TU: 'Anderlecht en Club gaan pittig duel aan, topclub wil Mertens'

door
TU: 'Anderlecht en Club gaan pittig duel aan, topclub wil Mertens'

De titelstrijd is zowat overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht en Club Brugge zouden hun zinnen opnieuw op dezelfde speler hebben gezet. Zo waren beide clubs donderdagavond aandachtige toeschouwers in Göteborg, waar ze volgens Het Laatste Nieuws aanvallende middenvelder Kerim Mrabti gingen bekijken. De 24-jarige speler van Djurgardens wist zich bovendien in de kijker te spelen met een doelpunt en een assist. Ook Mats Rits is in beeld bij beide topploegen, maar het is Club dat doordrukt voor de sterkhouder van KV Mechelen en akkoord bijna beet heeft.

De Brusselaars hopen verder ook de transfer van Matz Sels dit weekend af te ronden. Verder mikt men ook op een akkoord met Newcastle wat betreft Chancel Mbemba, maar dat dossier verloopt iets moeizamer. Ondertussen blijft Standard op de loer liggen voor de Congolese verdediger. Michel Preud'homme zou alvast persoonlijk contact met hem hebben opgenomen.

Club lijkt dan weer dicht bij zijn eerste grote zomeraanwinst te staan. Volgens LDH nadert een akkoord met Charleroi over de komst van Clinton Mata. Oorspronkelijk was het de bedoeling om Jérémy Perbet in de deal op te nemen, maar die zou nu het buitenland verkiezen. Daarom zou Club zo'n 3.5 miljoen euro betalen.

AA Gent rondde de komst van Stalone Limbombe officieel af, de winger komt over van Napoli. Daarmee anticipeerde de club alvast op het vertrek van Moses Simon. Ook Samuel Kalu trekt deze zomer mogelijk andere oorden op.

Omar Colley trekt met een jaar vertraging mogelijk toch naar Sampdoria. Volgens Nicolo Schira, journalist bij La Gazzetta dello Sport, drukt de club immers opnieuw door om de Gambiaan binnen te halen. Het zou zelfs al een persoonlijk akkoord hebben met Colley, de onderhandelingen met KRC Genk zijn nog volop aan de gang. Nikos Karelis zou dan weer bij PAOK terecht kunnen.

Alexis De Sart kende een uitstekend seizoen bij STVV en dat is niet onopgemerkt gebleven. Zo meldt Sport/Footmagazine dat onder meer Anderlecht en Club Brugge hem op de radar hebben staan. "Het doet deugd dat mijn naam wordt genoemd bij twee van de grootste clubs in België. We wachten nu af wat STVV van plan is naar volgend seizoen toe. De rest laat ik over aan mijn management", reageerde De Sart zelf.

BUITENLAND
Carlo Ancelotti is de nieuwe trainer van SSC Napoli en hij gaat er wellicht met een echte targetspits spelen. Slecht nieuws dus voor Dries Mertens, maar aan interesse geen gebrek. Volgens het Spaanse Futbol Sapiens lonkt Atlético Madrid naar hem. De Spaanse topclub wil de Belg transfereren van Napoli mocht Antoine Griezmann de club verlaten.

Een transfer van Dennis Praet naar Juventus lijkt nu echt aanstaande. Volgens een lokale krant, Il Secolo XIX en Tuttomercatoweb heeft de Belg namelijk een akkoord gevonden met de Oude Dame. Praet zou voor vier seizoenen tekenen. Het transferbedrag dat Sampdoria vangt is vooralsnog niet bekend.

De toekomst van Simon Mignolet lijkt niet bij Liverpool te liggen nu de Reds een andere doelman gaan aantrekken. Volgens zowel Calciomercato als Engelse media heeft Liverpool namelijk zijn zinnen gezet op een transfer van Gianluigi Donnarumma. Naar verluidt zouden ze een bod plannen van zo’n 35 miljoen euro op de international van AC Milan.

LEES OOK: Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Mata is een betere rechtsback dan Cools ...

Meest recent

OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

9
9
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

71
71
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

25
25
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

26
26
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

34
34
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

83
83
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

202
202
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

90
90
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

139
139
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

104
104
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

86
86
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

234
234
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

73
73
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

16
16
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

46
46
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

158
158
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

150
150
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

103
103
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

161
161
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

310
310
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

282
282
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

78
78
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

128
128
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

236
236

Meer sportnieuws