TU: 'Club schakelt versnelling hoger, Preud'homme gaat voor toptransfer'

door
TU: 'Club schakelt versnelling hoger, Preud'homme gaat voor toptransfer'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wist tot twee keer toe te slaan op de transfermarkt. Met Arnaut Groeneveld werd alvast een nieuwe winger aangetrokken. De Nederlandse jeugdinternational kon fraaie statistieken voorleggen bij NEC Nijmegen. Daarnaast werd een akkoord met KRC Genk bereikt omtrent de overgang van Siebe Schrijvers, die voor vier jaar tekent op Jan Breydel. De landskampioen blijft daarnaast werk waken van een nieuwe doelman en defensieve versterking.

Landry Dimata wordt nu al weken gelinkt aan een overstap naar RSC Anderlecht. De spits hoopt nog steeds om door te breken bij Wolfsburg, maar beseft dat dat moeilijk gaat worden en staat dus open voor een huurbeurt. "Ik ben een Brusselaar en voetbalde nooit eerder voor Anderlecht. Ergens zou het leuk zijn om eens voor de club van mijn stad te spelen, maar mijn carrière is nog lang", zei hij tegenover Het Nieuwsblad.

Volgens verschillende Spaanse media is het Standard menens in de strijd om Zakaria Bakkali. Michel Preud’homme heeft groen licht gegeven aan Bruno Venanzi om de gesprekken te starten en hij nam al contact op met de omgeving van Bakkali. Er is echter één groot probleem: Bakkali strijkt bij Valencia jaarlijks 1 miljoen euro netto op en zou daarom nog even wachten of er nog clubs uit grotere competities zich gaan melden.

Vrijdag zou de transfer van Omar Colley ook écht afgerond worden. Het Laatste Nieuws weet dat de verdediger in Genua zijn medische testen zal afleggen, waarna hij een contract voor vier jaar zal tekenen bij Sampdoria. Met ook nog de transfer van Siebe Schrijvers, kan KRC Genk zo dus meer dan 10 miljoen euro in één dag incasseren.

Volgens buitenlandse media staat AA Gent op het punt om Igor Plastun weg te halen bij Ludogorets. De 27-jarige Oekraïner zou 3 miljoen euro kosten en is momenteel geen international. Hij verdedigde eerder de kleuren van Karpaty Lviv en moet nu Samuel Gigot opvolgen in de Ghelamco Arena.

BUITENLAND
Vadis Odjidja werd gelinkt aan een terugkeer naar België, maar kiest mogelijk opnieuw voor een buitenlandse topclub. Volgens Griekse media heeft Besiktas zijn zinnen gezet op de voormalige speler van Club Brugge en Anderlecht. Vadis moet weg bij Olympiakos en zou minstens 3 miljoen euro moeten kosten. De Turkse club zou overigens ook aan Christian Benteke denken.

Juventus heeft Douglas Costa nu ook definitief overgenomen van Bayern München. Via de officiële kanalen maakt de landskampioen van de Serie A bekend dat er 40 miljoen euro wordt betaald aan Der Rekordmeister, verspreid over twee termijnen.

Silvio Proto kan mogelijk nog een fraaie transfer afronden. Italiaanse media melden dat Lazio de doelman op het oog heeft. De kans bestaat dat Besnik Hasi een goed woordje heeft gedaan bij sportief directeur Igli Tare, want beiden zijn goede vrienden en Hasi werkte bij Olympiakos en Anderlecht samen met de doelman.

Jason Denayer is momenteel grof wild. Volgens Het Laatste Nieuws staan maar liefst vijf clubs in de rij om hem in te lijven. Galatasaray wil hem na zijn uitleenbeurt van afgelopen seizoen graag aan boord houden, maar ook Girona, Olympique Lyon, Olympique Marseille en Borussia Mönchengladbach informeerden al bij moederclub Manchester City. Ook AS Roma deed dat, maar daar is Denayer geen prioriteit.

LEES OOK: Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Denkt u dat Schrijvers op termijn een titularis zal worden bij Club?

Meest recent

Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

2
2
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

10
10
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

57
57
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

48
48
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

32
32
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

170
170
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

61
61
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

56
56
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

162
162
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

122
122
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

752
752
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

214
214
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

398
398
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

485
485
Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge kijkt woensdagavond Atlético Madrid in de ogen namens de tussenronde van de ...

374
374
Vrancken lijnrecht tegenover Vandenbroeck na sneeuwincident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt tegen hoogvlieger STVV, maar de Kanaries verwezenlijkten ...

119
119
Vandenbempt roept felle waarschuwing naar Kompany

Vincent Kompany werd bij Bayern München binnengehaald als reservekeuze en de supporters waren ...

197
197
Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

De Pro League krijgt de volle laag na afgelopen speeldag in de Challenger Pro League. RFC Luik nam ...

210
210
'Club vreest: Leko gooit Stankovic-plannetje overboord'

Club Brugge neemt het in de tussenronde op tegen Atlético Madrid. Woensdag staat de ...

256
256
'United zendt schok door EPL met opvolger Casemiro'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

102
102
Dilemma voor Leko: man in vorm op bank tegen Atlético?

Club Brugge KV staat woensdagavond voor een loodzware uitdaging. In de tussenronde van de Champions ...

245
245
Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Nog vijf speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop. ...

621
621
STVV-fan Ward Lemmelijn deelt héél aangrijpend nieuws

Ward Lemmelijn is in sneltempo uitgegroeid tot een van de opvallendste nieuwe BV’s van het ...

79
79
Europees vuurwerk: zo kijk je Club en Genk op televisie

Deze week gaat de knock out-fase van de Europese competities van start. Met Club Brugge KV en KRC ...

255
255
Grote fout Anderlecht? Schreuder nú al onder vuur genomen

Een sluitend akkoord met zijn huidige werkgever is nog steeds niet bereikt. Maar RSC Anderlecht ...

414
414

Meer sportnieuws