EXCLUSIEF: Clement zorgt voor wrevel binnen KRC Genk

757
EXCLUSIEF: Clement zorgt voor wrevel binnen KRC Genk

Bij KRC Genk is de doorstroming van jong talent één van de hoofdpijlers van de club. Albert Stuivenberg dacht daarin mee en veel talenten kregen speelkansen. Onder Philippe Clement ligt dat helemaal anders.


Sinds zijn komst verdwenen jongens als Siebe Schrijvers, Paolo Sabak, Edin Zeghrova, Manuel Benson, Dante Vanzeir en Amine Khammas helemaal uit beeld. Ze kregen door de blessurelast aanvankelijk nog speelkansen in het begin, maar sinds Genk weer een aantal geblesseerden kon recupereren, is het voor veel jonge talenten game over. Ervaring boven de jeugd.


Schrijvers verdween helemaal uit beeld sinds de komst van Clement

Clement is sedert december aan het roer bij Genk en enkel Dries Wouters kan Clement blijkbaar overtuigen. De verdediger/middenvelder begon meermaals aan de partij, al was er van hem wellicht weinig sprake indien Sander Berge fit was. Brian Heynen (ook een jeugdproduct) ligt ook in de lappenmand. Schrijvers is het meest schrijnende voorbeeld: hij krijgt amper kansen en werd tegen Standard, na weken niet te mogen spelen, in de basis gedropt en na 55 minuten gewisseld. De jeugd heeft zéér weinig krediet, terwijl anderen dat wel hebben.

Vanzeir mocht enkele wedstrijden depanneren door de vele blessures en deed het goed. Hij scoorde zelfs, maar hij komt amper nog aan de bak. Nochtans kan iemand als Aly Samatta dit seizoen helemaal niet overtuigen. Benson viel in januari voor de laatste keer in en Zehgrova haalde de afgelopen weken amper nog de selectie. Khammas, die wel al een tijdje naast zijn schoenen liep, speelde amper nog en werd onlangs naar de B-kern gestuurd. Hij keerde ondertussen wel terug in de A-kern.


Talenten als Benson komen niet aan de bak en denken aan vertrekken.
Clement denkt momenteel aan de korte termijn en kiest voor ervaren spelers. Dit gaat echter gevolgen hebben voor de lange termijn. Schrijvers, vaak op de flank uitgespeeld, was al een tijdje in gesprek over een nieuw contract, maar door zijn gebrek aan speelkansen dreigt een vertrek in de zomer. Zeghrova is ongeduldig en absoluut niet tevreden en iemand als Benson denkt ook aan vertrekken. Op dit moment denken zelfs alle jonge talenten in de A-kern van Genk aan vertrekken (al dan niet tijdelijk), want ze zien niet meteen speelkansen in het verschiet. Clement kiest dus vooral voor ervaring en dat leverde in PO I tot dusver niet het gewenste resultaat: 9 op 21 en een voorlopig zesde plaats. De opvolger van Stuivenberg liet eerder al verstaan dat hij hoopt op Europees voetbal, zodat hij volgend jaar kan roteren en iedereen speelkansen kan geven. Een trainer van Genk moet de jeugd ook in andere momenten kansen kunnen geven. Een stevig werkpunt voor komend seizoen.


Clement levert goed werk in Genk, maar de doorstroming van de jeugd is een werkpunt

De afgelopen maanden is er ook veel wrevel binnen de jeugdwerking van Genk en die is alleen maar toegenomen door het gebrek aan speelkansen voor de eigen jeugd. De onrust is wel al een tijdje bezig. Sinds de komst van Koen Daerden veranderde er veel en werden veel trainers, die er al jaren actief waren, doorgestuurd. Het heeft er invloed op de werksfeer. Bovendien is het een publiek geheim dat het vertrek van techniektrainer Michel Ribeiro (naar Kansas City), een absolute wereldtopper in zijn vakgebied, deels door de wrevel binnen de jeugdwerking in de hand werd gewerkt. Daerden maakte de afgelopen maanden ook geen al te beste indruk met enkele uitspraken binnen de club en in de media.

Genk beschikt nog steeds over één van de beste jeugdopleidingen van het land, maar de concurrentie is een pak scherper geworden dan pakweg 10 jaar geleden. Doorstroming naar het eerste elftal, met een coach die meedenkt, is noodzakelijk. Uiteraard staat Clement helemaal niet ter discussie, maar bij Genk is de jeugd nu eenmaal de levensader van de club.

LEES OOK: Croky Cup: Club Brugge ontvangt Lokeren, RSCA naar het Kiel

Geeft Clement de eigen jeugd te weinig speelkansen?

Meest recent

PSV deelt prachtige beelden van nieuwe stadion

PSV heeft nieuwe beelden gedeeld van het voorkeursontwerp voor de uitbreiding van het Philips ...

17
17
'Soap Ronaldo krijgt alwéér nieuwe wending'

De Portugese voetbalbond (FPF) wil de plooien tussen Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus ...

79
79
Straffe De Bruyne geeft hoofdreden voor hoger niveau

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar een overdreven score. Turkije kreeg ...

87
87
Italië verrast tegen Frankrijk, Lewandowski schittert

In de Nations League stonden er naast België-Turkije vanavond nog heel wat matchen op het ...

62
62
Weergaloze De Bruyne én Lukaku leggen Turkije over de knie

België moest na de nederlaag tegen Frankrijk winnen in de Nations League. Dan zouden ze een ...

80
80
Sneijder ziet ‘bizar tafereel’ bij aanstelling Xavi

Nederland is al vele jaren geen topland meer in het voetbal. Oranje is een goede subtopper, zoals de ...

35
35
'Anderlecht aan zet: toptalent geniet Franse interesse'

Bij RSC Anderlecht loopt heel veel talent rond. De Brusselaars laten jaarlijks jonge spelers ...

137
137
Rode Duivels op voorsprong, één Belg 'frustreert' fans

De Rode Duivels zijn om 20u45 aan hun partij tegen Turkije begonnen. De eerste 45 minuten in Luik ...

150
150
Meevaller bij Anderlecht: speler maakt wederoptreden

RSC Anderlecht won een oefenmatch van Stade Reims met 3-0. Een vlotte zege voor de Brusselaars. Er ...

82
82
Alderweireld: "Ik maak me zorgen om Lukaku"

Romelu Lukaku blijft voorlopig op de achtergrond bij Fenerbahçe. De Belgische spits kwam dit ...

77
77
Van Bommel geeft dé reden voor bankzitterstatuut Lukaku

Wéér geen Romelu Lukaku in de basis bij de Rode Duivels. Toch wel zeer opvallend, ...

75
75
Kritiek op keuzes Van Bommel: "Breng Garcia terug"

Mark van Bommel heeft zijn basisploeg meegedeeld voor de match tegen Turkije. Opvallend: ...

175
175
Van Bommel voert wissels door, géén Lukaku in de basis

De Rode Duivels spelen vandaag om 20u45 hun derde match in de Nations League tegen Turkije. Kunnen ...

110
110
Te weinig krediet na sterk WK? Rode Duivel wil zich tonen

De afgelopen dagen kreeg één Rode Duivel toch wel de nodige kritiek na de match tegen ...

55
55
Albert looft Rode Duivel: "Steekt er bovenuit"

België speelt vanavond tegen Turkije, dat al maanden op de dool is. De Rode Duivels zijn dus de ...

66
66
'Toptransfer op til: Barça klopt aan bij Club Brugge'

Naar wat stilaan een jaarlijkse traditie wordt, verbrak Club Brugge deze zomer nog maar eens het ...

438
438
Patro verrast vriend en vijand met opvolger Stijnen

Stijn Stijnen verraste donderdag vriend en vijand door zijn afscheid aan te kondigen als trainer van ...

80
80
RSCA on the road: Anderlecht wacht pittig programma

De wittebroodsweken als trainer van RSC Anderlecht zijn stilaan achter de rug voor Vitor Bruno. Na ...

132
132
Rode Duivel trapt na: Van Bommel heeft zijn zondebok

Eén actie van Michael Olise, en de Rode Duivels hebben hun eerste zondebok onder Mark van ...

343
343
Van Bommel krijgt wind van voren: "Waar is Sabbe?"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk wist Mark van Bommel al heel wat harten te veroveren. Over de ...

57
57
Anderlecht wint oefenwedstrijd: flops overtuigen Bruno

RSC Anderlecht maakte van de interlandbreak niet alleen gebruik om de jaarlijkse fandag te ...

512
512
Geel gevaar Rode Duivels: volledig middenveld op scherp

Na de drie op zes tegen Italië en Frankrijk mikken de Rode Duivels straks tegen Turkije op een ...

135
135
Anderlecht houdt adem in: opdoffer uit ziekenboeg?

Vlak voor de interlandbreak tankte RSC Anderlecht vertrouwen met een vlotte 3-0 zege tegen Zulte ...

174
174
Klopp briest op 'racisme-aanval' Duitse nationale ploeg

Jürgen Klopp moet Duitsland weer naar hogere sferen zien te brengen na een mislukt WK. De ...

53
53
Rode Duivels en van Bommel gewaarschuwd: grote Turkse hoop

De Rode Duivels nemen het vanavond namens de Nations League op tegen Turkije. In een uitverkocht ...

55
55

Meer sportnieuws