Spaanse pers eindelijk overtuigd van 'De Redder' Courtois

door
Spaanse pers eindelijk overtuigd van 'De Redder' Courtois

Real Madrid staat nog lang niet op punt en had zaterdag opnieuw een pijnlijke nederlaag kunnen oplopen, maar dat gebeurde dit keer niet. Met twee goals in de slotfase haalde de Koninklijke het in eigen huis van Real Valladolid. En Thibaut Courtois speelde daarin een belangrijke rol.


De Rode Duivel wist eindelijk nog eens de nul te houden en tekende in de tweede helft, bij een 0-0-tussenstand, voor twee belangrijke reddingen. De Spaanse pers was tot dusver redelijk streng voor Courtois, maar kan nu niet anders dan onze nationale nummer één op te hemelen.

Bij Sport.es scoort Courtois mee de hoogste beoordelingen van zijn ploeg. 'Salvador' (vrij vertaald: de Redder), zo wordt hij door het medium omschreven. "Met een redding op Toni Silva in de 60ste minuut en daarna nog een save, behoedde hij Real in de beslissende momenten van de match voor de nederlaag die eraan zat te komen."

Ook bij de Spaanse tak van ESPN krijgt hij met een 8 op 10 de hoogste beoordeling. "Drukker aan het werk dan verwacht, maar zijn twee reddingen na de rust waren excellent."

El Mundo Deportivo is iets strenger en stelt dat Courtois het nodige geluk kende na twee ballen op zijn deklat. "Maar de Belg wist Real ook enkele keren te redden."

Het Real-gezinde Marca vond youngster Vinicius, Odriozola en Reguilon beter presteren, maar onderstreept ook het belang van Courtois. "In de eerste helft had hij geen werk. Maar na de pauze stond hij er wanneer hij er moest staan.

AS tot slot, trekt ongeveer dezelfde conclusie. "Voor rust moest hij amper iets doen. Maar toen Toni Silva in de tweede helft plots alleen voor hem opdook, stond hij pal."

LEES OOK: Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Indien Navas vertrokken was, zou Courtois meer krediet hebben gehad ...

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

53
53
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

18
18
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

31
31
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

141
141
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

199
199
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

170
170
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

263
263
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

78
78
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

173
173
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

175
175
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

951
951
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

80
80
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

115
115
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

338
338
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

143
143
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

483
483
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

48
48
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

201
201
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

239
239
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

271
271
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

172
172
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

208
208
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

430
430
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

715
715

Meer sportnieuws