TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schiet in actie, Club haalt middenvelder'

545 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schiet in actie, Club haalt middenvelder'

Het eerste luik van het seizoen zit er alweer op, de meeste ploegen hebben inmiddels door of er tijdens de voorbije transfermarkt goed gewerkt is. Heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn dan ook al concreet bezig met de voorbereiding op de wintermercato en dat zorgt weer voor tal van interessante transfergeruchten. VoetbalNieuws zet daarom dagelijks het belangrijkste transfernieuws op een rijtje in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht is al druk in de weer met de voorbereidingen op de wintermercato. Volgens Het Laatste Nieuws had sportief directeur Luc Devroe al gesprekken met tal van spelersagenten en die gaf hij één duidelijke boodschap: géén verdedigers aanbrengen. Prioriteiten zijn een extra spits en aanvallende middenvelder. Hein Vanhaezebrouck zette hiervoor licht op groen en gaf al enkele namen door.

Club Brugge zou dicht bij de komst van een veelbelovende middenvelder staan. Volgens OwngoalNigeria heeft Blauw-Zwart namelijk een akkoord gevonden over Samson Tijani. Dat is een 17-jarige jeugdinternational van Nigeria. Hij is kapitein van de U17 en speelt momenteel bij het kleine Colin Edwin FC.

BUITENLAND
Mathew Ryan was bij Club Brugge een topkeeper en dat begint men nu ook in het buitenland te beseffen. Zijn transfer naar Valencia werd destijds een teleurstelling, maar bij het Engelse Brighton and Hove Albion doet Ryan het wel erg goed. In die mate zelfs dat de Australiër mogelijk een absolute toptransfer kan maken. Zo melden The Sun en Goal.com dat het grote Manchester United concrete interesse vertoont.

Anderlecht aasde afgelopen zomer lange tijd op een terugkeer van Lazar Markovic, het valt echter te betwijfelen of de Brusselaars komende winter een herkansing krijgen. CalcioMercato meldt namelijk dat Fiorentina en Genoa concrete interesse tonen. En andere ex-RSCA'er, Nicolae Stanciu, zou dan weer bij AC Milan en Internazionale in beeld zijn.

Het is algemeen bekend dat FC Barcelona, net zoals bijna elke Europese topclub, geïnteresseerd is in Ajax-verdediger Matthijs de Ligt. Nu zou ook Lionel Messi het licht op groen hebben gezet voor de komst van de Oranje-international. Barça zou volgens Don Balon zo'n 60 miljoen over hebben voor de youngster.

LEES OOK: 'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Is Ryan volgens u een geschikte eerste doelman voor United?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

18
18
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

114
114
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

87
87
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

85
85
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

273
273
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

158
158
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

155
155
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

348
348
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

603
603
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

306
306
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3430
3430
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

63
63
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

74
74
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

58
58
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

204
204
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

223
223
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

201
201
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

106
106
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

122
122
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

127
127

Meer sportnieuws