TRANSFERUURTJE: 'Standard zit Anderlecht dwars, Juventus vol voor Rode Duivel'

door
TRANSFERUURTJE: 'Standard zit Anderlecht dwars, Juventus vol voor Rode Duivel'

De mercato is in de grootste Europese landen ondertussen gesloten, maar in een aantal competities kunnen er nog altijd transfers gedaan worden. Ook transfervrije spelers kunnen nog een contract tekenen bij een nieuwe club, bovendien zijn verschillende ploegen al bezig met hun plannen voor de komende mercato's. VoetbalNieuws bundelt daarom dagelijks de belangrijkste berichten uit binnen- en buitenland in dit Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
Lior Refaelov ruilde Club Brugge afgelopen zomer in voor Royal Antwerp FC. Er waren echter nog Belgische clubs geïnteresseerd. Standard werd lange tijd genoemd en nu onthuld de Israëliër dat ook KV Oostende een concrete optie vormde. Zijn huidige club kondigde vrijdag overigens aan dat het contract van aanvoerder Faris Haroun verlengd is. 

Anderlecht volgde het goudhaantje Akinkunmi Amoo de voorbije dagen van dichtbij tijdens zijn opdrachten met de jeugdploegen van Nigeria, maar de Brusselaars zijn niet de enige Belgische club die het vizier heeft gericht op het goudhaantje. Het Nigeriaanse Football Live meldt dat ook het Standard van Michel Preud'homme aan zijn mouw trekt.

BUITENLAND
Juventus zou zich willen versterken met een Rode Duivel. Zo meldt CalcioMercato dat Mousa Dembélé helemaal bovenaan de verlanglijst staat. Niet zo verwonderlijk, vorig seizoen in de Champions League speelde de middenvelder ijzersterk tegen de Oude Dame. De middenvelder zit in zijn laatste contractjaar bij Tottenham en kans dus vanaf januari als transfervrije speler een voorcontract tekenen. Ook Inter Milaan en Napoli zouden zijn situatie volgen.

Steven Defour is weer bijna fit na maanden blessureleed en kreeg vrijdag nog meer goed nieuws te horen bij Burnley. De Engelse club laat immers weten dat het deze zomer de optie in het contract van de middenvelder gelicht heeft. Daardoor ligt Defour nog tot 2020 vast op Turf Moor.

De Braziliaanse middenvelder Rafinha speelde in het afgelopen seizoen op huurbasis voor het Italiaanse Internazionale en deed dat naar behoren. De Nerazzurri konden hem echter niet definitief overnemen door de regels met betrekking tot Financial Fair Play. Volgens Sport zouden de Italianen in januari echter opnieuw voor hem aankloppen bij FC Barcelona.

LEES OOK: Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Zonder blessures had Defour voor een absolute topclub gespeeld ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

47
47
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

14
14
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

30
30
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

48
48
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

89
89
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

75
75
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

75
75
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

32
32
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

141
141
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

479
479
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

397
397
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

85
85
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

314
314
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1198
1198
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

163
163
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

256
256
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

726
726
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

382
382
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

88
88
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

152
152
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

103
103
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

77
77
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

106
106
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

243
243
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

109
109

Meer sportnieuws