Vanhaezebrouck tikt sterkhouder op de vingers: "Sla ik groen van uit"

214 stemmen
Vanhaezebrouck tikt sterkhouder op de vingers:

RSC Anderlecht vond de voorbije duels vlot de weg naar doel, maar de Brusselaars blijven veel te gemakkelijk tegengoals slikken. Volgens coach Hein Vanhaezebrouck heeft dat echter niet met het spelsysteem te maken. Hij wijst daarvoor deels naar zijn verdedigers, maar ook de middenvelders gaan niet vrijuit.


Zo vindt Vanhaezebrouck dat zijn ploeg in de afgelopen wedstrijden te veel goals hebben weggegeven, letterlijk dan. "Het ligt niet aan mijn defensie. Het zijn vooral cadeaus die we weggeven. Ontleed onze laatste zes matchen: foute terugspeelballen van Trebel, Najar, Gerkens,... Daarnaast balverlies omdat we te lang pingelen voor de verdediging. Dat moet er absoluut uit. Overal waar ik trainer was – ook bij Kortrijk en Gent – kwamen mijn keeper of verdedigers maar héél zelden in een-tegen-eensituaties", klinkt het in Het Nieuwsblad.

Donderdag tegen Fenerbahce was het Pieter Gerkens die een tegengoal inleidde met een dramatische terugspeelbal. Vanhaezebrouck is dan ook streng voor zijn titularis. "Ik heb aan ­Gerkens gevraagd waarom hij tegen Fenerbahçe in godsnaam die bal van aan de middellijn plots achteruit speelt en zo een tegengoal inluidt. Zijn uitleg: hij wou rustig herbeginnen met de opbouw. Maar van zulke passes sla ik groen uit. Ze zijn totaal inefficiënt, en ik wil ze niet meer zien. Als we kunnen, moeten we vooruit spelen."

LEES OOK: 'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

De vele tegengoals van RSCA zijn niet de fout van de defensie ...

Meest recent

AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

11
11
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

54
54
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

86
86
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

86
86
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

22
22
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

71
71
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

89
89
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

82
82
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

111
111
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

187
187
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

35
35
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

139
139
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

299
299
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

354
354
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

338
338
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

63
63
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

62
62
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

314
314
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

112
112
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

125
125
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

53
53
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

195
195
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

308
308

Meer sportnieuws