Vanhaezebrouck tikt sterkhouder op de vingers: "Sla ik groen van uit"

door
Vanhaezebrouck tikt sterkhouder op de vingers:

RSC Anderlecht vond de voorbije duels vlot de weg naar doel, maar de Brusselaars blijven veel te gemakkelijk tegengoals slikken. Volgens coach Hein Vanhaezebrouck heeft dat echter niet met het spelsysteem te maken. Hij wijst daarvoor deels naar zijn verdedigers, maar ook de middenvelders gaan niet vrijuit.


Zo vindt Vanhaezebrouck dat zijn ploeg in de afgelopen wedstrijden te veel goals hebben weggegeven, letterlijk dan. "Het ligt niet aan mijn defensie. Het zijn vooral cadeaus die we weggeven. Ontleed onze laatste zes matchen: foute terugspeelballen van Trebel, Najar, Gerkens,... Daarnaast balverlies omdat we te lang pingelen voor de verdediging. Dat moet er absoluut uit. Overal waar ik trainer was – ook bij Kortrijk en Gent – kwamen mijn keeper of verdedigers maar héél zelden in een-tegen-eensituaties", klinkt het in Het Nieuwsblad.

Donderdag tegen Fenerbahce was het Pieter Gerkens die een tegengoal inleidde met een dramatische terugspeelbal. Vanhaezebrouck is dan ook streng voor zijn titularis. "Ik heb aan ­Gerkens gevraagd waarom hij tegen Fenerbahçe in godsnaam die bal van aan de middellijn plots achteruit speelt en zo een tegengoal inluidt. Zijn uitleg: hij wou rustig herbeginnen met de opbouw. Maar van zulke passes sla ik groen uit. Ze zijn totaal inefficiënt, en ik wil ze niet meer zien. Als we kunnen, moeten we vooruit spelen."

LEES OOK: WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

De vele tegengoals van RSCA zijn niet de fout van de defensie ...

Meest recent

DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

60
60
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

32
32
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

82
82
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

71
71
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

121
121
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

98
98
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

64
64
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

44
44
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

85
85
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

317
317
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

187
187
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

277
277
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

121
121
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

197
197
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

260
260
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

582
582
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

230
230
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

223
223
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

114
114
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

412
412
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

318
318
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

297
297
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

457
457
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

102
102
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

199
199

Meer sportnieuws