TRANSFERUURTJE: 'RSCA klopt aan bij Club-doelwit, Barça wil onverwachte Duivel'

590 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'RSCA klopt aan bij Club-doelwit, Barça wil onverwachte Duivel'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wil dolgraag de Kroaat Karlo Letica aanstellen als nieuwe doelman, maar de onderhandelingen met zijn club Hadjuk Split schieten niet echt op. Het Kroatische medium Slobodna Dalmacija komt nu echter met nog meer interessante informatie. Zo zouden er momenteel drie ploegen concreet zijn voor Letica: PSV, Club Brugge en ... RSC Anderlecht. De recordkampioen wil doorgaan met Matz Sels als vaste nummer één, maar de onderhandelingen daarvoor blijven aanslepen en blijkbaar wordt er dus ook al rekening gehouden met alternatieven.

Het heeft er alle schijn van dat Wesley Moraes gaat vertrekken bij Club Brugge, SS Lazio maakt nadrukkelijk werk van zijn komst. "Na twee en half seizoen bij Club Brugge is de tijd aangebroken om in een grotere competitie aan de slag te gaan. Daar hoort ook Lazio bij. Het is een geweldige club uit één van de grootste voetballanden ter wereld, we geloven oprecht dat een deal kan slagen", verklaarde zijn makelaar Paulo Nehmy tegenover La Gazzetta dello Sport. Middenvelder Joseph Minala zou dan weer de omgekeerde beweging kunnen maken.

Standard dreigt naast Junior Edmilson nog twee sterkhouders te verliezen. Uche Agbo speelde een goed seizoen en volgens La Dernière Heure is er veel interesse in de Nigeriaanse middenvelder, die net niet de WK-selectie van Nigeria haalde. Voor Christian Luyindama is er ondertussen ook veel belangstelling.

In de winter werd hij nog bestempeld als een mogelijke topaankoop voor AA Gent, maar het avontuur van Anders Christiansen in de Ghelamco Arena draaide uit op een sisser. En dus keert hij zoals verwacht al na enkele maanden terug naar het vertrouwde nest. Malmö liet immers weten dat zijn terugkeer volledig is afgerond: Christiansen tekende er voor 4.5 seizoenen. De 19-jarige Bahi Franck Henri, ondertussen international bij Guinee, tekent wellicht bij Gent. De linksachter komt over van Gangan FC en moet als back-up voor Nana Asare fungeren.

BUITENLAND
Silvio Proto zou weleens heel snel in Rome kunnen neerstrijken. Calciomercato meldt nu immers dat Lazio en de speler zeer dicht bij een akkoord zijn en dat de transfer al bijna rond is. Bij die club zou de huidige doelman van Olympiakos de doublure moeten worden van eerste keeper Thomas Strakosha.

Manchester City lijkt dicht bij zijn eerste grote zomeraanwinst. De onderhandelingen met Napoli over de komst van Jorginho verlopen vooralsnog wat stroever, maar volgens de Mirror is de transfer van Riyad Mahrez wél zo goed als in kannen en kruiken. Alleen over de makelaarscommissie zou nog een akkoord gevonden moeten worden, met Leicester City zou wel een overeenkomst zijn.

Volgens El Mundo Deportivo is de kans groot dat Jasper Cillessen FC Barcelona gaat verlaten en de club kijkt daardoor uit naar een vervanger. Het heeft drie namen op zijn verlanglijstje staan. Volgens de Spaanse krant is Koen Casteels één van de topkandidaten om de Nederlander op te volgen en er werden al de eerste contacten gelegd met de sterkhouder van VfL Wolfsburg.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

Denkt u dat Wesley een basisspeler zou zijn bij Lazio?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

18
18
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

88
88
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

39
39
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

39
39
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

229
229
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

132
132
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

189
189
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

76
76
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

145
145
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

283
283
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

160
160
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

149
149
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

206
206
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

772
772
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

164
164
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

596
596
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

584
584
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

379
379
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

267
267
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

230
230
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

70
70
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

81
81
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

284
284
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

67
67
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

318
318

Meer sportnieuws