TRANSFERUURTJE: 'RSCA klopt aan bij Club-doelwit, Barça wil onverwachte Duivel'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA klopt aan bij Club-doelwit, Barça wil onverwachte Duivel'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wil dolgraag de Kroaat Karlo Letica aanstellen als nieuwe doelman, maar de onderhandelingen met zijn club Hadjuk Split schieten niet echt op. Het Kroatische medium Slobodna Dalmacija komt nu echter met nog meer interessante informatie. Zo zouden er momenteel drie ploegen concreet zijn voor Letica: PSV, Club Brugge en ... RSC Anderlecht. De recordkampioen wil doorgaan met Matz Sels als vaste nummer één, maar de onderhandelingen daarvoor blijven aanslepen en blijkbaar wordt er dus ook al rekening gehouden met alternatieven.

Het heeft er alle schijn van dat Wesley Moraes gaat vertrekken bij Club Brugge, SS Lazio maakt nadrukkelijk werk van zijn komst. "Na twee en half seizoen bij Club Brugge is de tijd aangebroken om in een grotere competitie aan de slag te gaan. Daar hoort ook Lazio bij. Het is een geweldige club uit één van de grootste voetballanden ter wereld, we geloven oprecht dat een deal kan slagen", verklaarde zijn makelaar Paulo Nehmy tegenover La Gazzetta dello Sport. Middenvelder Joseph Minala zou dan weer de omgekeerde beweging kunnen maken.

Standard dreigt naast Junior Edmilson nog twee sterkhouders te verliezen. Uche Agbo speelde een goed seizoen en volgens La Dernière Heure is er veel interesse in de Nigeriaanse middenvelder, die net niet de WK-selectie van Nigeria haalde. Voor Christian Luyindama is er ondertussen ook veel belangstelling.

In de winter werd hij nog bestempeld als een mogelijke topaankoop voor AA Gent, maar het avontuur van Anders Christiansen in de Ghelamco Arena draaide uit op een sisser. En dus keert hij zoals verwacht al na enkele maanden terug naar het vertrouwde nest. Malmö liet immers weten dat zijn terugkeer volledig is afgerond: Christiansen tekende er voor 4.5 seizoenen. De 19-jarige Bahi Franck Henri, ondertussen international bij Guinee, tekent wellicht bij Gent. De linksachter komt over van Gangan FC en moet als back-up voor Nana Asare fungeren.

BUITENLAND
Silvio Proto zou weleens heel snel in Rome kunnen neerstrijken. Calciomercato meldt nu immers dat Lazio en de speler zeer dicht bij een akkoord zijn en dat de transfer al bijna rond is. Bij die club zou de huidige doelman van Olympiakos de doublure moeten worden van eerste keeper Thomas Strakosha.

Manchester City lijkt dicht bij zijn eerste grote zomeraanwinst. De onderhandelingen met Napoli over de komst van Jorginho verlopen vooralsnog wat stroever, maar volgens de Mirror is de transfer van Riyad Mahrez wél zo goed als in kannen en kruiken. Alleen over de makelaarscommissie zou nog een akkoord gevonden moeten worden, met Leicester City zou wel een overeenkomst zijn.

Volgens El Mundo Deportivo is de kans groot dat Jasper Cillessen FC Barcelona gaat verlaten en de club kijkt daardoor uit naar een vervanger. Het heeft drie namen op zijn verlanglijstje staan. Volgens de Spaanse krant is Koen Casteels één van de topkandidaten om de Nederlander op te volgen en er werden al de eerste contacten gelegd met de sterkhouder van VfL Wolfsburg.

LEES OOK: Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

Denkt u dat Wesley een basisspeler zou zijn bij Lazio?

Meest recent

Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

9
9
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

12
12
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

27
27
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

10
10
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

36
36
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

58
58
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

20
20
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

143
143
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

59
59
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

47
47
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

116
116
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

26
26
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

98
98
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

65
65
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

26
26
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

85
85
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

31
31
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

232
232
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

157
157
Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

148
148
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

209
209
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

288
288
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

391
391
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

332
332
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

380
380

Meer sportnieuws