Venanzi: "We praatten toen ook met Vanderhaeghe"

door
Venanzi:

Standard verraste op het einde van vorig seizoen door Ricardo Sa Pinto na bekerwinst en een tweede plaats in de competitie de laan uit te sturen en Michel Preud'homme terug te halen. De Portugees had zich ondanks de goede prestaties niet al te populair gemaakt bij pers, supporters én voorzitter Bruno Venanzi.


"De relatie tussen ons was al snel heel moeilijk. Twee maanden na zijn aanstelling al. Zijn gedrag kon ik moeilijk accepteren. Je wil als club toch iets uitstralen en dat was niet zoals Sa Pinto zich gedroeg. Enthousiasme, grinta, werklust, passie en trots, dat wil ik zien. Maar er is ook respect nodig. Respect voor de refs, het personeel van de club, ­collega-trainers… Zoals hij het aanpakte, dat paste niet bij mijn visie", legt Venanzi uit in Het Nieuwsblad.

"
Als we Sa Pinto tijdens het seizoen hadden ontslagen, hadden we hem moeten vervangen. We praatten ook met Vanderhaeghe toen, maar om alles om te keren tijdens het seizoen, daar had ik geen zin in. Ik vond geen betere trainer omdat Preud'homme niet wilde komen. Daarom verkoos ik hem te behouden. De tijd heeft ons gelijk gegeven, maar ik wist dat het niet voor de lange termijn was. Dat ging botsen. Je moet ook het hele plaatje zien. Ik zag de spelers geen vooruitgang maken. We speelden sterke play-offs omdat we ontspannen waren na de bekerwinst en Junior Edmilson was in vorm. Maar met twee matchen per week hadden ze problemen."

LEES OOK: Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

Heeft Venanzi de juiste keuze gemaakt?

Meest recent

Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met extra kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

13
13
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

148
148
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

80
80
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

210
210
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

44
44
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

137
137
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

330
330
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

123
123
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

204
204
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

105
105
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

152
152
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

80
80
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

799
799
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

92
92
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

224
224
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

333
333
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

327
327
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

247
247
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

244
244
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

275
275
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

471
471
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

575
575
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

90
90
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

305
305

Meer sportnieuws