Spaanse pers eindelijk overtuigd van 'De Redder' Courtois

1359 stemmen
Spaanse pers eindelijk overtuigd van 'De Redder' Courtois

Real Madrid staat nog lang niet op punt en had zaterdag opnieuw een pijnlijke nederlaag kunnen oplopen, maar dat gebeurde dit keer niet. Met twee goals in de slotfase haalde de Koninklijke het in eigen huis van Real Valladolid. En Thibaut Courtois speelde daarin een belangrijke rol.


De Rode Duivel wist eindelijk nog eens de nul te houden en tekende in de tweede helft, bij een 0-0-tussenstand, voor twee belangrijke reddingen. De Spaanse pers was tot dusver redelijk streng voor Courtois, maar kan nu niet anders dan onze nationale nummer één op te hemelen.

Bij Sport.es scoort Courtois mee de hoogste beoordelingen van zijn ploeg. 'Salvador' (vrij vertaald: de Redder), zo wordt hij door het medium omschreven. "Met een redding op Toni Silva in de 60ste minuut en daarna nog een save, behoedde hij Real in de beslissende momenten van de match voor de nederlaag die eraan zat te komen."

Ook bij de Spaanse tak van ESPN krijgt hij met een 8 op 10 de hoogste beoordeling. "Drukker aan het werk dan verwacht, maar zijn twee reddingen na de rust waren excellent."

El Mundo Deportivo is iets strenger en stelt dat Courtois het nodige geluk kende na twee ballen op zijn deklat. "Maar de Belg wist Real ook enkele keren te redden."

Het Real-gezinde Marca vond youngster Vinicius, Odriozola en Reguilon beter presteren, maar onderstreept ook het belang van Courtois. "In de eerste helft had hij geen werk. Maar na de pauze stond hij er wanneer hij er moest staan.

AS tot slot, trekt ongeveer dezelfde conclusie. "Voor rust moest hij amper iets doen. Maar toen Toni Silva in de tweede helft plots alleen voor hem opdook, stond hij pal."

LEES OOK: Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Indien Navas vertrokken was, zou Courtois meer krediet hebben gehad ...

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

80
80
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

202
202
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

793
793
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

90
90
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

149
149
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

61
61
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

66
66
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

35
35
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

159
159
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

183
183
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

151
151
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

293
293
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

382
382
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

197
197
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

114
114
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

856
856
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

518
518
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

366
366
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

50
50

Meer sportnieuws