Brusselmans scherp voor Rode Duivel: "Hij is een kut speler"

1403 stemmen
Brusselmans scherp voor Rode Duivel:

De overwinning van de Rode Duivels tegen Japan werd ook in het buitenland hevig bediscussieerd. In de Nederlandse talkshow 'VI Oranje blijft thuis' bijvoorbeeld, was men diep onder de indruk van de comeback. Maar de praatgasten waren ook niet blind voor de vele minpunten.


Zo vond analist Johan Derksen dat Thibaut Courtois veel beter had kunnen en moeten doen bij de tweede treffer van de Japanners. "Bij Courtois moet je dus van afstand schieten, want die had hij wel moeten hebben. Hij verwachtte het niet en was gewoon te laat. Ik vind het een uitstekende keeper, maar dat was echt een houdbare bal." Waarna Herman Brusselmans nog een stapje verder ging. "Het is een kut keeper. Dat is het: een kut keeper. Hij moet vervangen worden, Mignolet erin!", aldus de schrijver met enige zin voor overdrijving.

Daarnaast stelde men zich vragen bij de rol van Kevin De Bruyne, die telkens bijzonder laag staat. "Die trainer ziet De Bruyne het hele jaar als sterspeler van Manchester City, maar hij slaagt er maar niet in om hem aan het voetballen te krijgen", aldus Derksen. "Het systeem wat die Spanjaard uitgedokterd heeft, met die Carrasco op links, slaat gewoon helemaal nergens op. Het is ook niet in het voordeel van De Bruyne. Bij City houden Fernandinho en Gündogan het dicht achter hem en Sterling, Agüero en Sané zorgen voor ruimte voor hem", stelde René van der Gijp.

LEES OOK: De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

Het huidige speelsysteem is in het nadeel van De Bruyne ...

Meest recent

Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

11
11
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

113
113
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

33
33
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

163
163
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

141
141
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

166
166
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

795
795
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

400
400
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

166
166
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

155
155
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

83
83
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

211
211
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

197
197
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

549
549
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

660
660
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

316
316
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

600
600
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

475
475
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

680
680
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

296
296
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

99
99
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

283
283
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

326
326
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

182
182
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

420
420

Meer sportnieuws