TRANSFERUURTJE 1/2: 'Martinez lonkt naar Club, RSCA maakt statement'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Martinez lonkt naar Club, RSCA maakt statement'

Het WK zit erop, het nieuwe seizoen in binnen- en buitenland staat weer centraal. Intussen zijn de clubs ook nog steeds druk bezig met transfers. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks twee keer, om 12u en om 20u, de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje, om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht blijft nadrukkelijk op zoek naar defensieve versterking en hoopt vurig op een doorbraak in de dossiers van Bubaccar Sanneh en/of Prince-Désir Gouano. Maar binnen de club houdt men ook al rekening met een noodscenario. "Ik vrees dat onze transfermarkt zal duren tot 31 augustus. Wie we dan pakken? Misschien niemand", maakt sportief directeur Luc Devroe zich sterk in Het Nieuwsblad. Kara Mbodj meldde zich intussen ziek, maar ook rond zijn transfer is er voorlopig geen doorbraak.

Club Brugge verliest mogelijk een belangrijke pion aan de Rode Duivels. Bondscoach Roberto Martinez zou Timmy Simons, assistent van Ivan Leko, immers willen binnenhalen als nieuwste staflid. Bart Verhaeghe, voorzitter van Club en ondervoorzitter van de voetbalbond, ziet dit echter niet zitten. Als alternatieven worden onder meer Sven Vermant en Wesley Sonck genoemd.

De kans bestaat dat KRC Genk deze zomer nog (tijdelijk) afscheid neemt van Edon Zhegrova. Het jonge talent wordt door Philippe Clement met mondjesmaat gebracht en liet ook al fraaie dingen zien. Maar om zijn ontwikkeling te vrijwaren wil de aanvaller wekelijks spelen en dus mikt hij op een huurbeurt aan een Belgische club. Afwachten of we voor volgende week vrijdag nog een oplossing krijgen.

Sander Coopman lijkt dan toch naar KV Oostende te gaan. Sportief directeur Hugo Broos werd vrijdag bij Club Brugge gespot om te onderhandelen en 's avonds zat de spelmaker zelf in de Versluys Arena. Volgens Het Nieuwsblad zou enkel Charleroi nog kans maken indien de deal afspringt, Antwerp en Kortrijk zijn uitgeteld.

AA Gent ziet alweer een speler de club verlaten. Volgens buitenlandse media gaat de Panamese middenvelder José Rodriguez zijn geluk beproeven in de Spaanse eerste klasse. Deportivo Alaves heeft de middenvelder weten weg te halen in de Ghelamco Arena, op Instagram bevestigt Rodriguez alvast dat hij vertrekt.

Moeskroen zou zijn defensie willen versterken met Michaël Heylen van Zulte Waregem. Maar ook op het middenveld is er ook nog versterking nodig en volgens La Dernière Heure is ex-Rode Duivel Christophe Lepoint in beeld. Hij speelt voor KV Kortrijk en was het verleden al werkzaam bij Les Hurlus.

BUITENLAND
De status van Juventus is een pak gestegen nu het Cristiano Ronaldo heeft weten binnen te halen en volgens Tuttosport kan dat een grote hulp zijn voor de Oude Dame bij het overtuigen van andere transferdoelwitten. Zo zouden nog een zestal spelers op de verlanglijst staan: Mathijs de Ligt (Ajax), Federico Chiesa (Fiorentina), Trinca (Sporting Braga), Rafael Leão (OSC Lille), Sergej Milinkovic-Savic (SS Lazio) en Christian Pulisic (Borussia Dortmund).

Christian Eriksen heeft het bestuur van Tottenham onder druk gezet. De Deen wil absoluut een opwaardering van zijn salaris, krijgt hij die niet zal hij zijn overeenkomst ook niet verlengen. Omdat hij volgende zomer dan zijn laatste contractjaar in gaat, zouden de Spurs hem moeten verkopen voor een beperkte som.

LEES OOK: ‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Coopman heeft te weinig kansen bij Club Brugge gekregen ...

Meest recent

'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

9
9
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

34
34
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

177
177
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

403
403
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

135
135
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

173
173
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

249
249
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

116
116
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

317
317
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

207
207
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

306
306
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

563
563
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

382
382
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

137
137
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

159
159
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

298
298
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

829
829
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

343
343
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

77
77
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

349
349
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

129
129
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

595
595
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

134
134
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

269
269
Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

217
217

Meer sportnieuws