"Club Brugge liet me vallen, ze hebben me er buitengepest"

994

Club Brugge gaat zaterdagavond op bezoek bij STVV, voor onder meer coach Ivan Leko en verdediger Brandon Mechele een duel tegen hun ex-ploeg. Aan Truiense zijde staat aanvoerder Jordan Botaka dan weer tegenover de club waar hij zijn jeugdopleiding genoot. Maar veel goede herinnering heeft hij niet aan zijn passage bij Blauw-Zwart.


Zo toont hij zich in een interview scherp voor de manier waarop hij uiteindelijk naar de uitgang werd begeleid bij de regerende landskampioen. "Heel wat mensen van Club Brugge woonden de begrafenis van mijn vader bij. Daar ben ik hen ook heel dankbaar voor, maar bepaalde mensen hebben me er - tussen haakjes - buitengepest. Toen ik aan Belenenses werd verhuurd, slopen er fouten in het papierwerk van mijn transfer waardoor ik er niet kon spelen. Ik vroeg om het huurcontract te ontbinden en bij Club te gaan trainen bij de beloften. Daar was ik zelfs niet meer welkom. Ze lieten me vallen."

Volgens Botaka zijn er in die periode ook bepaalde uitspraken gedaan, die naar zijn mening totaal niet door de beugel konden. "Uiteindelijk zijn er dingen gezegd over mijn vader die nooit gezegd hadden mogen worden. Ik ben een heel rustige jongen, maar toen stond ik wél op het punt om gekke dingen te doen. Bij Club Brugge had niemand boodschap aan wat er in mijn privéleven gebeurd was. Als je rekening houdt met mijn achtergrond, zeg je zulke dingen niet."

Ondertussen reageerde Club Brugge ook al bij de krant. Men wil er duidelijk niet te veel woorden aan de uitspraken vuil maken. "We beseffen dat de lat zeer hoog ligt om titularis te worden bij het eerste elftal. Zowel voor transferspelers als voor spelers uit onze Academy. We staan wel garant voor een eerlijke kans en een goeie (extra-)sportieve begeleiding. Club is oprecht blij dat Jordan - net zoals onder meer Birger Verstraete, Brecht Capon en Jur Schryvers - één van de spelers is die bij een andere eersteklasser titularis werd", klinkt het.

LEES OOK: Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

Zou Botaka een meerwaarde vormen voor het huidige Club Brugge?

Meest recent

Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

27
27
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

87
87
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

370
370
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

32
32
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

117
117
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

486
486
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

91
91
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

436
436
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

323
323
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

702
702
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

363
363
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

736
736
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

850
850
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

173
173
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

71
71
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

401
401
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

188
188
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

457
457
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

512
512
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

791
791
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

215
215
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

90
90
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

548
548
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

595
595
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

328
328

Meer sportnieuws