Anderlecht krijgt nieuwe opdoffer in aanloop naar Genk

door
Anderlecht krijgt nieuwe opdoffer in aanloop naar Genk

RSC Anderlecht hervat het seizoen zaterdag met een loodzware opdracht. Zo moet de recordkampioen op bezoek bij KRC Genk, dat de voorbije weken indrukwekkend stond de voetballen. Bovendien kan coach Hein Vanhaezebrouck niet over zijn type-ploeg beschikken.


In de defensie zit Ognjen Vranjes immers zijn tweede van drie schorsingsdagen uit. Achter Sebastiaan Bornauw staat dan weer een vraagteken, hij moest geblesseerd afhaken voor de interlands met de nationale beloften. De kans is dus groot dat Vanhaezebrouck het met een onuitgegeven verdediging tegen de Limburgse armada moet doen.

Antonio Milic zal ongetwijfeld starten indien hij volledig fit terugkeert van de interlands met Kroatië. Ook nieuwkomer James Lawrence mag wellicht in de basis staan, hij heeft alvast meer kans dan pakweg een Hannes Delcroix. En volgens Le Soir is de kans groot dat we het basisdebuut van Bubaccar Sanneh krijgen.

UPDATE 14/09
De kopzorgen van Hein Vanhaezebrouck zijn daags voor de topper nog wat groter geworden. Bornauw moest, net als Francis Amuzu overigens, definitief forfait geven voor de verplaatsing naar Genk. En nu meldt Het Laatste Nieuws dat ook Lawrence in extremis uitgevallen is. De Engelsman botste tijdens de training met zijn hoofd tegen het hoofd van een ploegmaat en kan volgens zijn trainer niet spelen.

De spoeling in de paars-witte defensie wordt zo wel heel erg dun. Milic en Sanneh lijken gezien de omstandigheden zeker van hun plaats. Als de derde centrale verdediger zal de keuze wellicht gaan tussen Appiah, Delcroix of, zoals tegen Antwerp, Najar.

LEES OOK: Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Anderlecht heeft te weinig verdedigers in de kern ...

Meest recent

Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

84
84
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

46
46
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

458
458
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

89
89
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

296
296
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

79
79
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

380
380
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

368
368
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

125
125
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

442
442
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

263
263
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

460
460
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

523
523
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

428
428
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

186
186
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

262
262
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

359
359
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

229
229
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

97
97
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

225
225
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

210
210
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

64
64
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

696
696
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

127
127
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

670
670

Meer sportnieuws