TRANSFERUURTJE: 'RSCA klopt aan bij Club-doelwit, Barça wil onverwachte Duivel'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA klopt aan bij Club-doelwit, Barça wil onverwachte Duivel'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wil dolgraag de Kroaat Karlo Letica aanstellen als nieuwe doelman, maar de onderhandelingen met zijn club Hadjuk Split schieten niet echt op. Het Kroatische medium Slobodna Dalmacija komt nu echter met nog meer interessante informatie. Zo zouden er momenteel drie ploegen concreet zijn voor Letica: PSV, Club Brugge en ... RSC Anderlecht. De recordkampioen wil doorgaan met Matz Sels als vaste nummer één, maar de onderhandelingen daarvoor blijven aanslepen en blijkbaar wordt er dus ook al rekening gehouden met alternatieven.

Het heeft er alle schijn van dat Wesley Moraes gaat vertrekken bij Club Brugge, SS Lazio maakt nadrukkelijk werk van zijn komst. "Na twee en half seizoen bij Club Brugge is de tijd aangebroken om in een grotere competitie aan de slag te gaan. Daar hoort ook Lazio bij. Het is een geweldige club uit één van de grootste voetballanden ter wereld, we geloven oprecht dat een deal kan slagen", verklaarde zijn makelaar Paulo Nehmy tegenover La Gazzetta dello Sport. Middenvelder Joseph Minala zou dan weer de omgekeerde beweging kunnen maken.

Standard dreigt naast Junior Edmilson nog twee sterkhouders te verliezen. Uche Agbo speelde een goed seizoen en volgens La Dernière Heure is er veel interesse in de Nigeriaanse middenvelder, die net niet de WK-selectie van Nigeria haalde. Voor Christian Luyindama is er ondertussen ook veel belangstelling.

In de winter werd hij nog bestempeld als een mogelijke topaankoop voor AA Gent, maar het avontuur van Anders Christiansen in de Ghelamco Arena draaide uit op een sisser. En dus keert hij zoals verwacht al na enkele maanden terug naar het vertrouwde nest. Malmö liet immers weten dat zijn terugkeer volledig is afgerond: Christiansen tekende er voor 4.5 seizoenen. De 19-jarige Bahi Franck Henri, ondertussen international bij Guinee, tekent wellicht bij Gent. De linksachter komt over van Gangan FC en moet als back-up voor Nana Asare fungeren.

BUITENLAND
Silvio Proto zou weleens heel snel in Rome kunnen neerstrijken. Calciomercato meldt nu immers dat Lazio en de speler zeer dicht bij een akkoord zijn en dat de transfer al bijna rond is. Bij die club zou de huidige doelman van Olympiakos de doublure moeten worden van eerste keeper Thomas Strakosha.

Manchester City lijkt dicht bij zijn eerste grote zomeraanwinst. De onderhandelingen met Napoli over de komst van Jorginho verlopen vooralsnog wat stroever, maar volgens de Mirror is de transfer van Riyad Mahrez wél zo goed als in kannen en kruiken. Alleen over de makelaarscommissie zou nog een akkoord gevonden moeten worden, met Leicester City zou wel een overeenkomst zijn.

Volgens El Mundo Deportivo is de kans groot dat Jasper Cillessen FC Barcelona gaat verlaten en de club kijkt daardoor uit naar een vervanger. Het heeft drie namen op zijn verlanglijstje staan. Volgens de Spaanse krant is Koen Casteels één van de topkandidaten om de Nederlander op te volgen en er werden al de eerste contacten gelegd met de sterkhouder van VfL Wolfsburg.

LEES OOK: Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Denkt u dat Wesley een basisspeler zou zijn bij Lazio?

Meest recent

Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

2
2
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

5
5
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

22
22
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

27
27
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

74
74
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

229
229
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

79
79
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

244
244
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

244
244
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

323
323
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

198
198
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

547
547
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

551
551
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

234
234
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

24
24
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

84
84
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

85
85
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

126
126
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

371
371
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

60
60
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

488
488
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

278
278
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

407
407
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

40
40
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

39
39

Meer sportnieuws