België-Engeland: tijd voor revanche na Platt en Januzaj

door
België-Engeland: tijd voor revanche na Platt en Januzaj

Zaterdag vindt op het WK in Rusland de troostfinale plaats tussen België en Engeland. Beide landen hadden uiteraard op een échte finale gehoopt, maar het blijft toch een mooie affiche, met toch ook al wat geschiedenis.

Zo zal iedere Belg namelijk nooit vergeten wat er op het WK van 1990 gebeurde. David Platt zorgde toen voor een nationaal drama, door in de laatste minuut van de extra tijd de 1-0 tegen de touwen te jassen, en de Duivels uit het tornooi te kegelen. De beelden vindt u onderaan, maar we zouden best begrijpen moest u dit nooit meer willen zien. Fraai doelpunt wel, moet gezegd.

Uiteraard is die wedstrijd de meest bekende tussen beide landen ooit. Maar ze speelden in totaal wel al zeven keer tegen elkaar. Daarvan konden de Rode Duivels er maar eentje winnen… Juist, op dit WK, toen Januzaj met een absoluut pareltje de Engelsen hun zin gaf voor in de ‘zwakkere tabelhelft’ terecht te komen. It's coming home, dachten ze toen met z'n allen.

Wat er rest zijn drie overwinningen voor Engeland, en drie gelijke spelen. De laatste keer dat beide landen elkaar voor dit WK troffen, was in 2012. Toen zorgde Danny Welbeck voor een zuinige Engelse zege, in een vriendschappelijke wedstrijd op Wembley. Ook in 1999 gingen de Duivels daar onderuit, ditmaal met 2-1. Strupar zorgde voor het Belgische doelpunt, Shearer en Redknapp deden dat voor Engeland. Tijd voor revanche voor dit alles op zaterdag!

LEES OOK: Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Pakken we revanche zaterdag?

Meest recent

'Vermant versus Tresoldi: Leko hakt knoop door'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

13
13
De Mil met handen in het haar: code rood bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

21
21
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

100
100
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

53
53
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

146
146
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

18
18
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

61
61
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

86
86
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

106
106
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

154
154
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

46
46
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

80
80
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

44
44
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

34
34
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

100
100
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

337
337
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

253
253
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

205
205
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

43
43
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

204
204
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

98
98
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

72
72
Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Joel Ordonez werd al verschillende mercato’s in verband gebracht met een knaltransfer. Telkens ...

393
393
'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Real Madrid beleeft voorlopig een tegenvallend seizoen. Het werd in de beker al uitgeschakeld en ...

73
73
Jonge Duivels komende zomer Europees kampioen?

België bracht in de voorbije decennia heel wat talent voort, maar kon dat nooit vertalen in ...

129
129

Meer sportnieuws