TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schiet in actie, Club haalt middenvelder'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schiet in actie, Club haalt middenvelder'

Het eerste luik van het seizoen zit er alweer op, de meeste ploegen hebben inmiddels door of er tijdens de voorbije transfermarkt goed gewerkt is. Heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn dan ook al concreet bezig met de voorbereiding op de wintermercato en dat zorgt weer voor tal van interessante transfergeruchten. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht is al druk in de weer met de voorbereidingen op de wintermercato. Volgens Het Laatste Nieuws had sportief directeur Luc Devroe al gesprekken met tal van spelersagenten en die gaf hij één duidelijke boodschap: géén verdedigers aanbrengen. Prioriteiten zijn een extra spits en aanvallende middenvelder. Hein Vanhaezebrouck zette hiervoor licht op groen en gaf al enkele namen door.

Club Brugge zou dicht bij de komst van een veelbelovende middenvelder staan. Volgens OwngoalNigeria heeft Blauw-Zwart namelijk een akkoord gevonden over Samson Tijani. Dat is een 17-jarige jeugdinternational van Nigeria. Hij is kapitein van de U17 en speelt momenteel bij het kleine Colin Edwin FC.

BUITENLAND
Mathew Ryan was bij Club Brugge een topkeeper en dat begint men nu ook in het buitenland te beseffen. Zijn transfer naar Valencia werd destijds een teleurstelling, maar bij het Engelse Brighton and Hove Albion doet Ryan het wel erg goed. In die mate zelfs dat de Australiër mogelijk een absolute toptransfer kan maken. Zo melden The Sun en Goal.com dat het grote Manchester United concrete interesse vertoont.

Anderlecht aasde afgelopen zomer lange tijd op een terugkeer van Lazar Markovic, het valt echter te betwijfelen of de Brusselaars komende winter een herkansing krijgen. CalcioMercato meldt namelijk dat Fiorentina en Genoa concrete interesse tonen. En andere ex-RSCA'er, Nicolae Stanciu, zou dan weer bij AC Milan en Internazionale in beeld zijn.

Het is algemeen bekend dat FC Barcelona, net zoals bijna elke Europese topclub, geïnteresseerd is in Ajax-verdediger Matthijs de Ligt. Nu zou ook Lionel Messi het licht op groen hebben gezet voor de komst van de Oranje-international. Barça zou volgens Don Balon zo'n 60 miljoen over hebben voor de youngster.

LEES OOK: Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Is Ryan volgens u een geschikte eerste doelman voor United?

Meest recent

Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

36
36
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

387
387
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

7
7
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

641
641
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

88
88
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

80
80
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

60
60
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

112
112
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

143
143
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

51
51
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

290
290
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

40
40
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

139
139
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

260
260
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

129
129
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

146
146
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

260
260
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

98
98
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

436
436
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

328
328
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

646
646
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

127
127
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

347
347
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

204
204

Meer sportnieuws