EXCLUSIEF: Clement zorgt voor wrevel binnen KRC Genk

door
EXCLUSIEF: Clement zorgt voor wrevel binnen KRC Genk

Bij KRC Genk is de doorstroming van jong talent één van de hoofdpijlers van de club. Albert Stuivenberg dacht daarin mee en veel talenten kregen speelkansen. Onder Philippe Clement ligt dat helemaal anders.


Sinds zijn komst verdwenen jongens als Siebe Schrijvers, Paolo Sabak, Edin Zeghrova, Manuel Benson, Dante Vanzeir en Amine Khammas helemaal uit beeld. Ze kregen door de blessurelast aanvankelijk nog speelkansen in het begin, maar sinds Genk weer een aantal geblesseerden kon recupereren, is het voor veel jonge talenten game over. Ervaring boven de jeugd.


Schrijvers verdween helemaal uit beeld sinds de komst van Clement

Clement is sedert december aan het roer bij Genk en enkel Dries Wouters kan Clement blijkbaar overtuigen. De verdediger/middenvelder begon meermaals aan de partij, al was er van hem wellicht weinig sprake indien Sander Berge fit was. Brian Heynen (ook een jeugdproduct) ligt ook in de lappenmand. Schrijvers is het meest schrijnende voorbeeld: hij krijgt amper kansen en werd tegen Standard, na weken niet te mogen spelen, in de basis gedropt en na 55 minuten gewisseld. De jeugd heeft zéér weinig krediet, terwijl anderen dat wel hebben.

Vanzeir mocht enkele wedstrijden depanneren door de vele blessures en deed het goed. Hij scoorde zelfs, maar hij komt amper nog aan de bak. Nochtans kan iemand als Aly Samatta dit seizoen helemaal niet overtuigen. Benson viel in januari voor de laatste keer in en Zehgrova haalde de afgelopen weken amper nog de selectie. Khammas, die wel al een tijdje naast zijn schoenen liep, speelde amper nog en werd onlangs naar de B-kern gestuurd. Hij keerde ondertussen wel terug in de A-kern.


Talenten als Benson komen niet aan de bak en denken aan vertrekken.
Clement denkt momenteel aan de korte termijn en kiest voor ervaren spelers. Dit gaat echter gevolgen hebben voor de lange termijn. Schrijvers, vaak op de flank uitgespeeld, was al een tijdje in gesprek over een nieuw contract, maar door zijn gebrek aan speelkansen dreigt een vertrek in de zomer. Zeghrova is ongeduldig en absoluut niet tevreden en iemand als Benson denkt ook aan vertrekken. Op dit moment denken zelfs alle jonge talenten in de A-kern van Genk aan vertrekken (al dan niet tijdelijk), want ze zien niet meteen speelkansen in het verschiet. Clement kiest dus vooral voor ervaring en dat leverde in PO I tot dusver niet het gewenste resultaat: 9 op 21 en een voorlopig zesde plaats. De opvolger van Stuivenberg liet eerder al verstaan dat hij hoopt op Europees voetbal, zodat hij volgend jaar kan roteren en iedereen speelkansen kan geven. Een trainer van Genk moet de jeugd ook in andere momenten kansen kunnen geven. Een stevig werkpunt voor komend seizoen.


Clement levert goed werk in Genk, maar de doorstroming van de jeugd is een werkpunt

De afgelopen maanden is er ook veel wrevel binnen de jeugdwerking van Genk en die is alleen maar toegenomen door het gebrek aan speelkansen voor de eigen jeugd. De onrust is wel al een tijdje bezig. Sinds de komst van Koen Daerden veranderde er veel en werden veel trainers, die er al jaren actief waren, doorgestuurd. Het heeft er invloed op de werksfeer. Bovendien is het een publiek geheim dat het vertrek van techniektrainer Michel Ribeiro (naar Kansas City), een absolute wereldtopper in zijn vakgebied, deels door de wrevel binnen de jeugdwerking in de hand werd gewerkt. Daerden maakte de afgelopen maanden ook geen al te beste indruk met enkele uitspraken binnen de club en in de media.

Genk beschikt nog steeds over één van de beste jeugdopleidingen van het land, maar de concurrentie is een pak scherper geworden dan pakweg 10 jaar geleden. Doorstroming naar het eerste elftal, met een coach die meedenkt, is noodzakelijk. Uiteraard staat Clement helemaal niet ter discussie, maar bij Genk is de jeugd nu eenmaal de levensader van de club.

LEES OOK: Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

Geeft Clement de eigen jeugd te weinig speelkansen?

Meest recent

'Anderlecht neemt drastische beslissing op transfermarkt'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

8
8
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

21
21
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

116
116
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

115
115
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

44
44
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

60
60
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

62
62
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

97
97
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

274
274
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

215
215
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

341
341
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

57
57
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

383
383
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

107
107
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

172
172
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

162
162
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

84
84
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

125
125
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

304
304
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

1014
1014
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

405
405
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

299
299
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

819
819
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

235
235
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

781
781

Meer sportnieuws