De internationals van Denemarken hebben de Deense voetbalbond (DBU) een handreiking gedaan. Beide partijen zijn in conflict over een collectieve arbeidsovereenkomst, met imagorechten als belangrijk struikelblok, maar onder leiding van Christian Eriksen is nu een tijdelijke oplossing ter sprake gebracht.
De Deense spelersgroep wil onder de voorwaarden van het oude contract alsnog de duels met Slowakije (woensdag) en Wales (zondag) spelen. "We bieden opnieuw een tijdelijke verlenging van de oudere overeenkomst aan, zodat we vandaag nog naar Slowakije kunnen afreizen", stelt Eriksen in een verklaring.
Daar voegt de oud-Ajacied aan toe: "We moeten dit conflict nu oplossen, niet de problemen nog groter maken." En: "Na de twee komende interlands hebben we dan de tijd om verder te onderhandelen. Het zou nergens op slaan als de DBU dit aanbod niet accepteert. De overeenkomst heeft jarenlang prima gewerkt en hoeft nu maar een maand langer geldig te zijn. Zeg ja en we stappen meteen op het vliegtuig."
Eerder overwoog de DBU om desnoods een team zaalvoetballers in te zetten.
Claudio Reulens