België-Engeland: tijd voor revanche na Platt en Januzaj

89 stemmen
België-Engeland: tijd voor revanche na Platt en Januzaj

Zaterdag vindt op het WK in Rusland de troostfinale plaats tussen België en Engeland. Beide landen hadden uiteraard op een échte finale gehoopt, maar het blijft toch een mooie affiche, met toch ook al wat geschiedenis.

Zo zal iedere Belg namelijk nooit vergeten wat er op het WK van 1990 gebeurde. David Platt zorgde toen voor een nationaal drama, door in de laatste minuut van de extra tijd de 1-0 tegen de touwen te jassen, en de Duivels uit het tornooi te kegelen. De beelden vindt u onderaan, maar we zouden best begrijpen moest u dit nooit meer willen zien. Fraai doelpunt wel, moet gezegd.

Uiteraard is die wedstrijd de meest bekende tussen beide landen ooit. Maar ze speelden in totaal wel al zeven keer tegen elkaar. Daarvan konden de Rode Duivels er maar eentje winnen… Juist, op dit WK, toen Januzaj met een absoluut pareltje de Engelsen hun zin gaf voor in de ‘zwakkere tabelhelft’ terecht te komen. It's coming home, dachten ze toen met z'n allen.

Wat er rest zijn drie overwinningen voor Engeland, en drie gelijke spelen. De laatste keer dat beide landen elkaar voor dit WK troffen, was in 2012. Toen zorgde Danny Welbeck voor een zuinige Engelse zege, in een vriendschappelijke wedstrijd op Wembley. Ook in 1999 gingen de Duivels daar onderuit, ditmaal met 2-1. Strupar zorgde voor het Belgische doelpunt, Shearer en Redknapp deden dat voor Engeland. Tijd voor revanche voor dit alles op zaterdag!

LEES OOK: Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Pakken we revanche zaterdag?

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

3
3
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

15
15
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

14
14
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

22
22
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

24
24
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

80
80
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

91
91
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

354
354
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

67
67
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

134
134
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

279
279
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

63
63
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

842
842
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

475
475
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

31
31
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

182
182
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

858
858
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

150
150
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

415
415
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

791
791
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

552
552
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

346
346
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

572
572
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

151
151

Meer sportnieuws