Spaanse pers eindelijk overtuigd van 'De Redder' Courtois

door
Spaanse pers eindelijk overtuigd van 'De Redder' Courtois

Real Madrid staat nog lang niet op punt en had zaterdag opnieuw een pijnlijke nederlaag kunnen oplopen, maar dat gebeurde dit keer niet. Met twee goals in de slotfase haalde de Koninklijke het in eigen huis van Real Valladolid. En Thibaut Courtois speelde daarin een belangrijke rol.


De Rode Duivel wist eindelijk nog eens de nul te houden en tekende in de tweede helft, bij een 0-0-tussenstand, voor twee belangrijke reddingen. De Spaanse pers was tot dusver redelijk streng voor Courtois, maar kan nu niet anders dan onze nationale nummer één op te hemelen.

Bij Sport.es scoort Courtois mee de hoogste beoordelingen van zijn ploeg. 'Salvador' (vrij vertaald: de Redder), zo wordt hij door het medium omschreven. "Met een redding op Toni Silva in de 60ste minuut en daarna nog een save, behoedde hij Real in de beslissende momenten van de match voor de nederlaag die eraan zat te komen."

Ook bij de Spaanse tak van ESPN krijgt hij met een 8 op 10 de hoogste beoordeling. "Drukker aan het werk dan verwacht, maar zijn twee reddingen na de rust waren excellent."

El Mundo Deportivo is iets strenger en stelt dat Courtois het nodige geluk kende na twee ballen op zijn deklat. "Maar de Belg wist Real ook enkele keren te redden."

Het Real-gezinde Marca vond youngster Vinicius, Odriozola en Reguilon beter presteren, maar onderstreept ook het belang van Courtois. "In de eerste helft had hij geen werk. Maar na de pauze stond hij er wanneer hij er moest staan.

AS tot slot, trekt ongeveer dezelfde conclusie. "Voor rust moest hij amper iets doen. Maar toen Toni Silva in de tweede helft plots alleen voor hem opdook, stond hij pal."

LEES OOK: Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Indien Navas vertrokken was, zou Courtois meer krediet hebben gehad ...

Meest recent

‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

95
95
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

10
10
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

72
72
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

24
24
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

35
35
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

173
173
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

70
70
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

139
139
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

457
457
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

25
25
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

56
56
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

190
190
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

162
162
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

90
90
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

173
173
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

425
425
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

32
32
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

143
143
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

35
35
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

225
225
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

832
832
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

398
398
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

134
134
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

199
199

Meer sportnieuws