Sensatie op WK: Spanje mag valiezen pakken na strafschoppen tegen Rusland

door
Sensatie op WK: Spanje mag valiezen pakken na strafschoppen tegen Rusland

De eerste twee achtste finales van het WK stonden zaterdag garant voor het nodige spektakel, maar zaterdag kregen we heel andere koek. Spanje en gastland Rusland zorgden immers voor een bijzonder saai duel. Nadat de reguliere speeltijd op 1-1 was geëindigd moesten er voor het eerst in dit tornooi verlengingen aan te pas komen, maar ook op die manier kregen we geen winnaar. Strafschoppen dus en daarin trok Rusland aan het langste eind.


De wedstrijd begon voor La Furia Roja nog zo hoopgevend. Al na twaalf minuten kwam het op voorsprong. Een vrije trap van Marco Asensio kwam uiteindelijk bij Sergio Ramos, die het zijn dekker Sergej Ignashevich zo moeilijk maakte dat de bal via de Russische veteraan (38) in het eigen doel belandde.

Daarna probeerde Spanje, dat moeite had met het vinden van gaten in de Russische defensie, door te zetten. Toch was het de tegenstander wat nog voor rust mocht juichen. Een kopbal van Artem Dzyuba eindigde op de uitgestoken hand van Gerard Piqué, waarop scheidsrechter Björn Kuipers weinig anders kon dan een penalty te geven. Die werd benut door spits Dzyuba: 1-1.

Na rust begon de jacht op een nieuwe voorsprong van Spanje. Hele grote kansen kwamen er echter nauwelijks. Het breien heen en weer leverde, ook met Andres Iniesta als invaller in de ploeg, weinig op. Zelfs na een half uur verlenging niet, en dus moesten strafschoppen gaan uitmaken wie de kwartfinale zou gaan spelen.

In de loterij vanaf elf meter bleek Rusland tot overmaat van Spaanse ramp de sterkste. Koke en Iago Aspas misten, terwijl Rusland alle penalty's wél raak schoot. Ongelooflijk!

Scoreverloop:
1-0 (12') Sergeij Ignashevich
1-1 (41') Artem Dzyuba

Wie was uw man van de match?

Meest recent

KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

14
14
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

81
81
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

275
275
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

241
241
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

107
107
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

260
260
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

247
247
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

147
147
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

626
626
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

201
201
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

333
333
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

178
178
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

153
153
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

25
25
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

47
47
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

139
139
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

134
134
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

195
195
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

196
196
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

73
73
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

314
314
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

156
156
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1289
1289
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

64
64
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

176
176

Meer sportnieuws