"Club Brugge liet me vallen, ze hebben me er buitengepest"

994

Club Brugge gaat zaterdagavond op bezoek bij STVV, voor onder meer coach Ivan Leko en verdediger Brandon Mechele een duel tegen hun ex-ploeg. Aan Truiense zijde staat aanvoerder Jordan Botaka dan weer tegenover de club waar hij zijn jeugdopleiding genoot. Maar veel goede herinnering heeft hij niet aan zijn passage bij Blauw-Zwart.


Zo toont hij zich in een interview scherp voor de manier waarop hij uiteindelijk naar de uitgang werd begeleid bij de regerende landskampioen. "Heel wat mensen van Club Brugge woonden de begrafenis van mijn vader bij. Daar ben ik hen ook heel dankbaar voor, maar bepaalde mensen hebben me er - tussen haakjes - buitengepest. Toen ik aan Belenenses werd verhuurd, slopen er fouten in het papierwerk van mijn transfer waardoor ik er niet kon spelen. Ik vroeg om het huurcontract te ontbinden en bij Club te gaan trainen bij de beloften. Daar was ik zelfs niet meer welkom. Ze lieten me vallen."

Volgens Botaka zijn er in die periode ook bepaalde uitspraken gedaan, die naar zijn mening totaal niet door de beugel konden. "Uiteindelijk zijn er dingen gezegd over mijn vader die nooit gezegd hadden mogen worden. Ik ben een heel rustige jongen, maar toen stond ik wél op het punt om gekke dingen te doen. Bij Club Brugge had niemand boodschap aan wat er in mijn privéleven gebeurd was. Als je rekening houdt met mijn achtergrond, zeg je zulke dingen niet."

Ondertussen reageerde Club Brugge ook al bij de krant. Men wil er duidelijk niet te veel woorden aan de uitspraken vuil maken. "We beseffen dat de lat zeer hoog ligt om titularis te worden bij het eerste elftal. Zowel voor transferspelers als voor spelers uit onze Academy. We staan wel garant voor een eerlijke kans en een goeie (extra-)sportieve begeleiding. Club is oprecht blij dat Jordan - net zoals onder meer Birger Verstraete, Brecht Capon en Jur Schryvers - één van de spelers is die bij een andere eersteklasser titularis werd", klinkt het.

LEES OOK: 'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Zou Botaka een meerwaarde vormen voor het huidige Club Brugge?

Meest recent

Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

2
2
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

9
9
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

56
56
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

11
11
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

138
138
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

64
64
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

159
159
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

59
59
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

49
49
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

202
202
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

48
48
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

97
97
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

47
47
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

246
246
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

51
51
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

208
208
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

141
141
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

80
80
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

231
231
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

213
213
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

36
36
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

278
278
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

162
162
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

243
243

Meer sportnieuws