TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schiet in actie, Club haalt middenvelder'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schiet in actie, Club haalt middenvelder'

Het eerste luik van het seizoen zit er alweer op, de meeste ploegen hebben inmiddels door of er tijdens de voorbije transfermarkt goed gewerkt is. Heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn dan ook al concreet bezig met de voorbereiding op de wintermercato en dat zorgt weer voor tal van interessante transfergeruchten. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht is al druk in de weer met de voorbereidingen op de wintermercato. Volgens Het Laatste Nieuws had sportief directeur Luc Devroe al gesprekken met tal van spelersagenten en die gaf hij één duidelijke boodschap: géén verdedigers aanbrengen. Prioriteiten zijn een extra spits en aanvallende middenvelder. Hein Vanhaezebrouck zette hiervoor licht op groen en gaf al enkele namen door.

Club Brugge zou dicht bij de komst van een veelbelovende middenvelder staan. Volgens OwngoalNigeria heeft Blauw-Zwart namelijk een akkoord gevonden over Samson Tijani. Dat is een 17-jarige jeugdinternational van Nigeria. Hij is kapitein van de U17 en speelt momenteel bij het kleine Colin Edwin FC.

BUITENLAND
Mathew Ryan was bij Club Brugge een topkeeper en dat begint men nu ook in het buitenland te beseffen. Zijn transfer naar Valencia werd destijds een teleurstelling, maar bij het Engelse Brighton and Hove Albion doet Ryan het wel erg goed. In die mate zelfs dat de Australiër mogelijk een absolute toptransfer kan maken. Zo melden The Sun en Goal.com dat het grote Manchester United concrete interesse vertoont.

Anderlecht aasde afgelopen zomer lange tijd op een terugkeer van Lazar Markovic, het valt echter te betwijfelen of de Brusselaars komende winter een herkansing krijgen. CalcioMercato meldt namelijk dat Fiorentina en Genoa concrete interesse tonen. En andere ex-RSCA'er, Nicolae Stanciu, zou dan weer bij AC Milan en Internazionale in beeld zijn.

Het is algemeen bekend dat FC Barcelona, net zoals bijna elke Europese topclub, geïnteresseerd is in Ajax-verdediger Matthijs de Ligt. Nu zou ook Lionel Messi het licht op groen hebben gezet voor de komst van de Oranje-international. Barça zou volgens Don Balon zo'n 60 miljoen over hebben voor de youngster.

LEES OOK: Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

Is Ryan volgens u een geschikte eerste doelman voor United?

Meest recent

Vannieuwkerke genadeloos voor organisatie Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

1
1
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

13
13
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

96
96
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

113
113
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

42
42
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

31
31
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

80
80
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

198
198
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

148
148
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

210
210
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

146
146
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

32
32
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

314
314
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

83
83
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

59
59
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

121
121
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

303
303
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

213
213
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

77
77
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

194
194
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

128
128
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

64
64
Belabberde prestatie Club Brugge: Leko onthult dé reden

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

798
798
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

946
946
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

479
479

Meer sportnieuws