TU: 'Anderlecht en Club gaan pittig duel aan, topclub wil Mertens'

door
TU: 'Anderlecht en Club gaan pittig duel aan, topclub wil Mertens'

De titelstrijd is zowat overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht en Club Brugge zouden hun zinnen opnieuw op dezelfde speler hebben gezet. Zo waren beide clubs donderdagavond aandachtige toeschouwers in Göteborg, waar ze volgens Het Laatste Nieuws aanvallende middenvelder Kerim Mrabti gingen bekijken. De 24-jarige speler van Djurgardens wist zich bovendien in de kijker te spelen met een doelpunt en een assist. Ook Mats Rits is in beeld bij beide topploegen, maar het is Club dat doordrukt voor de sterkhouder van KV Mechelen en akkoord bijna beet heeft.

De Brusselaars hopen verder ook de transfer van Matz Sels dit weekend af te ronden. Verder mikt men ook op een akkoord met Newcastle wat betreft Chancel Mbemba, maar dat dossier verloopt iets moeizamer. Ondertussen blijft Standard op de loer liggen voor de Congolese verdediger. Michel Preud'homme zou alvast persoonlijk contact met hem hebben opgenomen.

Club lijkt dan weer dicht bij zijn eerste grote zomeraanwinst te staan. Volgens LDH nadert een akkoord met Charleroi over de komst van Clinton Mata. Oorspronkelijk was het de bedoeling om Jérémy Perbet in de deal op te nemen, maar die zou nu het buitenland verkiezen. Daarom zou Club zo'n 3.5 miljoen euro betalen.

AA Gent rondde de komst van Stalone Limbombe officieel af, de winger komt over van Napoli. Daarmee anticipeerde de club alvast op het vertrek van Moses Simon. Ook Samuel Kalu trekt deze zomer mogelijk andere oorden op.

Omar Colley trekt met een jaar vertraging mogelijk toch naar Sampdoria. Volgens Nicolo Schira, journalist bij La Gazzetta dello Sport, drukt de club immers opnieuw door om de Gambiaan binnen te halen. Het zou zelfs al een persoonlijk akkoord hebben met Colley, de onderhandelingen met KRC Genk zijn nog volop aan de gang. Nikos Karelis zou dan weer bij PAOK terecht kunnen.

Alexis De Sart kende een uitstekend seizoen bij STVV en dat is niet onopgemerkt gebleven. Zo meldt Sport/Footmagazine dat onder meer Anderlecht en Club Brugge hem op de radar hebben staan. "Het doet deugd dat mijn naam wordt genoemd bij twee van de grootste clubs in België. We wachten nu af wat STVV van plan is naar volgend seizoen toe. De rest laat ik over aan mijn management", reageerde De Sart zelf.

BUITENLAND
Carlo Ancelotti is de nieuwe trainer van SSC Napoli en hij gaat er wellicht met een echte targetspits spelen. Slecht nieuws dus voor Dries Mertens, maar aan interesse geen gebrek. Volgens het Spaanse Futbol Sapiens lonkt Atlético Madrid naar hem. De Spaanse topclub wil de Belg transfereren van Napoli mocht Antoine Griezmann de club verlaten.

Een transfer van Dennis Praet naar Juventus lijkt nu echt aanstaande. Volgens een lokale krant, Il Secolo XIX en Tuttomercatoweb heeft de Belg namelijk een akkoord gevonden met de Oude Dame. Praet zou voor vier seizoenen tekenen. Het transferbedrag dat Sampdoria vangt is vooralsnog niet bekend.

De toekomst van Simon Mignolet lijkt niet bij Liverpool te liggen nu de Reds een andere doelman gaan aantrekken. Volgens zowel Calciomercato als Engelse media heeft Liverpool namelijk zijn zinnen gezet op een transfer van Gianluigi Donnarumma. Naar verluidt zouden ze een bod plannen van zo’n 35 miljoen euro op de international van AC Milan.

LEES OOK: Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

Mata is een betere rechtsback dan Cools ...

Meest recent

Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

50
50
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

44
44
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

15
15
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

16
16
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

151
151
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

51
51
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

329
329
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

135
135
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

146
146
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

339
339
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

31
31
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

351
351
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

288
288
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

106
106
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

209
209
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

519
519
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

144
144
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

107
107
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

72
72
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

247
247
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

156
156
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

129
129
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

19
19
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

391
391
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

294
294

Meer sportnieuws