TU: 'Club schakelt versnelling hoger, Preud'homme gaat voor toptransfer'

769 stemmen
TU: 'Club schakelt versnelling hoger, Preud'homme gaat voor toptransfer'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wist tot twee keer toe te slaan op de transfermarkt. Met Arnaut Groeneveld werd alvast een nieuwe winger aangetrokken. De Nederlandse jeugdinternational kon fraaie statistieken voorleggen bij NEC Nijmegen. Daarnaast werd een akkoord met KRC Genk bereikt omtrent de overgang van Siebe Schrijvers, die voor vier jaar tekent op Jan Breydel. De landskampioen blijft daarnaast werk waken van een nieuwe doelman en defensieve versterking.

Landry Dimata wordt nu al weken gelinkt aan een overstap naar RSC Anderlecht. De spits hoopt nog steeds om door te breken bij Wolfsburg, maar beseft dat dat moeilijk gaat worden en staat dus open voor een huurbeurt. "Ik ben een Brusselaar en voetbalde nooit eerder voor Anderlecht. Ergens zou het leuk zijn om eens voor de club van mijn stad te spelen, maar mijn carrière is nog lang", zei hij tegenover Het Nieuwsblad.

Volgens verschillende Spaanse media is het Standard menens in de strijd om Zakaria Bakkali. Michel Preud’homme heeft groen licht gegeven aan Bruno Venanzi om de gesprekken te starten en hij nam al contact op met de omgeving van Bakkali. Er is echter één groot probleem: Bakkali strijkt bij Valencia jaarlijks 1 miljoen euro netto op en zou daarom nog even wachten of er nog clubs uit grotere competities zich gaan melden.

Vrijdag zou de transfer van Omar Colley ook écht afgerond worden. Het Laatste Nieuws weet dat de verdediger in Genua zijn medische testen zal afleggen, waarna hij een contract voor vier jaar zal tekenen bij Sampdoria. Met ook nog de transfer van Siebe Schrijvers, kan KRC Genk zo dus meer dan 10 miljoen euro in één dag incasseren.

Volgens buitenlandse media staat AA Gent op het punt om Igor Plastun weg te halen bij Ludogorets. De 27-jarige Oekraïner zou 3 miljoen euro kosten en is momenteel geen international. Hij verdedigde eerder de kleuren van Karpaty Lviv en moet nu Samuel Gigot opvolgen in de Ghelamco Arena.

BUITENLAND
Vadis Odjidja werd gelinkt aan een terugkeer naar België, maar kiest mogelijk opnieuw voor een buitenlandse topclub. Volgens Griekse media heeft Besiktas zijn zinnen gezet op de voormalige speler van Club Brugge en Anderlecht. Vadis moet weg bij Olympiakos en zou minstens 3 miljoen euro moeten kosten. De Turkse club zou overigens ook aan Christian Benteke denken.

Juventus heeft Douglas Costa nu ook definitief overgenomen van Bayern München. Via de officiële kanalen maakt de landskampioen van de Serie A bekend dat er 40 miljoen euro wordt betaald aan Der Rekordmeister, verspreid over twee termijnen.

Silvio Proto kan mogelijk nog een fraaie transfer afronden. Italiaanse media melden dat Lazio de doelman op het oog heeft. De kans bestaat dat Besnik Hasi een goed woordje heeft gedaan bij sportief directeur Igli Tare, want beiden zijn goede vrienden en Hasi werkte bij Olympiakos en Anderlecht samen met de doelman.

Jason Denayer is momenteel grof wild. Volgens Het Laatste Nieuws staan maar liefst vijf clubs in de rij om hem in te lijven. Galatasaray wil hem na zijn uitleenbeurt van afgelopen seizoen graag aan boord houden, maar ook Girona, Olympique Lyon, Olympique Marseille en Borussia Mönchengladbach informeerden al bij moederclub Manchester City. Ook AS Roma deed dat, maar daar is Denayer geen prioriteit.

LEES OOK: Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Denkt u dat Schrijvers op termijn een titularis zal worden bij Club?

Meest recent

Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

3
3
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

95
95
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

76
76
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

156
156
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

78
78
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

336
336
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

418
418
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

276
276
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

512
512
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

120
120
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

231
231
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

306
306
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

116
116
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

436
436
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

382
382
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

442
442
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

815
815
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

194
194
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

196
196
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

385
385
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1842
1842
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

175
175
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

197
197
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

92
92

Meer sportnieuws