Sensatie op WK: Spanje mag valiezen pakken na strafschoppen tegen Rusland

147
Sensatie op WK: Spanje mag valiezen pakken na strafschoppen tegen Rusland

De eerste twee achtste finales van het WK stonden zaterdag garant voor het nodige spektakel, maar zaterdag kregen we heel andere koek. Spanje en gastland Rusland zorgden immers voor een bijzonder saai duel. Nadat de reguliere speeltijd op 1-1 was geëindigd moesten er voor het eerst in dit tornooi verlengingen aan te pas komen, maar ook op die manier kregen we geen winnaar. Strafschoppen dus en daarin trok Rusland aan het langste eind.


De wedstrijd begon voor La Furia Roja nog zo hoopgevend. Al na twaalf minuten kwam het op voorsprong. Een vrije trap van Marco Asensio kwam uiteindelijk bij Sergio Ramos, die het zijn dekker Sergej Ignashevich zo moeilijk maakte dat de bal via de Russische veteraan (38) in het eigen doel belandde.

Daarna probeerde Spanje, dat moeite had met het vinden van gaten in de Russische defensie, door te zetten. Toch was het de tegenstander wat nog voor rust mocht juichen. Een kopbal van Artem Dzyuba eindigde op de uitgestoken hand van Gerard Piqué, waarop scheidsrechter Björn Kuipers weinig anders kon dan een penalty te geven. Die werd benut door spits Dzyuba: 1-1.

Na rust begon de jacht op een nieuwe voorsprong van Spanje. Hele grote kansen kwamen er echter nauwelijks. Het breien heen en weer leverde, ook met Andres Iniesta als invaller in de ploeg, weinig op. Zelfs na een half uur verlenging niet, en dus moesten strafschoppen gaan uitmaken wie de kwartfinale zou gaan spelen.

In de loterij vanaf elf meter bleek Rusland tot overmaat van Spaanse ramp de sterkste. Koke en Iago Aspas misten, terwijl Rusland alle penalty's wél raak schoot. Ongelooflijk!

Scoreverloop:
1-0 (12') Sergeij Ignashevich
1-1 (41') Artem Dzyuba

Wie was uw man van de match?

Meest recent

Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

6
6
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

39
39
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

83
83
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

257
257
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

130
130
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

121
121
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

242
242
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

44
44
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

297
297
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

41
41
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

55
55
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

105
105
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

260
260
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

26
26
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

78
78
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

139
139
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

20
20
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

61
61
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

373
373
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

222
222
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

199
199
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

209
209
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

102
102
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

54
54

Meer sportnieuws