Sensatie op WK: Spanje mag valiezen pakken na strafschoppen tegen Rusland

147 stemmen
Sensatie op WK: Spanje mag valiezen pakken na strafschoppen tegen Rusland

De eerste twee achtste finales van het WK stonden zaterdag garant voor het nodige spektakel, maar zaterdag kregen we heel andere koek. Spanje en gastland Rusland zorgden immers voor een bijzonder saai duel. Nadat de reguliere speeltijd op 1-1 was geëindigd moesten er voor het eerst in dit tornooi verlengingen aan te pas komen, maar ook op die manier kregen we geen winnaar. Strafschoppen dus en daarin trok Rusland aan het langste eind.


De wedstrijd begon voor La Furia Roja nog zo hoopgevend. Al na twaalf minuten kwam het op voorsprong. Een vrije trap van Marco Asensio kwam uiteindelijk bij Sergio Ramos, die het zijn dekker Sergej Ignashevich zo moeilijk maakte dat de bal via de Russische veteraan (38) in het eigen doel belandde.

Daarna probeerde Spanje, dat moeite had met het vinden van gaten in de Russische defensie, door te zetten. Toch was het de tegenstander wat nog voor rust mocht juichen. Een kopbal van Artem Dzyuba eindigde op de uitgestoken hand van Gerard Piqué, waarop scheidsrechter Björn Kuipers weinig anders kon dan een penalty te geven. Die werd benut door spits Dzyuba: 1-1.

Na rust begon de jacht op een nieuwe voorsprong van Spanje. Hele grote kansen kwamen er echter nauwelijks. Het breien heen en weer leverde, ook met Andres Iniesta als invaller in de ploeg, weinig op. Zelfs na een half uur verlenging niet, en dus moesten strafschoppen gaan uitmaken wie de kwartfinale zou gaan spelen.

In de loterij vanaf elf meter bleek Rusland tot overmaat van Spaanse ramp de sterkste. Koke en Iago Aspas misten, terwijl Rusland alle penalty's wél raak schoot. Ongelooflijk!

Scoreverloop:
1-0 (12') Sergeij Ignashevich
1-1 (41') Artem Dzyuba

LEES OOK: Ophefmakende zedenzaak Spanje schokt ook Real Madrid-ster

Wie was uw man van de match?

Meest recent

'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

44
44
'Nieuwe miljoenenklepper Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

185
185
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

81
81
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

288
288
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

186
186
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

103
103
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

97
97
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

93
93
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

108
108
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

44
44
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

328
328
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

83
83
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

229
229
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

168
168
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

366
366
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

120
120
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

217
217
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

808
808
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

276
276
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

1389
1389
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

256
256
Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

90
90
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

244
244
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

392
392

Meer sportnieuws