Positie Hein in gevaar? "Coucke bijt al zo lang op zijn tong"

door
Positie Hein in gevaar?

RSC Anderlecht leek stilaan vertrokken na zeges tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, maar incasseerde donderdag opnieuw een flinke opdoffer. Zo gaven de Brusselaars in eigen huis een dubbele voorsprong uit handen tegen Fenerbahce. Hierdoor blijft Paars-Wit achter met een schamele 1 op 9 in zijn Europa League-ploeg.


Binnen een tweetal weken zal er dus gewonnen moeten worden in Istanbul, zo niet lijkt een Europees najaar gaan vliegen. Eerder kwam ook de bekercampagne al vroegtijdig tot een einde en in de competitie tonen KRC Genk en in mindere mate Club Brugge zich momenteel veel beter. Qua resultaten voorlopig dus weinig verbetering ten opzichte van vorig seizoen en zo wordt opnieuw richting trainer Hein Vanhaezebrouck gekeken.

Die blijft momenteel weliswaar nog het vertrouwen genieten, maar volgens columnist Hugo Camps mogen de wisselvallige uitslagenn toch niet meer te lang blijven duren. "De positie van Hein Vanhaezebrouck is lang niet zo precair als die van Phillip Cocu bij Fenerbahçe, maar hij moet langzamerhand wel met gecoiffeerd voetbal komen. Het droevige bikkelen van Anderlecht is de houdbaarheidsdatum voorbij. Het verbaast dat Marc Coucke zo lang op zijn tong kan bijten", schrijft hij Het Laatste Nieuws.

Feit is dan ook dat Vanhaezebrouck geen lijn krijgt in de resultaten en dat zijn ploeg dit seizoen in bijna geen enkele wedstrijd negentig minuten lang op niveau kon blijven. "Vanhaezebrouck slaagt er niet meer in het heilige vuur aan te steken. Er wordt voortschrijdend gekrasseld. Straks wenkt de winterstop en heeft Paars-Wit niet één galapartij gespeeld. Dan worden tribunekaartjes duur", aldus Camps.

LEES OOK: Marc Coucke zorgt voor schokgolf: "Besluit staat vast"

Is Vanhaezebrouck nog steeds de juiste man voor Anderlecht?

Meest recent

Hasi verrast iedereen: durft volle aanval tegen Club Brugge

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen is de crisis even weg bij RSC Anderlecht, waar Besnik ...

52
52
'Leko broedt op primeur: twee wijzigingen bij AA Gent'

KAA Gent krijgt zondag KRC Genk over de vloer. Terwijl de Limburgers vertrouwen tankten in Braga ...

40
40
Hayen speelt open kaart: sterkhouder out bij Club Brugge?

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de fraaie stunt tegen FC Barcelona, want zondag ...

153
153
'D-Day bij Antwerp: Wils maakt bocht van 180 graden'

Het moment van de waarheid is aangebroken op de Bosuil, waar Stef Wils zaterdag maar beter kan ...

94
94
Fink velt hard verdict: sterkhouder KRC Genk buitenspel

KRC Genk zorgde donderdag voor een regelrechte stunt door in Braga, tot dan ongenaakbaar in de ...

74
74
Boze blikken bij FCV Dender, Zulte Waregem baalt

FCV Dender kan maar niet winnen in de Jupiler Pro League. Tegen Zulte Waregem behaalde het nog een ...

55
55
Man City in spanning: Doku-tijdbom staat op ontploffen

Jérémy Doku kostte Man City ruim €65 miljoen, maar bij Pep Guardiola koop je ...

114
114
Hasi speelt open kaart: van Stroeykens tot Angulo

RSC Anderlecht neemt het morgen om 13u30 op tegen Club Brugge. Besnik Hasi weet dat het een ...

120
120
Standard en AA Gent, opgelet: "Ooit terug naar de JPL"

Bij Hamburger SV speelt met Sambi Lokonga een Belgische speler, maar ook Jean-Luc Dompé is er ...

87
87
Anderlecht wil revelatie vastleggen: "Gesprekken gaande"

Bij RSC Anderlecht spelen ze een matig seizoen, maar er zijn wel een aantal spelers die zich tonen. ...

266
266
‘Antwerp in stress: Overmars terug naar Ajax?’

Ajax wankelt, en dan duikt meteen weer de naam Marc Overmars op. Antwerp wordt nerveus: Ajax klopte ...

219
219
Leko verrast: "Zij zijn een titelkandidaat"

Bij AA Gent draait het bijzonder wisselvallig. De Buffalo’s doen het voorlopig niet bepaald ...

150
150
Via Club en Rode Duivels weldra naar Europese topcompetitie?

Dat de Belgen geen grote weelde zoals vroeger hebben in de aanval, werd gisteren duidelijk. Rudi ...

128
128
Primeur bij Anderlecht: "Hopelijk extra motivatie"

RSC Anderlecht speelt zondag tegen Club Brugge. Coach Besnik Hasi sprak zich op zijn persbabbel uit ...

297
297
Antwerp met zorgen: grotere problemen op komst?

Royal Antwerp FC staat op een schabouwelijke voorlaatste plaats in de Jupiler Pro League. Dan wordt ...

330
330
Forbs na demonstratie: "De match tegen FC Barcelona was..."

Club Brugge kende een geweldige Europese avond tegen FC Barcelona. Carlos Forbs was samen met Hans ...

176
176
Mazzu snapt niets van kritiek: "Hij heeft niets gedaan..."

Zaterdag moet OH Leuven op bezoek en daarbij hoopt Felice Mazzu een derde overwinning op rij te ...

87
87
Broos pakt Club opnieuw aan: "Ik ben ontgoocheld"

Hugo Broos staat voor de laatste maanden van zijn trainerscarrière, maar daarin wachten hem ...

199
199
Geen top 6: Essevee geeft zege nog weg tegen rode lantaarn

Zulte Waregem had zich vrijdagavond opnieuw in de top zes kunnen nestelen, maar die kans heeft het ...

64
64
Verrassende niet-selectie: Mbangula matchwinnaar bij Werder

Er waren vrijdag enkele verrassingen te noteren in de selecties van de Rode Duivels én Jonge ...

67
67
Kana geeft aan waarom hij eindelijk doorbreekt bij Anderlecht

Er valt nog heel wat aan te merken op de prestaties van Anderlecht dit seizoen, maar er zijn ook de ...

248
248
DAZN-bom blijft tikken: minister spreekt dreigende taal

De laatste weken wachtten de Belgische profclubs bang af wat er zou gaan gebeuren met het ...

462
462
Beveren laat punten liggen, Jong Gent zorgt voor stunt

SK Beveren heeft voor de tweede keer dit seizoen punten laten liggen. De Waaslanders leken in Lommel ...

141
141
Droom komt uit voor smaakmaker Club: "Nooit gedacht..."

Club Brugge heeft zich deze week aan Europa laten zien door na een sensationele wedstrijd FC ...

255
255
0 op 9 in CL: Bormans slaat hard terug na kritiek op Union

Union gooide de voorbije jaren zeer hoge ogen in België én Europa, maar in de Champions ...

103
103

Meer sportnieuws