TU: 'Club schakelt versnelling hoger, Preud'homme gaat voor toptransfer'

door
TU: 'Club schakelt versnelling hoger, Preud'homme gaat voor toptransfer'

De titelstrijd is overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wist tot twee keer toe te slaan op de transfermarkt. Met Arnaut Groeneveld werd alvast een nieuwe winger aangetrokken. De Nederlandse jeugdinternational kon fraaie statistieken voorleggen bij NEC Nijmegen. Daarnaast werd een akkoord met KRC Genk bereikt omtrent de overgang van Siebe Schrijvers, die voor vier jaar tekent op Jan Breydel. De landskampioen blijft daarnaast werk waken van een nieuwe doelman en defensieve versterking.

Landry Dimata wordt nu al weken gelinkt aan een overstap naar RSC Anderlecht. De spits hoopt nog steeds om door te breken bij Wolfsburg, maar beseft dat dat moeilijk gaat worden en staat dus open voor een huurbeurt. "Ik ben een Brusselaar en voetbalde nooit eerder voor Anderlecht. Ergens zou het leuk zijn om eens voor de club van mijn stad te spelen, maar mijn carrière is nog lang", zei hij tegenover Het Nieuwsblad.

Volgens verschillende Spaanse media is het Standard menens in de strijd om Zakaria Bakkali. Michel Preud’homme heeft groen licht gegeven aan Bruno Venanzi om de gesprekken te starten en hij nam al contact op met de omgeving van Bakkali. Er is echter één groot probleem: Bakkali strijkt bij Valencia jaarlijks 1 miljoen euro netto op en zou daarom nog even wachten of er nog clubs uit grotere competities zich gaan melden.

Vrijdag zou de transfer van Omar Colley ook écht afgerond worden. Het Laatste Nieuws weet dat de verdediger in Genua zijn medische testen zal afleggen, waarna hij een contract voor vier jaar zal tekenen bij Sampdoria. Met ook nog de transfer van Siebe Schrijvers, kan KRC Genk zo dus meer dan 10 miljoen euro in één dag incasseren.

Volgens buitenlandse media staat AA Gent op het punt om Igor Plastun weg te halen bij Ludogorets. De 27-jarige Oekraïner zou 3 miljoen euro kosten en is momenteel geen international. Hij verdedigde eerder de kleuren van Karpaty Lviv en moet nu Samuel Gigot opvolgen in de Ghelamco Arena.

BUITENLAND
Vadis Odjidja werd gelinkt aan een terugkeer naar België, maar kiest mogelijk opnieuw voor een buitenlandse topclub. Volgens Griekse media heeft Besiktas zijn zinnen gezet op de voormalige speler van Club Brugge en Anderlecht. Vadis moet weg bij Olympiakos en zou minstens 3 miljoen euro moeten kosten. De Turkse club zou overigens ook aan Christian Benteke denken.

Juventus heeft Douglas Costa nu ook definitief overgenomen van Bayern München. Via de officiële kanalen maakt de landskampioen van de Serie A bekend dat er 40 miljoen euro wordt betaald aan Der Rekordmeister, verspreid over twee termijnen.

Silvio Proto kan mogelijk nog een fraaie transfer afronden. Italiaanse media melden dat Lazio de doelman op het oog heeft. De kans bestaat dat Besnik Hasi een goed woordje heeft gedaan bij sportief directeur Igli Tare, want beiden zijn goede vrienden en Hasi werkte bij Olympiakos en Anderlecht samen met de doelman.

Jason Denayer is momenteel grof wild. Volgens Het Laatste Nieuws staan maar liefst vijf clubs in de rij om hem in te lijven. Galatasaray wil hem na zijn uitleenbeurt van afgelopen seizoen graag aan boord houden, maar ook Girona, Olympique Lyon, Olympique Marseille en Borussia Mönchengladbach informeerden al bij moederclub Manchester City. Ook AS Roma deed dat, maar daar is Denayer geen prioriteit.

LEES OOK: 'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Denkt u dat Schrijvers op termijn een titularis zal worden bij Club?

Meest recent

'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

25
25
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

60
60
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

100
100
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

87
87
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

202
202
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

220
220
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

215
215
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

102
102
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

297
297
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

72
72
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

273
273
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

102
102
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

79
79
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

180
180
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

213
213
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

493
493
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

117
117
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

84
84
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

195
195
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

718
718
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

322
322
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

266
266
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

871
871
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

421
421
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

167
167

Meer sportnieuws