TRANSFERUURTJE: 'RSCA klopt aan bij Club-doelwit, Barça wil onverwachte Duivel'

door
TRANSFERUURTJE: 'RSCA klopt aan bij Club-doelwit, Barça wil onverwachte Duivel'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wil dolgraag de Kroaat Karlo Letica aanstellen als nieuwe doelman, maar de onderhandelingen met zijn club Hadjuk Split schieten niet echt op. Het Kroatische medium Slobodna Dalmacija komt nu echter met nog meer interessante informatie. Zo zouden er momenteel drie ploegen concreet zijn voor Letica: PSV, Club Brugge en ... RSC Anderlecht. De recordkampioen wil doorgaan met Matz Sels als vaste nummer één, maar de onderhandelingen daarvoor blijven aanslepen en blijkbaar wordt er dus ook al rekening gehouden met alternatieven.

Het heeft er alle schijn van dat Wesley Moraes gaat vertrekken bij Club Brugge, SS Lazio maakt nadrukkelijk werk van zijn komst. "Na twee en half seizoen bij Club Brugge is de tijd aangebroken om in een grotere competitie aan de slag te gaan. Daar hoort ook Lazio bij. Het is een geweldige club uit één van de grootste voetballanden ter wereld, we geloven oprecht dat een deal kan slagen", verklaarde zijn makelaar Paulo Nehmy tegenover La Gazzetta dello Sport. Middenvelder Joseph Minala zou dan weer de omgekeerde beweging kunnen maken.

Standard dreigt naast Junior Edmilson nog twee sterkhouders te verliezen. Uche Agbo speelde een goed seizoen en volgens La Dernière Heure is er veel interesse in de Nigeriaanse middenvelder, die net niet de WK-selectie van Nigeria haalde. Voor Christian Luyindama is er ondertussen ook veel belangstelling.

In de winter werd hij nog bestempeld als een mogelijke topaankoop voor AA Gent, maar het avontuur van Anders Christiansen in de Ghelamco Arena draaide uit op een sisser. En dus keert hij zoals verwacht al na enkele maanden terug naar het vertrouwde nest. Malmö liet immers weten dat zijn terugkeer volledig is afgerond: Christiansen tekende er voor 4.5 seizoenen. De 19-jarige Bahi Franck Henri, ondertussen international bij Guinee, tekent wellicht bij Gent. De linksachter komt over van Gangan FC en moet als back-up voor Nana Asare fungeren.

BUITENLAND
Silvio Proto zou weleens heel snel in Rome kunnen neerstrijken. Calciomercato meldt nu immers dat Lazio en de speler zeer dicht bij een akkoord zijn en dat de transfer al bijna rond is. Bij die club zou de huidige doelman van Olympiakos de doublure moeten worden van eerste keeper Thomas Strakosha.

Manchester City lijkt dicht bij zijn eerste grote zomeraanwinst. De onderhandelingen met Napoli over de komst van Jorginho verlopen vooralsnog wat stroever, maar volgens de Mirror is de transfer van Riyad Mahrez wél zo goed als in kannen en kruiken. Alleen over de makelaarscommissie zou nog een akkoord gevonden moeten worden, met Leicester City zou wel een overeenkomst zijn.

Volgens El Mundo Deportivo is de kans groot dat Jasper Cillessen FC Barcelona gaat verlaten en de club kijkt daardoor uit naar een vervanger. Het heeft drie namen op zijn verlanglijstje staan. Volgens de Spaanse krant is Koen Casteels één van de topkandidaten om de Nederlander op te volgen en er werden al de eerste contacten gelegd met de sterkhouder van VfL Wolfsburg.

LEES OOK: Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

Denkt u dat Wesley een basisspeler zou zijn bij Lazio?

Meest recent

'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

9
9
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

11
11
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

82
82
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

64
64
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

265
265
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

21
21
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

178
178
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

103
103
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

54
54
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

109
109
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

237
237
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

184
184
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

22
22
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

61
61
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

120
120
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

463
463
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

95
95
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

698
698
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

696
696
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

116
116
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

168
168
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

462
462
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

139
139
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

161
161
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

80
80

Meer sportnieuws