Delirium aan zee: Canesin trapt KVO in extremis naar gouden driepunter

208 stemmen
Delirium aan zee: Canesin trapt KVO in extremis naar gouden driepunter

KV Oostende kreeg in het openingsduel van de veertiende speeldag meteen de kans op zich te herpakken na de 4-0-pandoering op het veld van Club Brugge. En daar slaagden de mannen van coach Gert Verheyen ook in tegen Sporting Charleroi. Het werd wel bibberen tot in de slotfase, de winnende treffer van Fernando Canesin viel pas in de slotminuut van de reguliere speeltijd.


In een redelijk flauwe eerste helft was het de thuisploeg die als eerste toesloeg. Na een knappe combinatie met Coopman, kon Zivkovic de netten een eerste keer laten trillen. De Carolo's konden daar weinig tegenover zetten, 1-0 was al bij al een logische ruststand. Na de pauze kregen we echter een gretiger Charleroi en volgden ook de nodige kansen.

Voor spektakel moesten we echter in de slotfase zijn. In eerste instantie maakte invaller Henen (ex-Anderlecht, -Everton, -Olympiakos) gelijk met een schitterende knal. Daarna volgde een rollercoaster van emoties. Benavente kon Charleroi op voorsprong zetten, maar de VAR had een duwfout gezien en keurde de goal terecht af. Aan de overkant kon Canesin wel een geldige goal maken, ook het voorbereidend werk van Capon mocht gezien worden.

Door deze zege spring KVO zowaar over Charleroi naar een voorlopige zevende plaats in het klassement. De kloof met de rode lantaarn telt nu alweer elf punten, Verheyen gaat dus een relaxt weekend tegemoet. Van Charleroi kunnen we stilaan toch concluderen dat PO I dit seizoen te hoog gegrepen is.

Scoreverloop:
1-0 (26') Richairo Zivkovic
1-1 (85') David Henen
2-1 (89') Fernando Canesin

LEES OOK: Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Wie was uw man van de match?

Meest recent

KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

1
1
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

5
5
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

60
60
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

25
25
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

25
25
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

223
223
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

137
137
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

209
209
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

126
126
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

193
193
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

100
100
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

339
339
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

155
155
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

280
280
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

194
194
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

128
128
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

138
138
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

107
107
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

807
807
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

11
11
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

240
240
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

225
225
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

833
833
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

260
260

Meer sportnieuws