voor de pauze geen reactie meer in huis en moest met een achterstand de kleedkamers opzoeken.

Hazard kreeg opnieuw een basisplaats en liet enkele fraaie dingen zien.
Butez lange tijd held van dienst tot Hazard de ban breekt
Cercle ging na de pauze met en macht op zoek naar de gelijkmaker en kende een paar keer de pech dat Butez uitstekend stond te keepen op pogingen van Cardona en Hazard. Moeskroen hield voorlopig goed stand maar slaagde er zelf niet meer in om gevaarlijk te worden. Op tien minuten van het einde bezweken de bezoekers toch onder de thuisdruk en Kylian Hazard trapte de gelijkmaker hoog in doel: 1-1 en ruimschoots verdiend. De Vereniging drukte nu nog wat meer door en in de absolute slotfase verloste De Belder de thuisploeg door de winning-goal aan de tweede paal voorbij Butez te schieten. Zo boekt de ploeg van Guyot een levensbelangrijke overwinning.
Scoreverloop:
0-1 (36') own-goal Taravel, 1-1 (81') Hazard, 2-1 (89') De Belder
Bijzonderheid:
Gulan (Moeskroen-Peruwelz) krijgt rechtstreeks rood (22')

LEES OOK: Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Een verdiende zege voor Cercle?

Meest recent

Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

73
73
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

131
131
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

148
148
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

94
94
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

216
216
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

224
224
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

80
80
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

218
218
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

121
121
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

518
518
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

518
518
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

367
367
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

317
317
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

153
153
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

600
600
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

530
530
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

335
335
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

168
168
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

479
479
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

230
230
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

314
314
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

86
86
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

203
203
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

456
456
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

134
134

Meer sportnieuws