TU: 'Anderlecht en Club gaan pittig duel aan, topclub wil Mertens'

door
TU: 'Anderlecht en Club gaan pittig duel aan, topclub wil Mertens'

De titelstrijd is zowat overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht en Club Brugge zouden hun zinnen opnieuw op dezelfde speler hebben gezet. Zo waren beide clubs donderdagavond aandachtige toeschouwers in Göteborg, waar ze volgens Het Laatste Nieuws aanvallende middenvelder Kerim Mrabti gingen bekijken. De 24-jarige speler van Djurgardens wist zich bovendien in de kijker te spelen met een doelpunt en een assist. Ook Mats Rits is in beeld bij beide topploegen, maar het is Club dat doordrukt voor de sterkhouder van KV Mechelen en akkoord bijna beet heeft.

De Brusselaars hopen verder ook de transfer van Matz Sels dit weekend af te ronden. Verder mikt men ook op een akkoord met Newcastle wat betreft Chancel Mbemba, maar dat dossier verloopt iets moeizamer. Ondertussen blijft Standard op de loer liggen voor de Congolese verdediger. Michel Preud'homme zou alvast persoonlijk contact met hem hebben opgenomen.

Club lijkt dan weer dicht bij zijn eerste grote zomeraanwinst te staan. Volgens LDH nadert een akkoord met Charleroi over de komst van Clinton Mata. Oorspronkelijk was het de bedoeling om Jérémy Perbet in de deal op te nemen, maar die zou nu het buitenland verkiezen. Daarom zou Club zo'n 3.5 miljoen euro betalen.

AA Gent rondde de komst van Stalone Limbombe officieel af, de winger komt over van Napoli. Daarmee anticipeerde de club alvast op het vertrek van Moses Simon. Ook Samuel Kalu trekt deze zomer mogelijk andere oorden op.

Omar Colley trekt met een jaar vertraging mogelijk toch naar Sampdoria. Volgens Nicolo Schira, journalist bij La Gazzetta dello Sport, drukt de club immers opnieuw door om de Gambiaan binnen te halen. Het zou zelfs al een persoonlijk akkoord hebben met Colley, de onderhandelingen met KRC Genk zijn nog volop aan de gang. Nikos Karelis zou dan weer bij PAOK terecht kunnen.

Alexis De Sart kende een uitstekend seizoen bij STVV en dat is niet onopgemerkt gebleven. Zo meldt Sport/Footmagazine dat onder meer Anderlecht en Club Brugge hem op de radar hebben staan. "Het doet deugd dat mijn naam wordt genoemd bij twee van de grootste clubs in België. We wachten nu af wat STVV van plan is naar volgend seizoen toe. De rest laat ik over aan mijn management", reageerde De Sart zelf.

BUITENLAND
Carlo Ancelotti is de nieuwe trainer van SSC Napoli en hij gaat er wellicht met een echte targetspits spelen. Slecht nieuws dus voor Dries Mertens, maar aan interesse geen gebrek. Volgens het Spaanse Futbol Sapiens lonkt Atlético Madrid naar hem. De Spaanse topclub wil de Belg transfereren van Napoli mocht Antoine Griezmann de club verlaten.

Een transfer van Dennis Praet naar Juventus lijkt nu echt aanstaande. Volgens een lokale krant, Il Secolo XIX en Tuttomercatoweb heeft de Belg namelijk een akkoord gevonden met de Oude Dame. Praet zou voor vier seizoenen tekenen. Het transferbedrag dat Sampdoria vangt is vooralsnog niet bekend.

De toekomst van Simon Mignolet lijkt niet bij Liverpool te liggen nu de Reds een andere doelman gaan aantrekken. Volgens zowel Calciomercato als Engelse media heeft Liverpool namelijk zijn zinnen gezet op een transfer van Gianluigi Donnarumma. Naar verluidt zouden ze een bod plannen van zo’n 35 miljoen euro op de international van AC Milan.

LEES OOK: Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

Mata is een betere rechtsback dan Cools ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

2
2
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

24
24
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

89
89
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

10
10
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

225
225
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

597
597
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

102
102
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

16
16
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

71
71
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

70
70
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

98
98
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

432
432
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

249
249
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

127
127
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

109
109
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

401
401
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

572
572
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

320
320
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

134
134
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

102
102
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

85
85
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

152
152
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

31
31
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1450
1450
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

85
85

Meer sportnieuws