Vete loopt hoog op: Zette Van Holsbeeck Coucke zware transferhak?

768 stemmen
Vete loopt hoog op: Zette Van Holsbeeck Coucke zware transferhak?

Marc Coucke zit bij RSC Anderlecht niet stil en doet er alles aan om de club naar zijn hand te zetten, maar bepaalde beslissingen van het vorige bestuur blijven hem voorlopig achtervolgen. Met name enkele maatregelen die Herman Van Holsbeeck nam, liggen zwaar op zijn maag. Al had hij daar zelf ook een aandeel in.


Na de nederlaag in Genk van afgelopen weekend, wees Coucke resoluut naar het winterse transferbeleid als oorzaak voor de tegenvallende resultaten. Maar volgens Het Nieuwsblad legde hij zelf restricties op en moest er vooral bespaard worden. "Zoals wettelijk werd voorgeschreven, moeide de nieuwe eigenaar zich nog niet letterlijk met de transfers. Van Holsbeeck mocht wheelen en dealen, zolang hij op 31 januari maar voor de vooraf vastgelegde som in de kassa zorgde.De manager haalde die doelstelling, met wat overbleef – en dat was blijkbaar niet zoveel – kon hij nog uitgeven aan aanwinsten zoals Morioka."

Wat Coucke HVH wel kan kwalijk nemen is dat hij nagenoeg alle transfers via Mogi Bayat regelde. En dat hij bepaalde sterkhouders beloofde dat ze in de zomer mogen vertrekken. "Vraag is of Van Holsbeeck soms geen beloftes deed om zijn nieuwe bazen te irriteren. Kara kreeg vorige zomer al garanties dat hij in juni mag vertrekken, maar Trebel kreeg die boodschap in januari. Het kan dat Van Holsbeeck toen al wist dat het dan niet langer zijn probleem zou zijn."

LEES OOK: 'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Coucke had Van Holsbeeck gewoon nog een tijdje moeten houden ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

112
112
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

3
3
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

36
36
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

79
79
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

245
245
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

148
148
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

316
316
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

105
105
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

38
38
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

168
168
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

220
220
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

448
448
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

239
239
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

410
410
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

120
120
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

286
286
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

272
272
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

234
234
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

338
338
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

1286
1286
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

290
290
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

142
142
'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

364
364
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

88
88
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

365
365
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

311
311

Meer sportnieuws