Transferblunder RSCA: "Hij is het grootste verlies van het jaar"

320 stemmen
Transferblunder RSCA:

RSC Anderlecht neemt het zondagavond in eigen huis op tegen Charleroi, maar kan in die partij geen beroep doen op Lukasz Teodorczyk. En dus zal Sylvère Ganvoula wellicht starten als diepste man. De bonkige Congolees bewees de voorbije weken echter tekort te komen voor het niveau van de Belgische top en liet al heel wat grote kansen liggen.


Dat maakt het des te opvallender dat RSCA afgelopen winter zowel Robert Beric als Hamdi Harbaoui liet vertrekken. Want vooral die laatste scoort momenteel met de ogen dicht. "De aanvalslinie is dit seizoen het probleem van Anderlecht. De gewone sterveling begrijpt dan ook niet waarom ze Harbaoui lieten gaan en Teodorczyk net zoveel krediet kreeg. Al je ziet hoeveel Harbaoui nu scoort bij Zulte Waregem ... hij is echt het grootste verlies bij Anderlecht van dit jaar", stelt ex-speler en analist Olivier Suray bij Le Soir.

Coach Hein Vanhaezebrouck liet vrijdag verstaan dat hij Beric en Harbaoui enkel had laten gaan omdat hem een nieuwe spits werd beloofd en die kwam uiteindelijk. De huidige top van de club wijst daarvoor met een beschuldigende vinger naar het vorige bestuur, maar daar legt men de schuld bij de verschillende restricties die gepaard gingen met de overname. Veel onduidelijkheid dus, maar één ding staat wel vast: Anderlecht moet komende zomer op zoek naar een nieuwe spits die de aanvalslinie kan dragen.

LEES OOK: Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Begrijpt u dat RSCA Harbaoui liet gaan?

Meest recent

'Tottenham gaat als gek tekeer: dubbelslag van 215 miljoen'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

4
4
"Hij is te plat voor Duivels" - België op achtervolgen, aanvaller kop van Jut

De Rode Duivels mikten woensdagavond op een plek in de 1/8ste finales van het WK 2026. Daarvoor ...

192
192
'Deal van 30 mil: topploeg schiet in actie voor Tresoldi'

Club Brugge zal deze zomer verschillende sterkhouders verliezen, maar is zeker niet van plan zijn ...

115
115
Transfers bij KVM en Westerlo, Union legt smaakmaker vast

De ploegen uit de Jupiler Pro League blijven zich roeren op de transfermarkt. Zo passeerde KVC ...

11
11
Vader Vital verklapt: zó reageert Vanaken op keuzes Garcia

Hans Vanaken is één van de meest besproken Rode Duivels dit WK. Zo woedt al wekenlang ...

102
102
"Nog niks gedaan" - Tweetal zorgt voor commotie in basiself Duivels

Woensdagavond vormt het Lumen Stadium in Seattle het decor van de 1/16de WK-finales van de Rode ...

72
72
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

610
610
Opstelling Duivels bekend! Garcia maakt statement tegen Senegal

De Rode Duivels strijden woensdagavond tegen Senegal voor een plek in de 1/8ste finales van het WK. ...

310
310
Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

409
409
Kane flikt het! Engeland doorprikt Congolese droom in slot

Engeland heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Tegen een dapper DR ...

45
45
'Overmars wil stunten met terugkeer oude bekende'

Antwerp zag de voorbije weken zijn kern gedecimeerd worden. Het zag vooral een pak kwaliteit en ...

353
353
'Antwerp blijft in spanning: dit scenario waarschijnlijkst'

Quo vadis, Royal Antwerp? Deze week werd de toekomst van de Great Old wel heel prangend, want tegen ...

316
316
'Genk casht miljoenen na knaltransfer Saibari'

Bij KRC Genk zullen ze zich de voorbije jaren wel een paar keer voor het hoofd geslagen hebben dat ...

233
233
Westerlo blijft gaan met tweede aanwinst van de dag

Bij Westerlo staan ze voor een zeer drukke transferzomer. De laatste weken bleken er vooral veel ...

21
21
Kompany jubelt: Bayern haalt droomaanwinst binnen

Vincent Kompany zette in de voorbije twee seizoenen Bayern München helemaal naar zijn hand. Met ...

107
107
Rode Duivels trekken na WK weer weg uit Heizel

De Rode Duivels haalden sinds de aanstelling van Rudi Garcia als bondscoach de banden met de ...

59
59
Club Brugge ziet volgende jonge WK-ganger vertrekken

Bij Club Brugge krijgt de eigen jeugd alsmaar meer speelkansen, maar toch ziet Blauw-Zwart ook ...

105
105
Coach kondigt nog transfervuurwerk aan bij Cercle

Binnen iets meer dan een maand gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De clubs ...

300
300
'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

85
85
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

187
187
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

480
480
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

171
171
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

93
93
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

107
107
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

229
229

Meer sportnieuws