TRANSFERUURTJE 1/2: 'Martinez lonkt naar Club, RSCA maakt statement'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Martinez lonkt naar Club, RSCA maakt statement'

Het WK zit erop, het nieuwe seizoen in binnen- en buitenland staat weer centraal. Intussen zijn de clubs ook nog steeds druk bezig met transfers. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks twee keer, om 12u en om 20u, de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje, om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht blijft nadrukkelijk op zoek naar defensieve versterking en hoopt vurig op een doorbraak in de dossiers van Bubaccar Sanneh en/of Prince-Désir Gouano. Maar binnen de club houdt men ook al rekening met een noodscenario. "Ik vrees dat onze transfermarkt zal duren tot 31 augustus. Wie we dan pakken? Misschien niemand", maakt sportief directeur Luc Devroe zich sterk in Het Nieuwsblad. Kara Mbodj meldde zich intussen ziek, maar ook rond zijn transfer is er voorlopig geen doorbraak.

Club Brugge verliest mogelijk een belangrijke pion aan de Rode Duivels. Bondscoach Roberto Martinez zou Timmy Simons, assistent van Ivan Leko, immers willen binnenhalen als nieuwste staflid. Bart Verhaeghe, voorzitter van Club en ondervoorzitter van de voetbalbond, ziet dit echter niet zitten. Als alternatieven worden onder meer Sven Vermant en Wesley Sonck genoemd.

De kans bestaat dat KRC Genk deze zomer nog (tijdelijk) afscheid neemt van Edon Zhegrova. Het jonge talent wordt door Philippe Clement met mondjesmaat gebracht en liet ook al fraaie dingen zien. Maar om zijn ontwikkeling te vrijwaren wil de aanvaller wekelijks spelen en dus mikt hij op een huurbeurt aan een Belgische club. Afwachten of we voor volgende week vrijdag nog een oplossing krijgen.

Sander Coopman lijkt dan toch naar KV Oostende te gaan. Sportief directeur Hugo Broos werd vrijdag bij Club Brugge gespot om te onderhandelen en 's avonds zat de spelmaker zelf in de Versluys Arena. Volgens Het Nieuwsblad zou enkel Charleroi nog kans maken indien de deal afspringt, Antwerp en Kortrijk zijn uitgeteld.

AA Gent ziet alweer een speler de club verlaten. Volgens buitenlandse media gaat de Panamese middenvelder José Rodriguez zijn geluk beproeven in de Spaanse eerste klasse. Deportivo Alaves heeft de middenvelder weten weg te halen in de Ghelamco Arena, op Instagram bevestigt Rodriguez alvast dat hij vertrekt.

Moeskroen zou zijn defensie willen versterken met Michaël Heylen van Zulte Waregem. Maar ook op het middenveld is er ook nog versterking nodig en volgens La Dernière Heure is ex-Rode Duivel Christophe Lepoint in beeld. Hij speelt voor KV Kortrijk en was het verleden al werkzaam bij Les Hurlus.

BUITENLAND
De status van Juventus is een pak gestegen nu het Cristiano Ronaldo heeft weten binnen te halen en volgens Tuttosport kan dat een grote hulp zijn voor de Oude Dame bij het overtuigen van andere transferdoelwitten. Zo zouden nog een zestal spelers op de verlanglijst staan: Mathijs de Ligt (Ajax), Federico Chiesa (Fiorentina), Trinca (Sporting Braga), Rafael Leão (OSC Lille), Sergej Milinkovic-Savic (SS Lazio) en Christian Pulisic (Borussia Dortmund).

Christian Eriksen heeft het bestuur van Tottenham onder druk gezet. De Deen wil absoluut een opwaardering van zijn salaris, krijgt hij die niet zal hij zijn overeenkomst ook niet verlengen. Omdat hij volgende zomer dan zijn laatste contractjaar in gaat, zouden de Spurs hem moeten verkopen voor een beperkte som.

LEES OOK: Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Coopman heeft te weinig kansen bij Club Brugge gekregen ...

Meest recent

Waarom deze Bertaccini-statistiek Anderlecht laat dromen

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

3
3
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

9
9
Nainggolan zéér duidelijk over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

39
39
'Anderlecht gaat pittige transferstrijd aan met Napoli'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

44
44
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

80
80
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

90
90
Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

53
53
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

168
168
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

77
77
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

136
136
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

274
274
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

265
265
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

26
26
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

579
579
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

418
418
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

256
256
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

402
402
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

111
111
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

82
82
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

58
58
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

178
178
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

55
55
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

113
113
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

82
82
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

86
86

Meer sportnieuws