EXCLUSIEF: Clement zorgt voor wrevel binnen KRC Genk

door
EXCLUSIEF: Clement zorgt voor wrevel binnen KRC Genk

Bij KRC Genk is de doorstroming van jong talent één van de hoofdpijlers van de club. Albert Stuivenberg dacht daarin mee en veel talenten kregen speelkansen. Onder Philippe Clement ligt dat helemaal anders.


Sinds zijn komst verdwenen jongens als Siebe Schrijvers, Paolo Sabak, Edin Zeghrova, Manuel Benson, Dante Vanzeir en Amine Khammas helemaal uit beeld. Ze kregen door de blessurelast aanvankelijk nog speelkansen in het begin, maar sinds Genk weer een aantal geblesseerden kon recupereren, is het voor veel jonge talenten game over. Ervaring boven de jeugd.


Schrijvers verdween helemaal uit beeld sinds de komst van Clement

Clement is sedert december aan het roer bij Genk en enkel Dries Wouters kan Clement blijkbaar overtuigen. De verdediger/middenvelder begon meermaals aan de partij, al was er van hem wellicht weinig sprake indien Sander Berge fit was. Brian Heynen (ook een jeugdproduct) ligt ook in de lappenmand. Schrijvers is het meest schrijnende voorbeeld: hij krijgt amper kansen en werd tegen Standard, na weken niet te mogen spelen, in de basis gedropt en na 55 minuten gewisseld. De jeugd heeft zéér weinig krediet, terwijl anderen dat wel hebben.

Vanzeir mocht enkele wedstrijden depanneren door de vele blessures en deed het goed. Hij scoorde zelfs, maar hij komt amper nog aan de bak. Nochtans kan iemand als Aly Samatta dit seizoen helemaal niet overtuigen. Benson viel in januari voor de laatste keer in en Zehgrova haalde de afgelopen weken amper nog de selectie. Khammas, die wel al een tijdje naast zijn schoenen liep, speelde amper nog en werd onlangs naar de B-kern gestuurd. Hij keerde ondertussen wel terug in de A-kern.


Talenten als Benson komen niet aan de bak en denken aan vertrekken.
Clement denkt momenteel aan de korte termijn en kiest voor ervaren spelers. Dit gaat echter gevolgen hebben voor de lange termijn. Schrijvers, vaak op de flank uitgespeeld, was al een tijdje in gesprek over een nieuw contract, maar door zijn gebrek aan speelkansen dreigt een vertrek in de zomer. Zeghrova is ongeduldig en absoluut niet tevreden en iemand als Benson denkt ook aan vertrekken. Op dit moment denken zelfs alle jonge talenten in de A-kern van Genk aan vertrekken (al dan niet tijdelijk), want ze zien niet meteen speelkansen in het verschiet. Clement kiest dus vooral voor ervaring en dat leverde in PO I tot dusver niet het gewenste resultaat: 9 op 21 en een voorlopig zesde plaats. De opvolger van Stuivenberg liet eerder al verstaan dat hij hoopt op Europees voetbal, zodat hij volgend jaar kan roteren en iedereen speelkansen kan geven. Een trainer van Genk moet de jeugd ook in andere momenten kansen kunnen geven. Een stevig werkpunt voor komend seizoen.


Clement levert goed werk in Genk, maar de doorstroming van de jeugd is een werkpunt

De afgelopen maanden is er ook veel wrevel binnen de jeugdwerking van Genk en die is alleen maar toegenomen door het gebrek aan speelkansen voor de eigen jeugd. De onrust is wel al een tijdje bezig. Sinds de komst van Koen Daerden veranderde er veel en werden veel trainers, die er al jaren actief waren, doorgestuurd. Het heeft er invloed op de werksfeer. Bovendien is het een publiek geheim dat het vertrek van techniektrainer Michel Ribeiro (naar Kansas City), een absolute wereldtopper in zijn vakgebied, deels door de wrevel binnen de jeugdwerking in de hand werd gewerkt. Daerden maakte de afgelopen maanden ook geen al te beste indruk met enkele uitspraken binnen de club en in de media.

Genk beschikt nog steeds over één van de beste jeugdopleidingen van het land, maar de concurrentie is een pak scherper geworden dan pakweg 10 jaar geleden. Doorstroming naar het eerste elftal, met een coach die meedenkt, is noodzakelijk. Uiteraard staat Clement helemaal niet ter discussie, maar bij Genk is de jeugd nu eenmaal de levensader van de club.

Geeft Clement de eigen jeugd te weinig speelkansen?

Meest recent

'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

0
0
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

43
43
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

81
81
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

38
38
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

81
81
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

399
399
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

82
82
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

171
171
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

40
40
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

151
151
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

76
76
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

123
123
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

273
273
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

263
263
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

125
125
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

289
289
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

215
215
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

236
236
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

794
794
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

254
254
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

667
667
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

125
125
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

85
85
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

152
152
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

73
73

Meer sportnieuws