Standard krijgt volle lading: "U bent respectloos, ik dien klacht in"

430 stemmen
Standard krijgt volle lading:

Standard hield na het knappe seizoen van doelman Guillermo Ochoa serieus rekening met een vertrek van de Mexicaanse international. Ochoa keepte ook een sterk WK in Rusland waardoor hij de interesse van Napoli opwekte. Maar Napoli kwam niet met het gevraagde bedrag over de brug waardoor Ochoa uiteindelijk in Luik bleef. En dat terwijl de Rouches al maandenlang een vervanger voor Ochoa achter de hand hielden.


Al voor de zomermercato zou Standard een akkoord gevonden hebben met de Turkse doelman Erce Kardesler van Altinordu. De Rouches wachtten het vertrek van Ochoa af alvorens de deal helemaal te concretiseren, maar de Mexicaan vertrok toch niet bij de Luikenaars. En dat is in Turkije in het verkeerde keelgat geschoten.

De voorzitter van Altinordu, Seyit Mehmet Ozkan, schreef een open brief op de clubwebsite, volledig gericht aan Bruno Venanzi. "Wij hebben al veel meegemaakt het zakenleven. We wonnen, we verloren. Onze grootste waarde is positieve motivatie. U hebt de motivatie van een 24-jarige doelman serieus gekelderd. U heeft de droom van een 24-jarig talent doorprikt."

Ozkan ging verder. "U hebt Erce (Kardesler) in mei uitgenodigd bij uw club. Hij was aanwezig op de laatste wedstrijd van uw club en daarna nam u hem mee om te dineren. U zei tegen hem: 'We willen jou absoluut, we gaan jou halen.' In feite was u heel respectloos tegenover Erce, meneer de voorzitter. Drie maanden heeft u ons en Erce aan het lijntje gehouden."

De voorzitter van Altinordu overweegt zelfs stappen bij de UEFA en FIFA: "Gisteren (voor de transferdeadline) wachtte ik op een definitief voorstel. Ik zou alle afbetalingsplannen aanvaard hebben. Onze belangrijkste zaak ik om ons woord te houden, niet om geld te verdienen. Ik dien klacht in bij de UEFA en FIFA, meneer de voorzitter. Ik verwacht niets materieels, ik wil gewoon dat u in de voetbalwereld bekend raakt als respectloos. Erce zal nooit meer voor de club spelen waar u voorzitter bent."

LEES OOK: 'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

Heeft de voorzitter van Altinordu gelijk?

Meest recent

'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

2
2
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

6
6
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

33
33
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

109
109
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

139
139
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

100
100
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

40
40
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

38
38
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

94
94
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

214
214
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

152
152
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

67
67
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

56
56
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

71
71
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

553
553
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

611
611
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

143
143
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

422
422
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

185
185
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

284
284
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

246
246
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1241
1241
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

89
89
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

494
494
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

347
347

Meer sportnieuws