EXCLUSIEF: Clement zorgt voor wrevel binnen KRC Genk

door
EXCLUSIEF: Clement zorgt voor wrevel binnen KRC Genk

Bij KRC Genk is de doorstroming van jong talent één van de hoofdpijlers van de club. Albert Stuivenberg dacht daarin mee en veel talenten kregen speelkansen. Onder Philippe Clement ligt dat helemaal anders.


Sinds zijn komst verdwenen jongens als Siebe Schrijvers, Paolo Sabak, Edin Zeghrova, Manuel Benson, Dante Vanzeir en Amine Khammas helemaal uit beeld. Ze kregen door de blessurelast aanvankelijk nog speelkansen in het begin, maar sinds Genk weer een aantal geblesseerden kon recupereren, is het voor veel jonge talenten game over. Ervaring boven de jeugd.


Schrijvers verdween helemaal uit beeld sinds de komst van Clement

Clement is sedert december aan het roer bij Genk en enkel Dries Wouters kan Clement blijkbaar overtuigen. De verdediger/middenvelder begon meermaals aan de partij, al was er van hem wellicht weinig sprake indien Sander Berge fit was. Brian Heynen (ook een jeugdproduct) ligt ook in de lappenmand. Schrijvers is het meest schrijnende voorbeeld: hij krijgt amper kansen en werd tegen Standard, na weken niet te mogen spelen, in de basis gedropt en na 55 minuten gewisseld. De jeugd heeft zéér weinig krediet, terwijl anderen dat wel hebben.

Vanzeir mocht enkele wedstrijden depanneren door de vele blessures en deed het goed. Hij scoorde zelfs, maar hij komt amper nog aan de bak. Nochtans kan iemand als Aly Samatta dit seizoen helemaal niet overtuigen. Benson viel in januari voor de laatste keer in en Zehgrova haalde de afgelopen weken amper nog de selectie. Khammas, die wel al een tijdje naast zijn schoenen liep, speelde amper nog en werd onlangs naar de B-kern gestuurd. Hij keerde ondertussen wel terug in de A-kern.


Talenten als Benson komen niet aan de bak en denken aan vertrekken.
Clement denkt momenteel aan de korte termijn en kiest voor ervaren spelers. Dit gaat echter gevolgen hebben voor de lange termijn. Schrijvers, vaak op de flank uitgespeeld, was al een tijdje in gesprek over een nieuw contract, maar door zijn gebrek aan speelkansen dreigt een vertrek in de zomer. Zeghrova is ongeduldig en absoluut niet tevreden en iemand als Benson denkt ook aan vertrekken. Op dit moment denken zelfs alle jonge talenten in de A-kern van Genk aan vertrekken (al dan niet tijdelijk), want ze zien niet meteen speelkansen in het verschiet. Clement kiest dus vooral voor ervaring en dat leverde in PO I tot dusver niet het gewenste resultaat: 9 op 21 en een voorlopig zesde plaats. De opvolger van Stuivenberg liet eerder al verstaan dat hij hoopt op Europees voetbal, zodat hij volgend jaar kan roteren en iedereen speelkansen kan geven. Een trainer van Genk moet de jeugd ook in andere momenten kansen kunnen geven. Een stevig werkpunt voor komend seizoen.


Clement levert goed werk in Genk, maar de doorstroming van de jeugd is een werkpunt

De afgelopen maanden is er ook veel wrevel binnen de jeugdwerking van Genk en die is alleen maar toegenomen door het gebrek aan speelkansen voor de eigen jeugd. De onrust is wel al een tijdje bezig. Sinds de komst van Koen Daerden veranderde er veel en werden veel trainers, die er al jaren actief waren, doorgestuurd. Het heeft er invloed op de werksfeer. Bovendien is het een publiek geheim dat het vertrek van techniektrainer Michel Ribeiro (naar Kansas City), een absolute wereldtopper in zijn vakgebied, deels door de wrevel binnen de jeugdwerking in de hand werd gewerkt. Daerden maakte de afgelopen maanden ook geen al te beste indruk met enkele uitspraken binnen de club en in de media.

Genk beschikt nog steeds over één van de beste jeugdopleidingen van het land, maar de concurrentie is een pak scherper geworden dan pakweg 10 jaar geleden. Doorstroming naar het eerste elftal, met een coach die meedenkt, is noodzakelijk. Uiteraard staat Clement helemaal niet ter discussie, maar bij Genk is de jeugd nu eenmaal de levensader van de club.

Geeft Clement de eigen jeugd te weinig speelkansen?

Meest recent

Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

8
8
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

55
55
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

12
12
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

24
24
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

141
141
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

38
38
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

42
42
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

305
305
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

109
109
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

146
146
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

283
283
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

61
61
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

23
23
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

48
48
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

92
92
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

166
166
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

91
91
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

123
123
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

213
213
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

236
236
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

234
234
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

257
257
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

72
72

Meer sportnieuws