TRANSFERUURTJE 1/2: 'Martinez lonkt naar Club, RSCA maakt statement'

256 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Martinez lonkt naar Club, RSCA maakt statement'

Het WK zit erop, het nieuwe seizoen in binnen- en buitenland staat weer centraal. Intussen zijn de clubs ook nog steeds druk bezig met transfers. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks twee keer, om 12u en om 20u, de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje, om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht blijft nadrukkelijk op zoek naar defensieve versterking en hoopt vurig op een doorbraak in de dossiers van Bubaccar Sanneh en/of Prince-Désir Gouano. Maar binnen de club houdt men ook al rekening met een noodscenario. "Ik vrees dat onze transfermarkt zal duren tot 31 augustus. Wie we dan pakken? Misschien niemand", maakt sportief directeur Luc Devroe zich sterk in Het Nieuwsblad. Kara Mbodj meldde zich intussen ziek, maar ook rond zijn transfer is er voorlopig geen doorbraak.

Club Brugge verliest mogelijk een belangrijke pion aan de Rode Duivels. Bondscoach Roberto Martinez zou Timmy Simons, assistent van Ivan Leko, immers willen binnenhalen als nieuwste staflid. Bart Verhaeghe, voorzitter van Club en ondervoorzitter van de voetbalbond, ziet dit echter niet zitten. Als alternatieven worden onder meer Sven Vermant en Wesley Sonck genoemd.

De kans bestaat dat KRC Genk deze zomer nog (tijdelijk) afscheid neemt van Edon Zhegrova. Het jonge talent wordt door Philippe Clement met mondjesmaat gebracht en liet ook al fraaie dingen zien. Maar om zijn ontwikkeling te vrijwaren wil de aanvaller wekelijks spelen en dus mikt hij op een huurbeurt aan een Belgische club. Afwachten of we voor volgende week vrijdag nog een oplossing krijgen.

Sander Coopman lijkt dan toch naar KV Oostende te gaan. Sportief directeur Hugo Broos werd vrijdag bij Club Brugge gespot om te onderhandelen en 's avonds zat de spelmaker zelf in de Versluys Arena. Volgens Het Nieuwsblad zou enkel Charleroi nog kans maken indien de deal afspringt, Antwerp en Kortrijk zijn uitgeteld.

AA Gent ziet alweer een speler de club verlaten. Volgens buitenlandse media gaat de Panamese middenvelder José Rodriguez zijn geluk beproeven in de Spaanse eerste klasse. Deportivo Alaves heeft de middenvelder weten weg te halen in de Ghelamco Arena, op Instagram bevestigt Rodriguez alvast dat hij vertrekt.

Moeskroen zou zijn defensie willen versterken met Michaël Heylen van Zulte Waregem. Maar ook op het middenveld is er ook nog versterking nodig en volgens La Dernière Heure is ex-Rode Duivel Christophe Lepoint in beeld. Hij speelt voor KV Kortrijk en was het verleden al werkzaam bij Les Hurlus.

BUITENLAND
De status van Juventus is een pak gestegen nu het Cristiano Ronaldo heeft weten binnen te halen en volgens Tuttosport kan dat een grote hulp zijn voor de Oude Dame bij het overtuigen van andere transferdoelwitten. Zo zouden nog een zestal spelers op de verlanglijst staan: Mathijs de Ligt (Ajax), Federico Chiesa (Fiorentina), Trinca (Sporting Braga), Rafael Leão (OSC Lille), Sergej Milinkovic-Savic (SS Lazio) en Christian Pulisic (Borussia Dortmund).

Christian Eriksen heeft het bestuur van Tottenham onder druk gezet. De Deen wil absoluut een opwaardering van zijn salaris, krijgt hij die niet zal hij zijn overeenkomst ook niet verlengen. Omdat hij volgende zomer dan zijn laatste contractjaar in gaat, zouden de Spurs hem moeten verkopen voor een beperkte som.

LEES OOK: 'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

Coopman heeft te weinig kansen bij Club Brugge gekregen ...

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

19
19
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

57
57
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

354
354
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

31
31
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

42
42
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

287
287
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

403
403
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

485
485
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

807
807
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

106
106
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

519
519
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

52
52
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

137
137
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

94
94
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

146
146
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

392
392
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

711
711
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

299
299
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

499
499
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

405
405
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

229
229
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

102
102
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws