TU: 'Club schakelt versnelling hoger, Preud'homme gaat voor toptransfer'

door
TU: 'Club schakelt versnelling hoger, Preud'homme gaat voor toptransfer'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wist tot twee keer toe te slaan op de transfermarkt. Met Arnaut Groeneveld werd alvast een nieuwe winger aangetrokken. De Nederlandse jeugdinternational kon fraaie statistieken voorleggen bij NEC Nijmegen. Daarnaast werd een akkoord met KRC Genk bereikt omtrent de overgang van Siebe Schrijvers, die voor vier jaar tekent op Jan Breydel. De landskampioen blijft daarnaast werk waken van een nieuwe doelman en defensieve versterking.

Landry Dimata wordt nu al weken gelinkt aan een overstap naar RSC Anderlecht. De spits hoopt nog steeds om door te breken bij Wolfsburg, maar beseft dat dat moeilijk gaat worden en staat dus open voor een huurbeurt. "Ik ben een Brusselaar en voetbalde nooit eerder voor Anderlecht. Ergens zou het leuk zijn om eens voor de club van mijn stad te spelen, maar mijn carrière is nog lang", zei hij tegenover Het Nieuwsblad.

Volgens verschillende Spaanse media is het Standard menens in de strijd om Zakaria Bakkali. Michel Preud’homme heeft groen licht gegeven aan Bruno Venanzi om de gesprekken te starten en hij nam al contact op met de omgeving van Bakkali. Er is echter één groot probleem: Bakkali strijkt bij Valencia jaarlijks 1 miljoen euro netto op en zou daarom nog even wachten of er nog clubs uit grotere competities zich gaan melden.

Vrijdag zou de transfer van Omar Colley ook écht afgerond worden. Het Laatste Nieuws weet dat de verdediger in Genua zijn medische testen zal afleggen, waarna hij een contract voor vier jaar zal tekenen bij Sampdoria. Met ook nog de transfer van Siebe Schrijvers, kan KRC Genk zo dus meer dan 10 miljoen euro in één dag incasseren.

Volgens buitenlandse media staat AA Gent op het punt om Igor Plastun weg te halen bij Ludogorets. De 27-jarige Oekraïner zou 3 miljoen euro kosten en is momenteel geen international. Hij verdedigde eerder de kleuren van Karpaty Lviv en moet nu Samuel Gigot opvolgen in de Ghelamco Arena.

BUITENLAND
Vadis Odjidja werd gelinkt aan een terugkeer naar België, maar kiest mogelijk opnieuw voor een buitenlandse topclub. Volgens Griekse media heeft Besiktas zijn zinnen gezet op de voormalige speler van Club Brugge en Anderlecht. Vadis moet weg bij Olympiakos en zou minstens 3 miljoen euro moeten kosten. De Turkse club zou overigens ook aan Christian Benteke denken.

Juventus heeft Douglas Costa nu ook definitief overgenomen van Bayern München. Via de officiële kanalen maakt de landskampioen van de Serie A bekend dat er 40 miljoen euro wordt betaald aan Der Rekordmeister, verspreid over twee termijnen.

Silvio Proto kan mogelijk nog een fraaie transfer afronden. Italiaanse media melden dat Lazio de doelman op het oog heeft. De kans bestaat dat Besnik Hasi een goed woordje heeft gedaan bij sportief directeur Igli Tare, want beiden zijn goede vrienden en Hasi werkte bij Olympiakos en Anderlecht samen met de doelman.

Jason Denayer is momenteel grof wild. Volgens Het Laatste Nieuws staan maar liefst vijf clubs in de rij om hem in te lijven. Galatasaray wil hem na zijn uitleenbeurt van afgelopen seizoen graag aan boord houden, maar ook Girona, Olympique Lyon, Olympique Marseille en Borussia Mönchengladbach informeerden al bij moederclub Manchester City. Ook AS Roma deed dat, maar daar is Denayer geen prioriteit.

LEES OOK: 'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

Denkt u dat Schrijvers op termijn een titularis zal worden bij Club?

Meest recent

Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

61
61
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

53
53
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

99
99
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

280
280
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

75
75
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

533
533
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

208
208
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

204
204
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

420
420
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

103
103
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

341
341
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

256
256
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

596
596
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

175
175
'Chelsea wil opnieuw megaslag slaan in Genk'

De voorbije jaren kwam Chelsea al regelmatig vissen in Genk. Het waren de Blues die een vijftiental ...

562
562
Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

111
111
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

95
95
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

250
250
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

68
68
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

174
174
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

204
204
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

99
99
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

346
346
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

589
589
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

115
115

Meer sportnieuws