AA Gent recht de rug na strafschoppenfestival tegen Cercle

268
AA Gent recht de rug na strafschoppenfestival tegen Cercle

Vanderhaeghe en AA Gent blijven uitstekend presteren in de competitie. Na de ontgoochelende Europese uitschakeling tegen Bordeaux eerder deze week, herpakten de Buffalo's zich vanavond met een knappe prestatie op het veld van Cercle Brugge. Bluw-Wit komt voorlopig samen met Anderlecht en Racing Genk op de tweede plaats.

Cercle Brugge begon als promovendus prima aan het nieuwe seizoen maar ging vorige week wel voor de eerste keer onderuit op het veld van Antwerp. Vandaag kreeg de Vereniging het bezoek van AA Gent. De Buffalo's moesten nog bekomen van de opdoffer die ze donderdag te verwerken kregen met het verlies op Bordeaux en de Europese uitschakeling. De vertrokken Foket werd vervangen door Bronn, centraal achterin kreeg Derijck de voorkeur op Plastun. Bij de thuisploeg koos coach Guyot voor drie nieuwe namen: Etienne, Lambot en Tormin begonnen in de basis.
Buffalo's herpakken zich na Europese uitschakeling
AA Gent begon goed op bezoek in Brugge en creëerde al snel een paar uitstekende kansen via een bedrijvige Tsjakvetadze, doelman Nardi was steeds goed bij de pinken. Halfweg de eerste helft was het echt raak voor de Buffalo's toen kersvers Rode Duivel Verstraete een strafschop kon omzetten na een voorafgaande fout van Palun op Koita: 0-1. Doelman Nardi had nog een paar uitstekende reddingen in huis maar halfweg mocht AA Gent met een verdiende voorsprong de kleedkamers opzoeken.

AA Gent mag na een goede eerste helft met een voorsprong de rust in.
Verstraete treft drie keer raak vanaf elf meter
Kalinic moest zijn handen nog niet vuil maken vandaag en ook bij de poging van Mercier, iets na de rust, moest de Gentse doelman niet in actie komen. Cercle kende in het eerste kwartier na de rust wel zijn beste periode maar ook Bruno kon op het uur zijn schot niet tussen de palen plaatsen. Aan de overzijde miste Koita dan weer een uitstekende mogelijkheid door ook in oog met Nardi nog te falen. Een minuutje later was het wel raak voor de bezoekers toen Bruno zijn ploeg benadeelde met een oliedomme overtreding op Limbombe. Verstraete trof voor de tweede keer deze avond raak vanop de stip: 0-2. Hij deed dit zelfs twee maal nadat de strafschop moest hernomen worden. Cercle reageerde nog met een goede kans van Lambot, maar ook hij kon zijn schot niet kadreren. In het absolute slot maakte Kvilitaia er ook nog 0-3 van. Uiteindelijk won AA Gent dus al bij al gemakkelijk, Cercle blijft achter met een nul op zes.
Scoreverloop:
0-1 (25') Verstraete (p), 0-2 (64') Verstraete (p), 0-3 (90+1') Kvilitaia

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Doet AA Gent mee voor de titel dit seizoen?

Meest recent

Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

8
8
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

36
36
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

30
30
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

90
90
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

130
130
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

61
61
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

37
37
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

161
161
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

81
81
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

150
150
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

181
181
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

43
43
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

69
69
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

343
343
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

247
247
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

199
199
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

942
942
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

372
372
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

154
154
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

201
201
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

98
98
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

229
229
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

279
279
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

644
644

Meer sportnieuws