Sensatie op WK: Spanje mag valiezen pakken na strafschoppen tegen Rusland

door
Sensatie op WK: Spanje mag valiezen pakken na strafschoppen tegen Rusland

De eerste twee achtste finales van het WK stonden zaterdag garant voor het nodige spektakel, maar zaterdag kregen we heel andere koek. Spanje en gastland Rusland zorgden immers voor een bijzonder saai duel. Nadat de reguliere speeltijd op 1-1 was geëindigd moesten er voor het eerst in dit tornooi verlengingen aan te pas komen, maar ook op die manier kregen we geen winnaar. Strafschoppen dus en daarin trok Rusland aan het langste eind.


De wedstrijd begon voor La Furia Roja nog zo hoopgevend. Al na twaalf minuten kwam het op voorsprong. Een vrije trap van Marco Asensio kwam uiteindelijk bij Sergio Ramos, die het zijn dekker Sergej Ignashevich zo moeilijk maakte dat de bal via de Russische veteraan (38) in het eigen doel belandde.

Daarna probeerde Spanje, dat moeite had met het vinden van gaten in de Russische defensie, door te zetten. Toch was het de tegenstander wat nog voor rust mocht juichen. Een kopbal van Artem Dzyuba eindigde op de uitgestoken hand van Gerard Piqué, waarop scheidsrechter Björn Kuipers weinig anders kon dan een penalty te geven. Die werd benut door spits Dzyuba: 1-1.

Na rust begon de jacht op een nieuwe voorsprong van Spanje. Hele grote kansen kwamen er echter nauwelijks. Het breien heen en weer leverde, ook met Andres Iniesta als invaller in de ploeg, weinig op. Zelfs na een half uur verlenging niet, en dus moesten strafschoppen gaan uitmaken wie de kwartfinale zou gaan spelen.

In de loterij vanaf elf meter bleek Rusland tot overmaat van Spaanse ramp de sterkste. Koke en Iago Aspas misten, terwijl Rusland alle penalty's wél raak schoot. Ongelooflijk!

Scoreverloop:
1-0 (12') Sergeij Ignashevich
1-1 (41') Artem Dzyuba

Wie was uw man van de match?

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

61
61
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

128
128
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

82
82
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

20
20
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

180
180
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

86
86
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

76
76
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

152
152
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

57
57
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

254
254
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

249
249
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

262
262
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

606
606
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

91
91
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

323
323
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

455
455
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

99
99
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

349
349
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

242
242
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

590
590
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

316
316
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

444
444
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

406
406
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

326
326
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

66
66

Meer sportnieuws