De Wever stelt fans gerust na relletjes bij Antwerpse derby

door
De Wever stelt fans gerust na relletjes bij Antwerpse derby

KFCO Beerschot Wilrijk en Royal Antwerp FC hielden het zondagmiddag op 0-0 in de tweede Antwerpse stadsderby van het seizoen. Net zoals in de heenwedstrijd kwam het achteraf tot relletjes tussen supporters en de ordediensten. Nochtans waren er heel wat maatregelen genomen om dit soort incidenten te vermijden.


Nadat de thuisaanhang de doorgang van de Antwerp-bussen blokkeerden, moest de politie ingrijpen. Zo werd onder meer het waterkanon en pepperspray ingezet. "Maar neem van me aan dat het vanuit het oogpunt van de politie allemaal nog meeviel. Hadden we nog meer kunnen doen? We hebben al veel kunnen vermijden met de maatregelen vooraf, maar dan zie je dat toch weer een kat-en-muisspel ontstaat. Blijkbaar is dat een traditie voor de fans en helaas bepaalt dit ook het beeld dat mensen zich van voetbal vormen", reageert burgemeester Bart De Wever bij Het Laatste Nieuws.

Omdat het om het zoveelste incident tussen beide supporterclans gaat, wordt geopperd voor zware maatregelen zoals wedstrijd gedeeltelijk of zelfs volledig achter gesloten deuren. "Dan tref je héél veel supporters die het wel goed menen. Voetbal is de volkssport bij uitstek, met de grootste verenigingen van de stad. Daar hangen kosten aan vast, zoals de inzet van politiemanschappen. Maar je moet soms de bluts met de buil nemen. Het is een maatschappelijke afweging", stelt De Wever de supporters gerust.

LEES OOK: Hevige clash ontaardt volledig tussen Brusselmans & De Wever

Bij de ticketverkoop van dit soort matchen moet nog strenger gecontroleerd worden ...

Meest recent

Garcia bekoort: "Dat was een goede tactische vondst"

De Rode Duivels wonnen na een sterke prestatie met 2-4 op het veld van Wales. Het WK is zo goed als ...

43
43
Union met verrassende transfer: "Dacht dat het om te lachen was"

Union SG verraste met de komst van David Hubert als nieuwe trainer. Nog groter was de verrassing ...

32
32
Gaat OH Leuven voor stunt met nieuwe coach?

Oud-Heverlee Leuven is op zoek naar een nieuwe coach. Ze zagen David Hubert naar Union SG verkassen ...

63
63
Mazzu verrast: "Dankzij hem won België van Wales"

De Rode Duivels gaan al bij al nog vlot richting WK. Ze boekten een 14 op 18 en het WK-ticket ligt ...

79
79
Engeland naar WK, Ronaldo baalt ondanks nieuw record

Vanavond stonden er nog heel wat WK-kwalificatiematchen op het programma. Onder meer Italië, ...

70
70
Hein: "Hij staat op eenzame hoogte bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels zijn quasi zeker van het WK. Ze gaan tijdens de volgende interlandperiode sowieso de ...

157
157
Jonge Rode Duivels zwoegen zich naar heel belangrijke zege

De U21 van België speelden vanavond in Westerlo tegen hun leeftijdsgenoten van Denemarken. De ...

116
116
'Club Brugge bibbert: Atlético Madrid jaagt op smaakmaker'

Club Brugge zal in 2026 weer een aantal sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. De Belgische ...

297
297
Balans Duivels: Garcia lacht tanden bloot, WK-ploeg bekend

De Rode Duivels gaan naar het WK. Het wordt komende zomer dus weer een voetbalfeest in België. ...

164
164
Kameroen in rep en roer: Brys bijt stevig van zich af

Marc Brys ligt zwaar onder vuur in Kameroen. De Belgische coach wist zich met de Ontembare Leeuwen ...

101
101
'Rode Duivels naar WK mét twee straffe oefenduels'

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat durven we wel te schrijven na de ontwikkelingen van gisteren. ...

113
113
Hugo Broos schrijft geschiedenis en trekt naar het WK

Hugo Broos heeft het alweer geflikt. Hij heeft zich vanavond met Zuid-Afrika geplaatst voor het WK. ...

255
255
Verschueren naar Anderlecht: eindelijk de juiste functie?

RSC Anderlecht gaat voor een grote verandering. Nog maar eens. Hoofdaandeelhouder Marc Coucke wil ...

278
278
OHL zoekt coach: ex-Rode Duivel grote favoriet

Oud-Heverlee Leuven is op zoek naar een nieuwe trainer nadat Union SG David Hubert kwam wegplukken. ...

190
190
'Nieuwe België': gouden generatie laat Europees land dromen

Het is eindelijk prijs. Noorwegen gaat zo goed als zeker naar het WK 2026. We hoopten al vele ...

212
212
'Club Brugge kan cashen: strijd om smaakmaker barst los'

Club Brugge heeft een bijzonder lucratieve zomer achter de rug, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

261
261
'Coucke hakt knopen door: Renard out bij Anderlecht?'

Officieel is de kogel nog niet door de kerk, maar eerstdaags stelt RSC Anderlecht de nieuwe ...

940
940
Anderlecht-alarm: ‘Verschueren sneuvelt in recordtijd’

Wordt Michael Verschueren straks de ceremoniële voorzitter die het vuur opvangt voor Marc ...

496
496
Hevige clash ontaardt volledig tussen Brusselmans & De Wever

Herman Brusselmans zorgde de afgelopen jaar meer dan eens voor een vleugje controverse. Recent stond ...

228
228
Hayen in zak en as: Club Brugge velt zwaar verdict

Club Brugge boekte voor de interlandbreak een cruciale zege tegen Union, een lijn die Blauw-Zwart ...

522
522
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

De interlandperiode is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League te richten. ...

212
212
Coucke zet plan on hold: Vandenhaute grote spelbreker?

Tijdens de interlandbreak blijft Marc Coucke niet bij de pakken zitten bij RSC Anderlecht, want de ...

415
415
'Rampscenario voor Club Brugge: steunpilaar langer out'

Club Brugge gaat een paar drukke weken tegemoet, want zowel in eigen land als in Europa volgen de ...

305
305
Aster & Lize verrassen met onverwachte liefdeswending

Tussen drukke opnames, voetbal en mode lanceert hij binnenkort ook zijn belangrijkste ...

70
70
Toch twijfel over Garcia: ontploffingsgevaar in de lucht

De Rode Duivels kunnen het WK 2026 al ruiken. Na het gelijkspel tegen Noord-Macedonië werd er ...

159
159

Meer sportnieuws