EXCLUSIEF: Clement zorgt voor wrevel binnen KRC Genk

757
EXCLUSIEF: Clement zorgt voor wrevel binnen KRC Genk

Bij KRC Genk is de doorstroming van jong talent één van de hoofdpijlers van de club. Albert Stuivenberg dacht daarin mee en veel talenten kregen speelkansen. Onder Philippe Clement ligt dat helemaal anders.


Sinds zijn komst verdwenen jongens als Siebe Schrijvers, Paolo Sabak, Edin Zeghrova, Manuel Benson, Dante Vanzeir en Amine Khammas helemaal uit beeld. Ze kregen door de blessurelast aanvankelijk nog speelkansen in het begin, maar sinds Genk weer een aantal geblesseerden kon recupereren, is het voor veel jonge talenten game over. Ervaring boven de jeugd.


Schrijvers verdween helemaal uit beeld sinds de komst van Clement

Clement is sedert december aan het roer bij Genk en enkel Dries Wouters kan Clement blijkbaar overtuigen. De verdediger/middenvelder begon meermaals aan de partij, al was er van hem wellicht weinig sprake indien Sander Berge fit was. Brian Heynen (ook een jeugdproduct) ligt ook in de lappenmand. Schrijvers is het meest schrijnende voorbeeld: hij krijgt amper kansen en werd tegen Standard, na weken niet te mogen spelen, in de basis gedropt en na 55 minuten gewisseld. De jeugd heeft zéér weinig krediet, terwijl anderen dat wel hebben.

Vanzeir mocht enkele wedstrijden depanneren door de vele blessures en deed het goed. Hij scoorde zelfs, maar hij komt amper nog aan de bak. Nochtans kan iemand als Aly Samatta dit seizoen helemaal niet overtuigen. Benson viel in januari voor de laatste keer in en Zehgrova haalde de afgelopen weken amper nog de selectie. Khammas, die wel al een tijdje naast zijn schoenen liep, speelde amper nog en werd onlangs naar de B-kern gestuurd. Hij keerde ondertussen wel terug in de A-kern.


Talenten als Benson komen niet aan de bak en denken aan vertrekken.
Clement denkt momenteel aan de korte termijn en kiest voor ervaren spelers. Dit gaat echter gevolgen hebben voor de lange termijn. Schrijvers, vaak op de flank uitgespeeld, was al een tijdje in gesprek over een nieuw contract, maar door zijn gebrek aan speelkansen dreigt een vertrek in de zomer. Zeghrova is ongeduldig en absoluut niet tevreden en iemand als Benson denkt ook aan vertrekken. Op dit moment denken zelfs alle jonge talenten in de A-kern van Genk aan vertrekken (al dan niet tijdelijk), want ze zien niet meteen speelkansen in het verschiet. Clement kiest dus vooral voor ervaring en dat leverde in PO I tot dusver niet het gewenste resultaat: 9 op 21 en een voorlopig zesde plaats. De opvolger van Stuivenberg liet eerder al verstaan dat hij hoopt op Europees voetbal, zodat hij volgend jaar kan roteren en iedereen speelkansen kan geven. Een trainer van Genk moet de jeugd ook in andere momenten kansen kunnen geven. Een stevig werkpunt voor komend seizoen.


Clement levert goed werk in Genk, maar de doorstroming van de jeugd is een werkpunt

De afgelopen maanden is er ook veel wrevel binnen de jeugdwerking van Genk en die is alleen maar toegenomen door het gebrek aan speelkansen voor de eigen jeugd. De onrust is wel al een tijdje bezig. Sinds de komst van Koen Daerden veranderde er veel en werden veel trainers, die er al jaren actief waren, doorgestuurd. Het heeft er invloed op de werksfeer. Bovendien is het een publiek geheim dat het vertrek van techniektrainer Michel Ribeiro (naar Kansas City), een absolute wereldtopper in zijn vakgebied, deels door de wrevel binnen de jeugdwerking in de hand werd gewerkt. Daerden maakte de afgelopen maanden ook geen al te beste indruk met enkele uitspraken binnen de club en in de media.

Genk beschikt nog steeds over één van de beste jeugdopleidingen van het land, maar de concurrentie is een pak scherper geworden dan pakweg 10 jaar geleden. Doorstroming naar het eerste elftal, met een coach die meedenkt, is noodzakelijk. Uiteraard staat Clement helemaal niet ter discussie, maar bij Genk is de jeugd nu eenmaal de levensader van de club.

LEES OOK: Clement met grond gelijk gemaakt: "Onmiddellijk ontslaan!"

Geeft Clement de eigen jeugd te weinig speelkansen?

Meest recent

'Club Brugge loopt blauwtje: Ordonez-deal valt in duigen'

Joaquin Seys en Nicolo Tresoldi gaan behoudens een verrassing nergens meer naartoe, maar Club Brugge ...

106
106
Frank Boeckx krijgt het plots heel heet onder de voeten

Frank Boeckx was als analist wel wat gewoon. De voormalige doelman van onder meer AA Gent en ...

267
267
‘Volgende investeerder Standard Luik: één topkandidaat’

Standard Luik wil graag snel weer aan de top van het Belgische voetbal staan. Na het tijdperk van ...

143
143
‘Zomerdruk stijgt: onverwachte KAA Gent-deal op til’

De spanning op de mercato begint te stijgen. De laatste dagen komen eraan en de Belgische clubs ...

100
100
‘Theate heeft weer transfer te pakken na miljoenenakkoord’

Arthur Theate maakte de afgelopen jaren verschillende transfer en de centrale verdediger werd zelfs ...

38
38
‘Transferwending Epolo: Engeland lonkt met miljoenen’

Maakt Matthieu Epolo nog een zomerse toptransfer? De doelman wordt al een tijdje met een vertrek in ...

77
77
Ruben Van Gucht heeft snoeiharde boodschap voor de VRT

Ruben Van Gucht zet vanavond een nieuwe stap in zijn carrière. De beruchte presentator neemt ...

47
47
‘El Ouahdi hakt transferkoop door: Genk ontvangt ultiem bod’

Zakaria El Ouahdi is één van de absolute smaakmakers van KRC Genk. De Marokkaanse back ...

371
371
UECL : STVV mag naar AJax, lastige thuismatchen Gent

Na de loting voor de Europa League vond meteen ook die voor de league phase van de Europa League ...

390
390
EL: Anderlecht ziet De Cat terug, interessante loting Union

Donderdagavond wist Anderlecht zich met brio te plaatsen voor de league phase van de Europa League, ...

512
512
'Tresoldi verbaast met straffe toekomstwending'

Nicolo Tresoldi kroonde zich vorig seizoen in zijn eerste seizoen bij Club Brugge meteen tot ...

335
335
'Anderlecht in overdrive: bod op volgende middenvelder'

Anderlecht heeft zich donderdagavond zoals verwacht weten te plaatsen voor de league phase van de ...

250
250
'Na komst Martinez: dit is Chelsea's plan met Penders'

Donderdagavond maakte Mike Penders eindelijk zijn officiële debuut voor Chelsea, zowat twee ...

176
176
'Nieuwe twist in transferdossier Ndiaye bij Anderlecht'

Anderlecht was vorige week al zeer actief op de transfermarkt met de komst van Marten Winkler en ...

275
275
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht breekt record, transferbom bij Club?'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

188
188
Burgess helpt KAA Gent ook financieel: "Héél belangrijk"

Christian Burgess kwam transfervrij over van Union SG en de centrale verdediger is direct onmisbaar ...

258
258
Defour ruilt voetbalveld voor iets wat hij nog nooit deed

Steven Defour staat binnenkort voor een uitdaging die helemaal anders is dan wat hij de voorbije ...

53
53
Verhaeghe sneert naar FIFA: “Miljoenenverlies Club Brugge”

Club Brugge zag heel wat spelers naar het WK vertrekken. Blauw-Zwart kon zo de prijs opdrijven voor ...

974
974
Vitor Bruno vergelijkt Anderlecht met Europese topclub

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor de League Phase van de Europa League. Het Kazachse Kairat ...

434
434
De Mil vreest struikelblok KAA Gent: “Groot probleem”

KAA Gent wist zich op het nippertje te plaatsen voor de League Phase van de Conference League. Het ...

226
226
‘Veel lof voor Penders: Chelsea deelt toch mokerslag uit’

Mike Penders mocht in de tweede ronde van de League Cup onder de lat beginnen bij Chelsea. In de ...

195
195
Tresoldi en Seys nog weg bij Club? Verhaeghe is duidelijk

Club Brugge droomt ervan om opnieuw de league phase in de Champions League te overleven, maar ...

643
643
Einde verhaal voor ervaren Duivel? "Het wordt moeilijk"

Binnen enkele weken moet Mark van Bommel zijn eerste selectie bij de Rode Duivels bekendmaken, want ...

154
154
Union verbaast: geen transfer, wel nieuw contract

Union heeft alweer een bewogen transferzomer achter de kiezen, waarin het zoals gebruikelijk de ...

72
72
Thorup slaat terug na kritiek op houding en Heynen

Vrijdagavond wordt de vierde speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Daarbij hoopt KRC ...

325
325

Meer sportnieuws