TU: 'Anderlecht en Club gaan pittig duel aan, topclub wil Mertens'

791 stemmen
TU: 'Anderlecht en Club gaan pittig duel aan, topclub wil Mertens'

De titelstrijd is zowat overal gestreden en dus zijn heel wat clubs druk bezig met de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht en Club Brugge zouden hun zinnen opnieuw op dezelfde speler hebben gezet. Zo waren beide clubs donderdagavond aandachtige toeschouwers in Göteborg, waar ze volgens Het Laatste Nieuws aanvallende middenvelder Kerim Mrabti gingen bekijken. De 24-jarige speler van Djurgardens wist zich bovendien in de kijker te spelen met een doelpunt en een assist. Ook Mats Rits is in beeld bij beide topploegen, maar het is Club dat doordrukt voor de sterkhouder van KV Mechelen en akkoord bijna beet heeft.

De Brusselaars hopen verder ook de transfer van Matz Sels dit weekend af te ronden. Verder mikt men ook op een akkoord met Newcastle wat betreft Chancel Mbemba, maar dat dossier verloopt iets moeizamer. Ondertussen blijft Standard op de loer liggen voor de Congolese verdediger. Michel Preud'homme zou alvast persoonlijk contact met hem hebben opgenomen.

Club lijkt dan weer dicht bij zijn eerste grote zomeraanwinst te staan. Volgens LDH nadert een akkoord met Charleroi over de komst van Clinton Mata. Oorspronkelijk was het de bedoeling om Jérémy Perbet in de deal op te nemen, maar die zou nu het buitenland verkiezen. Daarom zou Club zo'n 3.5 miljoen euro betalen.

AA Gent rondde de komst van Stalone Limbombe officieel af, de winger komt over van Napoli. Daarmee anticipeerde de club alvast op het vertrek van Moses Simon. Ook Samuel Kalu trekt deze zomer mogelijk andere oorden op.

Omar Colley trekt met een jaar vertraging mogelijk toch naar Sampdoria. Volgens Nicolo Schira, journalist bij La Gazzetta dello Sport, drukt de club immers opnieuw door om de Gambiaan binnen te halen. Het zou zelfs al een persoonlijk akkoord hebben met Colley, de onderhandelingen met KRC Genk zijn nog volop aan de gang. Nikos Karelis zou dan weer bij PAOK terecht kunnen.

Alexis De Sart kende een uitstekend seizoen bij STVV en dat is niet onopgemerkt gebleven. Zo meldt Sport/Footmagazine dat onder meer Anderlecht en Club Brugge hem op de radar hebben staan. "Het doet deugd dat mijn naam wordt genoemd bij twee van de grootste clubs in België. We wachten nu af wat STVV van plan is naar volgend seizoen toe. De rest laat ik over aan mijn management", reageerde De Sart zelf.

BUITENLAND
Carlo Ancelotti is de nieuwe trainer van SSC Napoli en hij gaat er wellicht met een echte targetspits spelen. Slecht nieuws dus voor Dries Mertens, maar aan interesse geen gebrek. Volgens het Spaanse Futbol Sapiens lonkt Atlético Madrid naar hem. De Spaanse topclub wil de Belg transfereren van Napoli mocht Antoine Griezmann de club verlaten.

Een transfer van Dennis Praet naar Juventus lijkt nu echt aanstaande. Volgens een lokale krant, Il Secolo XIX en Tuttomercatoweb heeft de Belg namelijk een akkoord gevonden met de Oude Dame. Praet zou voor vier seizoenen tekenen. Het transferbedrag dat Sampdoria vangt is vooralsnog niet bekend.

De toekomst van Simon Mignolet lijkt niet bij Liverpool te liggen nu de Reds een andere doelman gaan aantrekken. Volgens zowel Calciomercato als Engelse media heeft Liverpool namelijk zijn zinnen gezet op een transfer van Gianluigi Donnarumma. Naar verluidt zouden ze een bod plannen van zo’n 35 miljoen euro op de international van AC Milan.

LEES OOK: Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Mata is een betere rechtsback dan Cools ...

Meest recent

'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

2
2
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

32
32
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

11
11
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

52
52
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

177
177
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

173
173
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

116
116
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

50
50
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

45
45
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

104
104
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

224
224
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

158
158
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

70
70
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

58
58
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

72
72
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

574
574
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

630
630
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

143
143
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

434
434
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

188
188
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

291
291
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

250
250
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1260
1260
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

89
89
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

499
499

Meer sportnieuws