Anderlecht krijgt nieuwe opdoffer in aanloop naar Genk

390 stemmen
Anderlecht krijgt nieuwe opdoffer in aanloop naar Genk

RSC Anderlecht hervat het seizoen zaterdag met een loodzware opdracht. Zo moet de recordkampioen op bezoek bij KRC Genk, dat de voorbije weken indrukwekkend stond de voetballen. Bovendien kan coach Hein Vanhaezebrouck niet over zijn type-ploeg beschikken.


In de defensie zit Ognjen Vranjes immers zijn tweede van drie schorsingsdagen uit. Achter Sebastiaan Bornauw staat dan weer een vraagteken, hij moest geblesseerd afhaken voor de interlands met de nationale beloften. De kans is dus groot dat Vanhaezebrouck het met een onuitgegeven verdediging tegen de Limburgse armada moet doen.

Antonio Milic zal ongetwijfeld starten indien hij volledig fit terugkeert van de interlands met Kroatië. Ook nieuwkomer James Lawrence mag wellicht in de basis staan, hij heeft alvast meer kans dan pakweg een Hannes Delcroix. En volgens Le Soir is de kans groot dat we het basisdebuut van Bubaccar Sanneh krijgen.

UPDATE 14/09
De kopzorgen van Hein Vanhaezebrouck zijn daags voor de topper nog wat groter geworden. Bornauw moest, net als Francis Amuzu overigens, definitief forfait geven voor de verplaatsing naar Genk. En nu meldt Het Laatste Nieuws dat ook Lawrence in extremis uitgevallen is. De Engelsman botste tijdens de training met zijn hoofd tegen het hoofd van een ploegmaat en kan volgens zijn trainer niet spelen.

De spoeling in de paars-witte defensie wordt zo wel heel erg dun. Milic en Sanneh lijken gezien de omstandigheden zeker van hun plaats. Als de derde centrale verdediger zal de keuze wellicht gaan tussen Appiah, Delcroix of, zoals tegen Antwerp, Najar.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Anderlecht heeft te weinig verdedigers in de kern ...

Meest recent

'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

8
8
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

6
6
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

56
56
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

98
98
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

57
57
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

20
20
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

196
196
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

119
119
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

52
52
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

20
20
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

36
36
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

34
34
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

75
75
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

274
274
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

225
225
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

107
107
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

695
695
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

252
252
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

332
332
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

704
704
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

69
69
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

410
410
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

178
178
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

111
111
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

639
639

Meer sportnieuws