Nederlanders plots gek van Duivels: "Wat hij doet is ongezien"

387 stemmen
Nederlanders plots gek van Duivels:

De Rode Duivels worden momenteel bestempeld als één van de grote smaakmakers op het WK, nochtans kregen de Belgen in het begin van het tornooi toch de nodige kritiek te slikken. De bekende Nederlandse journalist Valentijn Driessen bijvoorbeeld, toonde zich erg scherp. "Een halve finale of finale? Ja, dat denken de Belgen helemaal verkeerd. Of ze hebben weinig verstand van voetbal", klonk het onder meer.


Maar ondertussen heeft de chef voetbal van De Telegraaf zijn kar helemaal gekeerd. Zo gaf Driessen bij Sporza toe dat zijn uitspraken niet terecht waren. "Mea culpa, mea culpa, mea culpa. Wat heb ik in godsnaam allemaal gezegd. Na dat interview heb ik heb erg veel reacties gekregen. Begrijpelijk. Ik kan me wel voorstellen dat de mensen me nu uitlachen. Jan Boskamp heeft dat al gedaan", lachte hij.

Want met wat de Duivels tegen Brazilië hebben laten zien, heeft ook op Driessen een diepe indruk achter gelaten. "Dat vond ik een masterpiece van tactiek. Hazard was de beste speler van het veld. Ik heb genoten van De Bruyne. En wat Lukaku voor de ploeg heeft gedaan, zie je zelden. Grote klasse. Hij cijferde zich helemaal weg, terwijl Neymar altijd voor eigen succes ging."

Volgens Driessen is Nederland dan ook helemaal gek van de Duivels aan het worden. "Als we het over het WK hebben, gaat het over België, niet over Frankrijk of Engeland. Nederland is Rode Duivels-minded. Veel Belgische internationals hebben in Nederland gevoetbald. Dat schept een band."

LEES OOK: Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

België bracht tot dusver het meest aantrekkelijke voetbal van het WK ...

Meest recent

Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

18
18
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

21
21
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

179
179
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

143
143
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

54
54
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

102
102
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

385
385
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

300
300
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

107
107
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

304
304
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

192
192
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

205
205
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

141
141
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

80
80
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

504
504
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

426
426
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

516
516
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

1030
1030
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

911
911
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

294
294
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

613
613
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

812
812
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

300
300
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

1134
1134
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

945
945

Meer sportnieuws