TRANSFERUURTJE: 'RSCA klopt aan bij Club-doelwit, Barça wil onverwachte Duivel'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA klopt aan bij Club-doelwit, Barça wil onverwachte Duivel'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wil dolgraag de Kroaat Karlo Letica aanstellen als nieuwe doelman, maar de onderhandelingen met zijn club Hadjuk Split schieten niet echt op. Het Kroatische medium Slobodna Dalmacija komt nu echter met nog meer interessante informatie. Zo zouden er momenteel drie ploegen concreet zijn voor Letica: PSV, Club Brugge en ... RSC Anderlecht. De recordkampioen wil doorgaan met Matz Sels als vaste nummer één, maar de onderhandelingen daarvoor blijven aanslepen en blijkbaar wordt er dus ook al rekening gehouden met alternatieven.

Het heeft er alle schijn van dat Wesley Moraes gaat vertrekken bij Club Brugge, SS Lazio maakt nadrukkelijk werk van zijn komst. "Na twee en half seizoen bij Club Brugge is de tijd aangebroken om in een grotere competitie aan de slag te gaan. Daar hoort ook Lazio bij. Het is een geweldige club uit één van de grootste voetballanden ter wereld, we geloven oprecht dat een deal kan slagen", verklaarde zijn makelaar Paulo Nehmy tegenover La Gazzetta dello Sport. Middenvelder Joseph Minala zou dan weer de omgekeerde beweging kunnen maken.

Standard dreigt naast Junior Edmilson nog twee sterkhouders te verliezen. Uche Agbo speelde een goed seizoen en volgens La Dernière Heure is er veel interesse in de Nigeriaanse middenvelder, die net niet de WK-selectie van Nigeria haalde. Voor Christian Luyindama is er ondertussen ook veel belangstelling.

In de winter werd hij nog bestempeld als een mogelijke topaankoop voor AA Gent, maar het avontuur van Anders Christiansen in de Ghelamco Arena draaide uit op een sisser. En dus keert hij zoals verwacht al na enkele maanden terug naar het vertrouwde nest. Malmö liet immers weten dat zijn terugkeer volledig is afgerond: Christiansen tekende er voor 4.5 seizoenen. De 19-jarige Bahi Franck Henri, ondertussen international bij Guinee, tekent wellicht bij Gent. De linksachter komt over van Gangan FC en moet als back-up voor Nana Asare fungeren.

BUITENLAND
Silvio Proto zou weleens heel snel in Rome kunnen neerstrijken. Calciomercato meldt nu immers dat Lazio en de speler zeer dicht bij een akkoord zijn en dat de transfer al bijna rond is. Bij die club zou de huidige doelman van Olympiakos de doublure moeten worden van eerste keeper Thomas Strakosha.

Manchester City lijkt dicht bij zijn eerste grote zomeraanwinst. De onderhandelingen met Napoli over de komst van Jorginho verlopen vooralsnog wat stroever, maar volgens de Mirror is de transfer van Riyad Mahrez wél zo goed als in kannen en kruiken. Alleen over de makelaarscommissie zou nog een akkoord gevonden moeten worden, met Leicester City zou wel een overeenkomst zijn.

Volgens El Mundo Deportivo is de kans groot dat Jasper Cillessen FC Barcelona gaat verlaten en de club kijkt daardoor uit naar een vervanger. Het heeft drie namen op zijn verlanglijstje staan. Volgens de Spaanse krant is Koen Casteels één van de topkandidaten om de Nederlander op te volgen en er werden al de eerste contacten gelegd met de sterkhouder van VfL Wolfsburg.

LEES OOK: Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Denkt u dat Wesley een basisspeler zou zijn bij Lazio?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

148
148
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

34
34
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

7
7
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

109
109
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

180
180
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

32
32
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

338
338
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

239
239
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

199
199
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

32
32
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

124
124
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

112
112
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

41
41
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

142
142
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

79
79
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

342
342
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

85
85
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

97
97
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

171
171
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

360
360
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

258
258
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

752
752
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

69
69
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

451
451
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

144
144

Meer sportnieuws