Honderden gesprekken tussen Veljkovic en refs: "Antwerp moet winnen he"

door
Honderden gesprekken tussen Veljkovic en refs:

Een nieuwe dag, een nieuw hoofdstuk in 'Operatie Propere Handen'. Via bepaalde bronnen kon Het Laatste Nieuws inzage krijgen in de afgeluisterde gesprekken tussen spilfiguur en makelaar Dejan Veljkovic en de verdachte toprefs Sébastien Delferière en Bart Vertenten. De inhoud van die gesprekken blijkt ontluisterend.


Uit die gesprekken blijkt dat Veljkovic vooral een goede relatie met Delferière. De twee belden in de maanden van het onderzoek meer dan 100 keer met mekaar, soms zelfs meermaals per dag. Dat ging uiteraard ook over banale zaken, maar uit die gesprekken kwam ook bezwarende informatie naar boven. In februari van dit jaar bijvoorbeeld, toen Delferière bij de bond moet verschijnen voor de schorsing van Sofiane Hanni.

De aanvaller is toen net van Anderlecht naar Rusland verhuisd, maar moet nog voorkomen na een slag aan een speler van Standard. "Ik zal ervoor proberen te zorgen dat hij niet wordt geschorst. Dan kan hij onmiddellijk spelen als hij terugkeert naar België", zou Delfière op voorhand laten weten aan Veljkovic. De Waalse (ex-)ref is bovendien ook niet vies van de vele relatiegeschenken die de makelaar hem aanbiedt.

VERTENTEN
Met Vertenten is er dan weer minder vaak contact, maar ook hij laat zich verleiden door Veljkovic. De twee horen mekaar daags voor Antwerp-Eupen, de bewuste wedstrijd waarin Vertenten een niet-correcte strafschop wel fluit, wel veel frequenter. "Antwerp moet winnen he", laat Veljkovic weten, waarop de scheidsrechter wijst op het gebrek aan een videoref.

Na die wedstrijd heeft Veljkovic onder meer contact met de financieel directeur van KV Mechelen, waar een nederlaag van Eupen uiteraard uitstekend nieuws was. "Die penalty was fantastisch", aldus Veljkovic.

Beide refs moeten levenslang geschorst worden ...

Meest recent

Hasi grijpt in: Anderlecht-sterkhouder apart genomen

Na de slipper van afgelopen weekend op STVV (2-2), wil RSC Anderlecht vrijdagavond aanknopen met een ...

5
5
Nieuwe details in Noa Lang-rel: bliksemtransfer in de maak?

Noa Lang heeft niet bepaald een goed gevoel overgehoud aan zijn terugkeer op PSV. Met SSC Napoli ...

54
54
Topaanwinst maakt brokken bij Club: Hayen geeft hard signaal

Club Brugge onderging woensdagavond de wet van de sterkste in de Champions League en verloor met 4-0 ...

126
126
Witte rook toekomst Messi: superster tekent tot 2028

Lionel Messi is inmiddels al weer 38 jaar oud. Maar desondanks denkt de meervoudige Gouden Bal nog ...

55
55
‘Engeland in shock: Lammens zet transferbom nu al klaar’

Hij kwam als noodoplossing, maar Senne Lammens ontpopt zich razendsnel tot onbetwiste nummer ...

198
198
De 11 namen: Fink voert drie wijzigingen door bij Genk

In de Europa League krijgt KRC Genk zo dadelijk Real Betis. Ongeveer een uurtje voor de aftrap ...

33
33
'Relletje' bij Anderlecht: Hasi spreekt klare taal

RSC Anderlecht gaat vrijdag op bezoek bij Charleroi, waar Besnik Hasi geen beroep kan doen op een ...

220
220
KV Mechelen pakt uit: comeback cultfiguur compleet

Met een fraaie 19 op 33 prijkt KV Mechelen na 11 speeldagen op de vierde plaats. In de allicht ...

76
76
WK U17: Anderlecht velt definitief verdict over De Cat

De afgelopen dagen is er al veel inkt gevloeid over Nathan De Cat. Niet alleen omwille van de ...

158
158
'D-Day bij Antwerp: opvolger Wils al in de wachtkamer?'

Het zijn woelige tijden bij Antwerp, waar Stef Wils na een ondermaatse 2 op 18 steeds meer in vieze ...

504
504
Hevige TV-clash: Sergio zet ‘Flipke’ Joos op zijn plaats

De populaire voetbalpodcast 90 Minutes zorgt onverwacht voor heel wat opschudding. De 'opvolger' van ...

90
90
Hasi deelt slecht nieuws uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen STVV, waardoor het nu al drie ...

164
164
'Jackpot voor Club Brugge: trio laat kassa rinkelen'

Club Brugge ging woensdag kansloos met 4-0 onderuit tegen Bayern München. Een avond om snel te ...

335
335
'Fink hakt knopen door: twee wissels bij KRC Genk'

In de Europa League krijgt KRC Genk straks Real Betis over de vloer. Gezien de matige prestaties van ...

121
121
Lukaku zorgt voor zeer pijnlijk moment op Nederlandse tv

Er kwamen de voorbije dagen weer heel wat Belgen in actie in de Champions League. Romelu Lukaku was ...

101
101
Haalt Club goudhaantje nog terug? "Hij heeft de kwaliteiten"

Donderdag wordt er in de Europa League weer gevoetbald. Genk krijgt het bezoek van Real Betis, maar ...

343
343
De Cat-saga legt pijnlijke conclusie bij Anderlecht bloot

Gaat hij of gaat hij niet? Dat was de voorbije dagen de hamvraag bij Anderlecht. Hij, dat was Nathan ...

213
213
'Droomtransfer van 30 miljoen voor Muñoz'

Bij KRC Genk bleken ze de voorbije jaren zeer bedreven in het vinden van offensief sterke ...

106
106
Flinke waarschuwing voor Club: "Alibi's moeten stoppen"

Club Brugge likt donderdag nog zijn wonden nadat het een dag eerder in de Champions League een 4-0 ...

272
272
Straffe woorden Swerts: "Staan verder dan gouden generatie"

De voorbije interlandperiode maakten de Jonge Duivels grote indruk. Nadat ze in september nog ...

138
138
'Pocognoli drukt stempel: Monaco meteen transfermarkt op'

Sébastien Pocognoli verbaasde iedereen door tijdens de interlandbreak te vertrekken bij ...

109
109
Grote zorgen over Gent-speler: "Hij zal spijt hebben"

AA Gent heeft zaterdag tegen Standard iets recht te zetten, want vorig weekend beleefde het een zeer ...

283
283
TRANSFERUURTJE: 'Verschaeren verrast, 2 opties voor OHL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

296
296
Clasico op scherp: Courtois maakt Barça belachelijk

Real Madrid won met het kleinste verschil van Juventus in de Champions League. Thibaut Courtois kon ...

160
160
Erik Van Looy in shock na tussenkomst federale politie

Het leek een onschuldige grap in de studio van De Slimste Mens ter Wereld, maar die draaide toch ...

160
160

Meer sportnieuws