Nederlanders plots gek van Duivels: "Wat hij doet is ongezien"

door
Nederlanders plots gek van Duivels:

De Rode Duivels worden momenteel bestempeld als één van de grote smaakmakers op het WK, nochtans kregen de Belgen in het begin van het tornooi toch de nodige kritiek te slikken. De bekende Nederlandse journalist Valentijn Driessen bijvoorbeeld, toonde zich erg scherp. "Een halve finale of finale? Ja, dat denken de Belgen helemaal verkeerd. Of ze hebben weinig verstand van voetbal", klonk het onder meer.


Maar ondertussen heeft de chef voetbal van De Telegraaf zijn kar helemaal gekeerd. Zo gaf Driessen bij Sporza toe dat zijn uitspraken niet terecht waren. "Mea culpa, mea culpa, mea culpa. Wat heb ik in godsnaam allemaal gezegd. Na dat interview heb ik heb erg veel reacties gekregen. Begrijpelijk. Ik kan me wel voorstellen dat de mensen me nu uitlachen. Jan Boskamp heeft dat al gedaan", lachte hij.

Want met wat de Duivels tegen Brazilië hebben laten zien, heeft ook op Driessen een diepe indruk achter gelaten. "Dat vond ik een masterpiece van tactiek. Hazard was de beste speler van het veld. Ik heb genoten van De Bruyne. En wat Lukaku voor de ploeg heeft gedaan, zie je zelden. Grote klasse. Hij cijferde zich helemaal weg, terwijl Neymar altijd voor eigen succes ging."

Volgens Driessen is Nederland dan ook helemaal gek van de Duivels aan het worden. "Als we het over het WK hebben, gaat het over België, niet over Frankrijk of Engeland. Nederland is Rode Duivels-minded. Veel Belgische internationals hebben in Nederland gevoetbald. Dat schept een band."

LEES OOK: Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

België bracht tot dusver het meest aantrekkelijke voetbal van het WK ...

Meest recent

'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

12
12
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

43
43
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

99
99
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

48
48
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

43
43
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

68
68
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

28
28
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

71
71
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

270
270
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

104
104
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

363
363
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

117
117
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

178
178
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

296
296
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

379
379
Carrasco over Duivels én transfer: "Wil toch iets zeggen"

Yannick Carrasco kende al een héél mooie carrière, waarbij vooral zijn periode ...

80
80
Speler Club trapt niet in val: "Of ik naar Atlético wil?"

Nicolo Tresoldi praat regellmatig met buitenlandse media. De aanvaller gaf een interview aan het ...

136
136
Anderlecht switcht: enorme koerswijziging op komst

RSC Anderlecht blijft maar veranderen van visie, dat blijkt ook nu weer. Deze keer willen ze meer en ...

539
539
Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

33
33
Atlético alert: AS waarschuwt voor twee Club-spelers

Club Brugge droomt ervan om zijn straffe Champions League-prestaties van vorige seizoen te evenaren. ...

147
147
Bizar tafereel in Benfica-Real: "Niet goed bij zijn hoofd"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

104
104
"Fysiek wonder" - Spanjaarden vol lof voor 'rots' bij Club

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. De ...

281
281
'Vertrek na 16 seizoenen: Verschaeren nadert nieuwe club'

De clubleiding bij RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een nieuwe ...

996
996
Benfica-Real: Spaanse pers dropt straffe woorden over Courtois

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd compleet overschaduwd door de rel ...

297
297

Meer sportnieuws