TU: 'Club schakelt versnelling hoger, Preud'homme gaat voor toptransfer'

door
TU: 'Club schakelt versnelling hoger, Preud'homme gaat voor toptransfer'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wist tot twee keer toe te slaan op de transfermarkt. Met Arnaut Groeneveld werd alvast een nieuwe winger aangetrokken. De Nederlandse jeugdinternational kon fraaie statistieken voorleggen bij NEC Nijmegen. Daarnaast werd een akkoord met KRC Genk bereikt omtrent de overgang van Siebe Schrijvers, die voor vier jaar tekent op Jan Breydel. De landskampioen blijft daarnaast werk waken van een nieuwe doelman en defensieve versterking.

Landry Dimata wordt nu al weken gelinkt aan een overstap naar RSC Anderlecht. De spits hoopt nog steeds om door te breken bij Wolfsburg, maar beseft dat dat moeilijk gaat worden en staat dus open voor een huurbeurt. "Ik ben een Brusselaar en voetbalde nooit eerder voor Anderlecht. Ergens zou het leuk zijn om eens voor de club van mijn stad te spelen, maar mijn carrière is nog lang", zei hij tegenover Het Nieuwsblad.

Volgens verschillende Spaanse media is het Standard menens in de strijd om Zakaria Bakkali. Michel Preud’homme heeft groen licht gegeven aan Bruno Venanzi om de gesprekken te starten en hij nam al contact op met de omgeving van Bakkali. Er is echter één groot probleem: Bakkali strijkt bij Valencia jaarlijks 1 miljoen euro netto op en zou daarom nog even wachten of er nog clubs uit grotere competities zich gaan melden.

Vrijdag zou de transfer van Omar Colley ook écht afgerond worden. Het Laatste Nieuws weet dat de verdediger in Genua zijn medische testen zal afleggen, waarna hij een contract voor vier jaar zal tekenen bij Sampdoria. Met ook nog de transfer van Siebe Schrijvers, kan KRC Genk zo dus meer dan 10 miljoen euro in één dag incasseren.

Volgens buitenlandse media staat AA Gent op het punt om Igor Plastun weg te halen bij Ludogorets. De 27-jarige Oekraïner zou 3 miljoen euro kosten en is momenteel geen international. Hij verdedigde eerder de kleuren van Karpaty Lviv en moet nu Samuel Gigot opvolgen in de Ghelamco Arena.

BUITENLAND
Vadis Odjidja werd gelinkt aan een terugkeer naar België, maar kiest mogelijk opnieuw voor een buitenlandse topclub. Volgens Griekse media heeft Besiktas zijn zinnen gezet op de voormalige speler van Club Brugge en Anderlecht. Vadis moet weg bij Olympiakos en zou minstens 3 miljoen euro moeten kosten. De Turkse club zou overigens ook aan Christian Benteke denken.

Juventus heeft Douglas Costa nu ook definitief overgenomen van Bayern München. Via de officiële kanalen maakt de landskampioen van de Serie A bekend dat er 40 miljoen euro wordt betaald aan Der Rekordmeister, verspreid over twee termijnen.

Silvio Proto kan mogelijk nog een fraaie transfer afronden. Italiaanse media melden dat Lazio de doelman op het oog heeft. De kans bestaat dat Besnik Hasi een goed woordje heeft gedaan bij sportief directeur Igli Tare, want beiden zijn goede vrienden en Hasi werkte bij Olympiakos en Anderlecht samen met de doelman.

Jason Denayer is momenteel grof wild. Volgens Het Laatste Nieuws staan maar liefst vijf clubs in de rij om hem in te lijven. Galatasaray wil hem na zijn uitleenbeurt van afgelopen seizoen graag aan boord houden, maar ook Girona, Olympique Lyon, Olympique Marseille en Borussia Mönchengladbach informeerden al bij moederclub Manchester City. Ook AS Roma deed dat, maar daar is Denayer geen prioriteit.

LEES OOK: 'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Denkt u dat Schrijvers op termijn een titularis zal worden bij Club?

Meest recent

'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

26
26
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

120
120
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

84
84
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

238
238
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

225
225
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

142
142
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

58
58
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

192
192
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

187
187
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

347
347
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

401
401
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

365
365
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

185
185
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

443
443
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

994
994
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

122
122
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

835
835
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

611
611
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

706
706
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

81
81
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

205
205
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

181
181
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

65
65
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

164
164
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

92
92

Meer sportnieuws