Leko verrast: "Was voor mij moeilijkste moment van het seizoen"

door
Leko verrast:

Bij zijn aanstelling als hoofdcoach van Club Brugge, stonden er nog heel wat vraagtekens achter Ivan Leko. De trainerservaring van de Kroaat was immers beperkt en situeerde zich vooral bij kleinere clubs. Maar al in zijn eerste seizoen leidde hij zijn ploeg meteen naar de landstitel.


Al kende de trainer ook moeilijke momenten, met name zijn start was niet bepaald overtuigend. En ook het Brugse publiek toonde zich in eerste instantie sceptisch. "De wedstrijd op Moeskroen was het moeilijkste moment van het jaar voor mij. Speeldag zes. We verloren met 2-1 en toen ik richting de spelerstunnel liep, werd ik uitgejouwd door enkelen van onze eigen fans. Honderd mensen die naar me riepen. Terwijl ik met een big heart naar deze club, mijn club, was teruggekomen. Dat deed pijn", is hij openhartig in Het Nieuwsblad.

Maar de goede resultaten bleven volgen en ook het voetbal was doorgaans zeer aantrekkelijk. Na een tijdje werd hij dan ook in de armen gesloten. "Een paar weken later hoorde ik dan het lied Ivan Leko Bruges Army. De fans herkenden plots de fighting spirit van de ploeg in mij. Ik reageer nooit als ze beginnen te zingen, maar ik kan je niet vertellen hoe ongelooflijk trots ik ben telkens als ik dat nummer hoor."

LEES OOK: Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Denkt u dat Leko langer dan drie seizoenen bij Club actief zal blijven?

Meest recent

De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

2
2
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op de geblesseerde ...

36
36
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

90
90
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

147
147
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

118
118
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

41
41
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

86
86
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

222
222
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

48
48
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

70
70
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

32
32
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

67
67
‘Zware concurrentie Club: drietal voor kruispunt’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

257
257
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

93
93
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

257
257
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

238
238
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

184
184
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

481
481
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

72
72
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

967
967
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

80
80
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

553
553
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

331
331
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

210
210

Meer sportnieuws