Martinez blijft koppig doorzetten: "Zou je reinste zelfmoord zijn"

door
Martinez blijft koppig doorzetten:

De Rode Duivels sluiten maandagavond hun oefencampagne af met een 'uitwuifwedstrijd' tegen Costa Rica. Maar wie gehoopt had de Duivels dan in een andere formatie te zien starten, is eraan voor de moeite. Bondscoach Roberto Martinez blijft immers koppig vasthouden aan zijn 3-4-3-formatie.


Maar heel wat kenners en analisten zijn er inmiddels over eens: als de Belgen in zo'n opstelling tegen grote landen spelen, zijn ze defensief veel te kwetsbaar. "Nagenoeg alle trainers, ex-trainers en ex-Rode Duivels vertellen ons dat met de huidige spelers in een 3-4-3 ­spelen tegen Colombia, Polen en zeker tegen Duitsland of Brazilië je reinste zelfmoord is. In de rug van Meunier en Carrasco (of Chadli) ligt dan te veel ruimte en het zijn ­bovendien geen echte verdedigers. Wat het voor hen nog moeilijker maakt", schrijft Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad.

Al die waarschuwingen doen Martinez schijnbaar niets, de Spanjaard blijft zijn eigen ideeën gewoon voort zetten. "De bondscoach lijkt ondanks al die gefundeerde meningen, adviezen en kritiek vast te houden aan zijn eigen visie. Dat heeft één voordeel: als hij op die manier ten onder zou gaan, is dat in elk geval met zijn eigen visie. Hoewel Martinez werd aangeworven op basis van zijn “tactische flexibiliteit” is daar tot nu toe nog niet veel van te merken geweest."

LEES OOK: Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Martinez is tactisch niet flexibel genoeg ...

Meest recent

Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

4
4
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

20
20
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

35
35
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

68
68
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

52
52
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

211
211
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

370
370
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

80
80
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

234
234
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

78
78
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

125
125
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

105
105
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

106
106
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

120
120
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

413
413
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

108
108
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

87
87
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

79
79
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

139
139
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

555
555
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

283
283
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

255
255
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

155
155
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

50
50
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

410
410

Meer sportnieuws