Spaanse pers eindelijk overtuigd van 'De Redder' Courtois

door
Spaanse pers eindelijk overtuigd van 'De Redder' Courtois

Real Madrid staat nog lang niet op punt en had zaterdag opnieuw een pijnlijke nederlaag kunnen oplopen, maar dat gebeurde dit keer niet. Met twee goals in de slotfase haalde de Koninklijke het in eigen huis van Real Valladolid. En Thibaut Courtois speelde daarin een belangrijke rol.


De Rode Duivel wist eindelijk nog eens de nul te houden en tekende in de tweede helft, bij een 0-0-tussenstand, voor twee belangrijke reddingen. De Spaanse pers was tot dusver redelijk streng voor Courtois, maar kan nu niet anders dan onze nationale nummer één op te hemelen.

Bij Sport.es scoort Courtois mee de hoogste beoordelingen van zijn ploeg. 'Salvador' (vrij vertaald: de Redder), zo wordt hij door het medium omschreven. "Met een redding op Toni Silva in de 60ste minuut en daarna nog een save, behoedde hij Real in de beslissende momenten van de match voor de nederlaag die eraan zat te komen."

Ook bij de Spaanse tak van ESPN krijgt hij met een 8 op 10 de hoogste beoordeling. "Drukker aan het werk dan verwacht, maar zijn twee reddingen na de rust waren excellent."

El Mundo Deportivo is iets strenger en stelt dat Courtois het nodige geluk kende na twee ballen op zijn deklat. "Maar de Belg wist Real ook enkele keren te redden."

Het Real-gezinde Marca vond youngster Vinicius, Odriozola en Reguilon beter presteren, maar onderstreept ook het belang van Courtois. "In de eerste helft had hij geen werk. Maar na de pauze stond hij er wanneer hij er moest staan.

AS tot slot, trekt ongeveer dezelfde conclusie. "Voor rust moest hij amper iets doen. Maar toen Toni Silva in de tweede helft plots alleen voor hem opdook, stond hij pal."

LEES OOK: Spaanse pers uit zijn dak na Supercopa-optreden Courtois

Indien Navas vertrokken was, zou Courtois meer krediet hebben gehad ...

Meest recent

De Cat zorgt voor nervositeit bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers voor grof geld gaan verkopen. De Brusselaars hebben een ...

101
101
Peter Bosz kapt transferpraat af bij PSV

Bij PSV blijft Joey Veerman dan toch en Ricardo Pepi mag ondanks een bod van 30 miljoen euro ...

15
15
‘Zulte Waregem roert zich op de markt’

Zulte Waregem en La Louvière promoveerden samen naar de Jupiler Pro League. De twee clubs ...

45
45
Ongeziene woede-uitbarsting Hasi: "Sprong een zekering"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

144
144
‘De Bruyne verbijsterd: Napoli duwt richting vertrek’

Kevin De Bruyne had zich dit anders voorgesteld. Wat een nieuw hoofdstuk moest worden, voelt plots ...

199
199
'Club Brugge duikt transfermarkt op met Furo-miljoenen'

Club Brugge staat op punt een erg straffe transfer te beklinken. Zo is Kaye Furo na amper een ...

454
454
Genk vindt 'opvolger Hrosovsky': Hayen laaiend enthousiast

KRC Genk wil zich na de winterstop herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. Coach Nicky ...

241
241
'Anderlecht gaat los: transfergesprekken met international'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

335
335
72ste Gouden Schoen: drama voor Club Brugge in de maak?

Zondagavond is het zover, dan wordt in het Silt te Middelkerke de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. ...

406
406
'België boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

56
56
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

109
109
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

41
41
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

506
506
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

86
86
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

397
397
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

59
59
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

192
192
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

399
399
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

489
489
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

246
246
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

845
845
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

526
526
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

128
128
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

224
224
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

142
142

Meer sportnieuws