VN Special: 10 jaar geleden maakte de wereld in Peking kennis met België 2.0

160 stemmen
VN Special: 10 jaar geleden maakte de wereld in Peking kennis met België 2.0

De Rode Duivels moeten deze zomer gaan oogsten, althans dat is de mening van bijna heel voetbalminnend België. De druk is dus hoog. Tien jaar geleden begon het succesverhaal van deze generatie. Toen werden de Belgen knap vierde op de Olympische Spelen in Peking. Hoe is het de 19 aanwezig spelers nadien vergaan?


Logan Bailly: kon de grote verwachtingen niet inlossen. Speelde na Genk voor Mönchengladbach, Neuchatel Xamax, Genk, OHL, Celtic en Moeskroen.
Sepp De Roover: Speelde toen bij FC Groningen en leek een mooie toekomst tegemoet te gaan. Na Lokeren en NAC hing hij op zijn 31ste de schoenen aan de haak. Stapte uit het voetbal, maar keert nu terug naar NAC om er in het bestuur te zetelen.
Vincent Kompany: toen al de grote ster, maar hij moest al snel terug naar Hamburg. Trok nadien naar Manchester City en werd één van de beste verdedigers ter wereld. Kampte wel met enorm veel blessureleed.
Thomas Vermaelen: was in 2008 een grote belofte bij Ajax en versierde een toptransfer naar Arsenal. Speelde daar jaren zeer goed, maar nadien op de sukkel met blessures. Bij FC Barcelona en AS Roma niet meer die vaste waarde.
Sebastien Pocognoli: deed het in die periode zeer goed bij AZ, maar kreeg toch wat problemen en keerde terug naar Standard. Faalde bij Hannover ’96, WBA en Brighton en speelt terug voor Standard. Ook daar een bankzitter.
Marouane Fellaini: versierde na de Spelen een toptransfer naar Everton, dat 20 miljoen euro betaalde. Was daar jarenlang dé grote man, en Manchester United plukte hem er weg. Is einde contract en geniet veel interesse.


Tom De Mul: zuiver technisch misschien wel de beste van de hele kern. Speelde toen al zijn wedstrijden bij Sevilla, maar blessures gooiden roet in het eten. Werd uitgeleend aan KRC Genk en Standard, maar moest op 25-jarige leeftijd noodgedwongen stoppen met voetballen. Is nu spelersmakelaar van onder meer Jan Vertonghen en Mousa Dembélé.
Faris Haroun: was hét talent van Genk, maar kon nooit echt helemaal doorbreken. Via Beerschot, Middlesbrough en Cercle Brugge belandde hij bij Antwerp.
Kevin Mirallas: trok van Lille OSC naar Saint-Etienne. Dat werd geen succes en schitterde nadien bij Olympiakos, waar Everton hem wegplukte. Werd dit seizoen weer uitgeleend aan Olympiakos, maar dat werd een flop. Zal in de zomer na 6 jaar Everton definitief verlaten.
Jan Vertonghen: pakte prijzen met Ajax en trok nadien richting Tottenham. Is daar nog steeds een sterkhouder en groeide er uit tot één van de beste verdedigers in de Premier League.
Maarten Martens: was een sterkhouder bij AZ, maar sukkelde met heel veel blessures. Kon daarom niet doorgroeien en na passages bij Cercle Brugge en PAOK Saloniki stopte hij op 32-jarige leeftijd. Is nu jeugdtrainer bij Club Brugge.
Yves Makabu-Makalambay: was tweede doelman en speelde toen voor Hibernian. Speelde nog voor Swansea City, KV Mechelen, Antwerp, Otelul Galati en nu voor Wycombe in de League Two, waar hij tweede doelman is.
Laurent Ciman: faalde bij Club Brugge, maar via KV Kortrijk werd hij een sterkhouder bij Standard. Door medische zorgen voor zijn dochtertje trok hij naar Montréal Impact, dat hem genadeloos naar Los Angeles FC stuurde.
Landry Mulemo: leek op weg naar een mooie carrière, want deed het best goed bij Standard. Nadien ging het mis en hij kwam nog uit voor Bucaspor, Kortrijk, Beitar Jeruzalem, Kaposvar, Kortrijk, Vllaznia en verdedigt momenteel de kleuren van Birkirkara in Malta.
Jeroen Simaeys: speelde tot 2011 voor Club Brugge en trok nadien naar KRC Genk. Frank Vercauteren haalde hem naar Samara in Rusland en trok daarna naar OHL. Moest net als Martens en De Mul vroegtijdig (op zijn 32ste) stoppen door blessureleed.


Anthony Vanden Borre: de grote ontgoocheling van deze generatie. Faalde bij Fiorentina, Genoa en Portsmouth en kreeg bij Genk een nieuwe kans. Was op de dool en Van Holsbeeck gaf hem een nieuwe kans bij Anderlecht. Greep die en trok naar het WK in Brazilië, maar nadien speelde zijn povere mentale sterkte weer op. Verdween via de achterdeur en flopte bij TP Mazembe. Laatst met veel te veel overwicht gespot bij Cercle Brugge, maar ook daar zal hij geen contract krijgen. Carrière lijkt over en uit te zijn.
Stijn De Smet: jarenlang aanzien als een groot talent, maar kon de stap naar de Belgische top niet zetten. Kwam er niet door bij AA Gent en speelde nog voor Westerlo, Waasland-Beveren en KV Kortrijk. Tekende onlangs voor Roeselare.
Mousa Dembélé: was een sterkhouder bij AZ en trok twee jaar later naar Fulham. Werd er omgevormd tot een balvaste middenvelder, waardoor Tottenham hem aantrok. Lijkt komende zomer een nieuwe uitdaging aan te gaan. 
Vadis Odjidja: verving al snel de geblesseerde De Smet. Haalde ook niet alles uit zijn carrière. Ging te vroeg naar Hamburg en keerde terug naar Club Brugge, maar haalde er niet alles uit. Trok naar Norwich City, maar dat werd niets. Via Rotherham ging hij naar Legia Warschau, waar hij sterk speelde in de Champions League. Olympiakos kocht hem, maar moet er na één seizoen al weg en een terugkeer naar België lonkt.

Claudio Reulens

LEES OOK: Sterke man Bayern bezorgt Kompany ingrijpend nieuws

Is Vanden Borre de grote teleurstelling geworden?

Meest recent

Nieuwe blamage Vrancken; Godts krikt marktwaarde op

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de resterende heenmatchen van de derde ...

38
38
'Grote Verschaeren-schok: nieuwe Belgische club op tafel'

Sinds zijn contract bij RSC Anderlecht afliep, zit Yari Verschaeren nog steeds zonder ploeg. De ...

281
281
'Real staat perplex: waanzinnige transfertwist Rodri'

Rodri is bezig aan een voor hem onvergetelijke zomer. Nadat hij Spanje naar de wereldtitel leidde en ...

89
89
'Anderlecht drukt door: twee kersverse aanwinsten in zicht'

RSC Anderlecht zette donderdagavond een goed resultaat neer in de Europese voorrondes en ging met ...

301
301
'Club plant volgende topaankoop; nieuwe wending Sternberg'

Club Brugge lijkt eindelijk een nieuwe flankaanvaller beet te hebben. Verschillende bronnen ...

319
319
'Antwerp en STVV kruisen de degens om oude bekende'

De Jupiler Pro League staat in zijn startblokken. Maar de meeste eersteklasser zijn nog lang niet ...

166
166
Klus geklaard na 16 seconden: Anderlecht pakt bonus op PAOK

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een optie genomen op de laatste voorronde van de Europa League. ...

221
221
'Club dropt transferbom: 12 miljoen voor opvolger Tzolis'

Met de komst van Lee Han-beom en Freddie Potts zit Club Brugge inmiddels aan een vijftal ...

707
707
Gent zet grote stap: sterke eerste helft levert Zweedse zege op

AA Gent heeft donderdagavond een behoorlijke stap gezet richting de laatste voorronde van de ...

136
136
Anderlecht bevoordeeld door VAR? De Bilde velt oordeel

In de derde voorronde van de Europa League wil RSC Anderlecht donderdagavond een gunstige ...

334
334
Na fatale blunder: United neemt straf besluit over Lammens

Senne Lammens zag zijn sterke seizoen door één fatale fout plots naar de achtergrond ...

605
605
PSG pakt eerste keer uit: 50 miljoen voor Franse WK-ganger

Hoewel het aan heel wat spelers gelinkt wordt, hield Paris Saint-Germain het erg rustig tijdens de ...

39
39
Infantino blijft aangeschoten wild: UEFA behoudt WK-boycot

Tijdens een speciale FIFA-top heeft Gianni Infantino woensdagavond het vertrouwen behouden als ...

85
85
Transferschok! 'Anderlecht in actie voor comeback Lukaku'

Er staat momenteel een groot vraagteken achter de toekomst van Romelu Lukaku. Desondanks leek zijn ...

1347
1347
Bruno sleutelt aan basisploeg tegen PAOK, Saliba op de bank

RSC Anderlecht werkt donderdagavond zijn heenmatch af in de derde voorronde van de Europa League. Op ...

133
133
Historische recordtransfer Real; PSV strikt grote naam

Real Madrid heeft serieus toegeslagen op de transfermarkt. Voor de overgang van Yan Diomandé ...

84
84
Union slikt mokerslag: extra transfer in de maak?

In de voorrondes van de Champions League boekte Union SG dinsdagavond een verdienstelijk ...

303
303
Club Brugge onthult selectie: trio definitief buitenspel

Een week na de nederlaag in de Supercup hoopt Club Brugge vlot uit de startblokken te schieten tegen ...

517
517
'Genk bezwijkt: akkoord met Club Brugge in de maak?'

In de zoektocht naar een of meerdere flankaanvallers wedt Club Brugge op meerdere paarden, maar de ...

1538
1538
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

118
118
'Totale uitverkoop bij Antwerp: duo in etalage gezet'

Marc Overmars blijkt enthousiast om aan een nieuw tijdperk te beginnen, maar de bomen groeien nog ...

474
474
'Club Brugge verrast: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

1113
1113
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

178
178
Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

489
489
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

834
834

Meer sportnieuws