TRANSFERUURTJE: 'Standard zit Anderlecht dwars, Juventus vol voor Rode Duivel'

door
TRANSFERUURTJE: 'Standard zit Anderlecht dwars, Juventus vol voor Rode Duivel'

De mercato is in de grootste Europese landen ondertussen gesloten, maar in een aantal competities kunnen er nog altijd transfers gedaan worden. Ook transfervrije spelers kunnen nog een contract tekenen bij een nieuwe club, bovendien zijn verschillende ploegen al bezig met hun plannen voor de komende mercato's. VoetbalNieuws bundelt daarom dagelijks de belangrijkste berichten uit binnen- en buitenland in dit Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE
Lior Refaelov ruilde Club Brugge afgelopen zomer in voor Royal Antwerp FC. Er waren echter nog Belgische clubs geïnteresseerd. Standard werd lange tijd genoemd en nu onthuld de Israëliër dat ook KV Oostende een concrete optie vormde. Zijn huidige club kondigde vrijdag overigens aan dat het contract van aanvoerder Faris Haroun verlengd is. 

Anderlecht volgde het goudhaantje Akinkunmi Amoo de voorbije dagen van dichtbij tijdens zijn opdrachten met de jeugdploegen van Nigeria, maar de Brusselaars zijn niet de enige Belgische club die het vizier heeft gericht op het goudhaantje. Het Nigeriaanse Football Live meldt dat ook het Standard van Michel Preud'homme aan zijn mouw trekt.

BUITENLAND
Juventus zou zich willen versterken met een Rode Duivel. Zo meldt CalcioMercato dat Mousa Dembélé helemaal bovenaan de verlanglijst staat. Niet zo verwonderlijk, vorig seizoen in de Champions League speelde de middenvelder ijzersterk tegen de Oude Dame. De middenvelder zit in zijn laatste contractjaar bij Tottenham en kans dus vanaf januari als transfervrije speler een voorcontract tekenen. Ook Inter Milaan en Napoli zouden zijn situatie volgen.

Steven Defour is weer bijna fit na maanden blessureleed en kreeg vrijdag nog meer goed nieuws te horen bij Burnley. De Engelse club laat immers weten dat het deze zomer de optie in het contract van de middenvelder gelicht heeft. Daardoor ligt Defour nog tot 2020 vast op Turf Moor.

De Braziliaanse middenvelder Rafinha speelde in het afgelopen seizoen op huurbasis voor het Italiaanse Internazionale en deed dat naar behoren. De Nerazzurri konden hem echter niet definitief overnemen door de regels met betrekking tot Financial Fair Play. Volgens Sport zouden de Italianen in januari echter opnieuw voor hem aankloppen bij FC Barcelona.

LEES OOK: Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Zonder blessures had Defour voor een absolute topclub gespeeld ...

Meest recent

'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

37
37
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

271
271
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

134
134
Standard haalt belangrijke slag binnen: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

27
27
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

216
216
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

162
162
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

142
142
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

199
199
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

197
197
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

106
106
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

355
355
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

346
346
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

198
198
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

159
159
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

509
509
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

95
95
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

165
165
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

154
154
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

78
78
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

85
85
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

113
113
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

285
285
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

211
211
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

340
340
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

566
566

Meer sportnieuws