Club voor onmogelijke opdracht tegen Genk? Cijfers spreken boekdelen

door
Club voor onmogelijke opdracht tegen Genk? Cijfers spreken boekdelen

Dé topper van komend weekend is ongetwijfeld de wedstrijd tussen Racing Genk en huidig landskampioen Club Brugge. Blauw-Zwart herpakte zich dinsdag tegen KV Oostende met een 4-0 overwinning, maar in de Luminus Arena zal het toch andere koek worden.

De Limburgers draaien namelijk volledig op toerental. Bovendien ligt een verplaatsing naar Genk Club Brugge absoluut niet. Zo is het al van 2014 geleden dat Blauw-Zwart daar nog eens kon winnen. Dat zijn intussen al zeven wedstrijden zonder de drie punten mee terug naar Brugge te nemen. 

Het Nieuwsblad gelooft alvast niet dat daar verandering in zal komen: “Zaterdag trekt Leko als kampioen naar de Luminus Arena, het stadion waar Club Brugge al zeven competitiewedstrijden op rij niet kon winnen. Tegen een Genk op kruissnelheid lijkt match acht zonder zege haast een zekerheid.” Is de krant duidelijk.

In die zeven wedstrijden zonder zege, werd er wel twee keer gelijkgespeeld. Waaronder vorig seizoen, toen het in de Play-Offs 1-1 werd. Tot de Play-Offs van 2014 terug werden de overige wedstrijden allemaal verloren. Meteen ook het jaar waarin Club de laatste keer won, maar dan in de reguliere competitie: 1-3.

In 2016 werden de meest spektakelrijke wedstrijden afgeleverd. In de reguliere competitie werd het toen 3-2, terwijl in de Play-Offs Racing Genk nog een doelpunt meer maakte: 4-2.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

Wat zal het worden?

Meest recent

Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

1
1
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

7
7
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

44
44
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

97
97
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

20
20
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

38
38
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

60
60
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

51
51
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

53
53
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

435
435
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

46
46
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

60
60
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

232
232
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

139
139
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

49
49
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

170
170
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

181
181
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

204
204
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1311
1311
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

91
91
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

278
278
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

343
343
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

71
71
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

243
243
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

368
368

Meer sportnieuws