Standard krijgt volle lading: "U bent respectloos, ik dien klacht in"

door
Standard krijgt volle lading:

Standard hield na het knappe seizoen van doelman Guillermo Ochoa serieus rekening met een vertrek van de Mexicaanse international. Ochoa keepte ook een sterk WK in Rusland waardoor hij de interesse van Napoli opwekte. Maar Napoli kwam niet met het gevraagde bedrag over de brug waardoor Ochoa uiteindelijk in Luik bleef. En dat terwijl de Rouches al maandenlang een vervanger voor Ochoa achter de hand hielden.


Al voor de zomermercato zou Standard een akkoord gevonden hebben met de Turkse doelman Erce Kardesler van Altinordu. De Rouches wachtten het vertrek van Ochoa af alvorens de deal helemaal te concretiseren, maar de Mexicaan vertrok toch niet bij de Luikenaars. En dat is in Turkije in het verkeerde keelgat geschoten.

De voorzitter van Altinordu, Seyit Mehmet Ozkan, schreef een open brief op de clubwebsite, volledig gericht aan Bruno Venanzi. "Wij hebben al veel meegemaakt het zakenleven. We wonnen, we verloren. Onze grootste waarde is positieve motivatie. U hebt de motivatie van een 24-jarige doelman serieus gekelderd. U heeft de droom van een 24-jarig talent doorprikt."

Ozkan ging verder. "U hebt Erce (Kardesler) in mei uitgenodigd bij uw club. Hij was aanwezig op de laatste wedstrijd van uw club en daarna nam u hem mee om te dineren. U zei tegen hem: 'We willen jou absoluut, we gaan jou halen.' In feite was u heel respectloos tegenover Erce, meneer de voorzitter. Drie maanden heeft u ons en Erce aan het lijntje gehouden."

De voorzitter van Altinordu overweegt zelfs stappen bij de UEFA en FIFA: "Gisteren (voor de transferdeadline) wachtte ik op een definitief voorstel. Ik zou alle afbetalingsplannen aanvaard hebben. Onze belangrijkste zaak ik om ons woord te houden, niet om geld te verdienen. Ik dien klacht in bij de UEFA en FIFA, meneer de voorzitter. Ik verwacht niets materieels, ik wil gewoon dat u in de voetbalwereld bekend raakt als respectloos. Erce zal nooit meer voor de club spelen waar u voorzitter bent."

LEES OOK: KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

Heeft de voorzitter van Altinordu gelijk?

Meest recent

Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

15
15
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

26
26
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

52
52
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

55
55
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

192
192
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

100
100
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

184
184
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

246
246
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

177
177
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

115
115
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

51
51
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

98
98
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

328
328
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

188
188
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

278
278
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

501
501
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

160
160
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

184
184
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

52
52
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

289
289
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

415
415
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

414
414
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

114
114
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

217
217

Meer sportnieuws