TRANSFERUURTJE 1/2: 'Martinez lonkt naar Club, RSCA maakt statement'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Martinez lonkt naar Club, RSCA maakt statement'

Het WK zit erop, het nieuwe seizoen in binnen- en buitenland staat weer centraal. Intussen zijn de clubs ook nog steeds druk bezig met transfers. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks twee keer, om 12u en om 20u, de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje, om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht blijft nadrukkelijk op zoek naar defensieve versterking en hoopt vurig op een doorbraak in de dossiers van Bubaccar Sanneh en/of Prince-Désir Gouano. Maar binnen de club houdt men ook al rekening met een noodscenario. "Ik vrees dat onze transfermarkt zal duren tot 31 augustus. Wie we dan pakken? Misschien niemand", maakt sportief directeur Luc Devroe zich sterk in Het Nieuwsblad. Kara Mbodj meldde zich intussen ziek, maar ook rond zijn transfer is er voorlopig geen doorbraak.

Club Brugge verliest mogelijk een belangrijke pion aan de Rode Duivels. Bondscoach Roberto Martinez zou Timmy Simons, assistent van Ivan Leko, immers willen binnenhalen als nieuwste staflid. Bart Verhaeghe, voorzitter van Club en ondervoorzitter van de voetbalbond, ziet dit echter niet zitten. Als alternatieven worden onder meer Sven Vermant en Wesley Sonck genoemd.

De kans bestaat dat KRC Genk deze zomer nog (tijdelijk) afscheid neemt van Edon Zhegrova. Het jonge talent wordt door Philippe Clement met mondjesmaat gebracht en liet ook al fraaie dingen zien. Maar om zijn ontwikkeling te vrijwaren wil de aanvaller wekelijks spelen en dus mikt hij op een huurbeurt aan een Belgische club. Afwachten of we voor volgende week vrijdag nog een oplossing krijgen.

Sander Coopman lijkt dan toch naar KV Oostende te gaan. Sportief directeur Hugo Broos werd vrijdag bij Club Brugge gespot om te onderhandelen en 's avonds zat de spelmaker zelf in de Versluys Arena. Volgens Het Nieuwsblad zou enkel Charleroi nog kans maken indien de deal afspringt, Antwerp en Kortrijk zijn uitgeteld.

AA Gent ziet alweer een speler de club verlaten. Volgens buitenlandse media gaat de Panamese middenvelder José Rodriguez zijn geluk beproeven in de Spaanse eerste klasse. Deportivo Alaves heeft de middenvelder weten weg te halen in de Ghelamco Arena, op Instagram bevestigt Rodriguez alvast dat hij vertrekt.

Moeskroen zou zijn defensie willen versterken met Michaël Heylen van Zulte Waregem. Maar ook op het middenveld is er ook nog versterking nodig en volgens La Dernière Heure is ex-Rode Duivel Christophe Lepoint in beeld. Hij speelt voor KV Kortrijk en was het verleden al werkzaam bij Les Hurlus.

BUITENLAND
De status van Juventus is een pak gestegen nu het Cristiano Ronaldo heeft weten binnen te halen en volgens Tuttosport kan dat een grote hulp zijn voor de Oude Dame bij het overtuigen van andere transferdoelwitten. Zo zouden nog een zestal spelers op de verlanglijst staan: Mathijs de Ligt (Ajax), Federico Chiesa (Fiorentina), Trinca (Sporting Braga), Rafael Leão (OSC Lille), Sergej Milinkovic-Savic (SS Lazio) en Christian Pulisic (Borussia Dortmund).

Christian Eriksen heeft het bestuur van Tottenham onder druk gezet. De Deen wil absoluut een opwaardering van zijn salaris, krijgt hij die niet zal hij zijn overeenkomst ook niet verlengen. Omdat hij volgende zomer dan zijn laatste contractjaar in gaat, zouden de Spurs hem moeten verkopen voor een beperkte som.

LEES OOK: Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Coopman heeft te weinig kansen bij Club Brugge gekregen ...

Meest recent

'Labiel' zorgenkind bij KRC Genk: "Ik vind dat pijnlijk"

KRC Genk zal na de interland-break dan toch in de Europe Play-Offs aantreden. Even leek Racing ...

15
15
'Vertrek Kompany plots concreet: riante vergoeding Bayern'

Bayern München zette afgelopen weekend een nieuwe stap richting de titel met een vlotte ...

111
111
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

61
61
"Hoe triest is dat?" - Anderlecht bedroevend in hemd gezet

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

81
81
Ongezien! De waanzinnige balans van Union sinds promotie

Union SG maakte zondagavond een duidelijke statement. Met een 1-3-overwinning op het veld van STVV ...

80
80
Brede glimlach Garcia: enorme WK-meevaller voor België

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

94
94
Anderlecht-drama: analisten vellen vernietigend verdict

Na de goede resultaten van de voorbije weken, heerste opnieuw positivisme rond RSC Anderlecht. Maar ...

330
330
Club-fans scanderen opvallende naam, Mechele vol lof

Club Brugge kan met een gerust gemoed toewerken naar de start van de Champions' Play-Offs. Op de ...

289
289
Met domper naar Duivels: Godts hard aangepakt na Klassieker

Mika Godts mag zich deze week voor de eerste keer bij de Rode Duivels melden. Maar de flankaanvaller ...

78
78
Chelsea zorgt voor nieuwe wending in Duivels-soap Lavia

De Rode Duivels trekken deze week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp en twee ...

131
131
Hayen krijgt klappen: pijnlijke conclusie na ondergang Genk

Het is KRC Genk dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de Champions' Play-Offs. Even zag het ...

309
309
Bayern legt bom onder Kompany: beslissing met grote gevolgen

Vincent Kompany ziet Bayern winnen, maar achter de schermen groeit de spanning. De keeperskwestie, ...

117
117
Club Brugge in titelmodus: geste waarschuwing voor Union

Club Brugge heeft de reguliere competitie op fraaie wijze afgesloten. Zelfs zonder de geblesseerde ...

283
283
Enorme euforie bij Gent: actie De Mil maakt kleedkamer gek

Even werd het nog bibberen, maar AA Gent heeft zich zondag dan toch geplaatst voor de Champions' ...

184
184
Anderlecht keihard uitgefloten: schlemiel krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zich zondagavond geplaatst voor de Champions' Play-Offs. Maar daarmee is ook al ...

735
735
Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

185
185
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

153
153
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

58
58
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

128
128
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

362
362
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

460
460
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

295
295
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

286
286
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

306
306
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

593
593

Meer sportnieuws