TU: 'Anderlecht en Club gaan pittig duel aan, topclub wil Mertens'

door
TU: 'Anderlecht en Club gaan pittig duel aan, topclub wil Mertens'

De titelstrijd is zowat overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht en Club Brugge zouden hun zinnen opnieuw op dezelfde speler hebben gezet. Zo waren beide clubs donderdagavond aandachtige toeschouwers in Göteborg, waar ze volgens Het Laatste Nieuws aanvallende middenvelder Kerim Mrabti gingen bekijken. De 24-jarige speler van Djurgardens wist zich bovendien in de kijker te spelen met een doelpunt en een assist. Ook Mats Rits is in beeld bij beide topploegen, maar het is Club dat doordrukt voor de sterkhouder van KV Mechelen en akkoord bijna beet heeft.

De Brusselaars hopen verder ook de transfer van Matz Sels dit weekend af te ronden. Verder mikt men ook op een akkoord met Newcastle wat betreft Chancel Mbemba, maar dat dossier verloopt iets moeizamer. Ondertussen blijft Standard op de loer liggen voor de Congolese verdediger. Michel Preud'homme zou alvast persoonlijk contact met hem hebben opgenomen.

Club lijkt dan weer dicht bij zijn eerste grote zomeraanwinst te staan. Volgens LDH nadert een akkoord met Charleroi over de komst van Clinton Mata. Oorspronkelijk was het de bedoeling om Jérémy Perbet in de deal op te nemen, maar die zou nu het buitenland verkiezen. Daarom zou Club zo'n 3.5 miljoen euro betalen.

AA Gent rondde de komst van Stalone Limbombe officieel af, de winger komt over van Napoli. Daarmee anticipeerde de club alvast op het vertrek van Moses Simon. Ook Samuel Kalu trekt deze zomer mogelijk andere oorden op.

Omar Colley trekt met een jaar vertraging mogelijk toch naar Sampdoria. Volgens Nicolo Schira, journalist bij La Gazzetta dello Sport, drukt de club immers opnieuw door om de Gambiaan binnen te halen. Het zou zelfs al een persoonlijk akkoord hebben met Colley, de onderhandelingen met KRC Genk zijn nog volop aan de gang. Nikos Karelis zou dan weer bij PAOK terecht kunnen.

Alexis De Sart kende een uitstekend seizoen bij STVV en dat is niet onopgemerkt gebleven. Zo meldt Sport/Footmagazine dat onder meer Anderlecht en Club Brugge hem op de radar hebben staan. "Het doet deugd dat mijn naam wordt genoemd bij twee van de grootste clubs in België. We wachten nu af wat STVV van plan is naar volgend seizoen toe. De rest laat ik over aan mijn management", reageerde De Sart zelf.

BUITENLAND
Carlo Ancelotti is de nieuwe trainer van SSC Napoli en hij gaat er wellicht met een echte targetspits spelen. Slecht nieuws dus voor Dries Mertens, maar aan interesse geen gebrek. Volgens het Spaanse Futbol Sapiens lonkt Atlético Madrid naar hem. De Spaanse topclub wil de Belg transfereren van Napoli mocht Antoine Griezmann de club verlaten.

Een transfer van Dennis Praet naar Juventus lijkt nu echt aanstaande. Volgens een lokale krant, Il Secolo XIX en Tuttomercatoweb heeft de Belg namelijk een akkoord gevonden met de Oude Dame. Praet zou voor vier seizoenen tekenen. Het transferbedrag dat Sampdoria vangt is vooralsnog niet bekend.

De toekomst van Simon Mignolet lijkt niet bij Liverpool te liggen nu de Reds een andere doelman gaan aantrekken. Volgens zowel Calciomercato als Engelse media heeft Liverpool namelijk zijn zinnen gezet op een transfer van Gianluigi Donnarumma. Naar verluidt zouden ze een bod plannen van zo’n 35 miljoen euro op de international van AC Milan.

LEES OOK: Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Mata is een betere rechtsback dan Cools ...

Meest recent

'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

0
0
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

27
27
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

26
26
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

51
51
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

28
28
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

69
69
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

256
256
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

199
199
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

231
231
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

235
235
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

323
323
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

277
277
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

141
141
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

50
50
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

239
239
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

66
66
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

522
522
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

435
435
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

164
164
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

250
250
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

43
43
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

942
942
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

148
148
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

574
574
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

286
286

Meer sportnieuws