TU: 'RSCA en Club gaan de strijd aan, nieuwe club meldt zich bij Vadis'

door
TU: 'RSCA en Club gaan de strijd aan, nieuwe club meldt zich bij Vadis'

De ontknoping in de competities in binnen- en buitenland moet in de komende weken nog volgen, maar heel wat clubs zijn nu al druk bezig met hun voorbereiding op de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft ook zijn tweede zomertransfer al weten te strikken. Kristal Abazaj komt over van KF Skënderbeu. De 21-jarige flankaanvaller wordt aanzien als één van de grootste talenten van Albanië. Aan uitgaande zijde zou de club dan weer een voorakkoord hebben met Atletico Madrid over de transfer van Leander Dendoncker. Indien de Madrilenen 20 miljoen euro neertellen is de Rode Duivel van hun.

Club Brugge en RSC Anderlecht zouden hun ogen hebben laten vallen op Taiwo Awoniyi. De Nigeriaanse huurling van Liverpool doet het dit seizoen goed bij Moeskroen, waar hij tot dusver goed was voor 9 goals en 6 assists in 29 competitiewedstrijden. RSCA en Club zouden zelfs al navraag hebben gedaan bij de club van Simon Mignolet.

Elias Cobbaut van KV Mechelen is grof wild bij de ploegen uit Play-Off I. Volgens HBvL is het vooral Anderlecht dat wil doordrukken voor de vleugelback, maar ook KRC Genk geeft niet zomaar op. KVM zelf zou dan weer dicht bij de komst van Nikola Storm staan, die definitief wordt overgenomen van Club Brugge.

BUITENLAND
Volgens het Griekse Gazzetta heeft Vadis Odjidja signalen gekregen vanuit Engeland om er een transfer te maken. De bron meldt dat Leeds United de Belgische middenvelder wil lenen voor volgend seizoen. Vadis speelde al in Engeland bij Norwich City, wat geen onverdeeld succes was mede door blessures. Momenteel komt hij uit voor Olympiakos maar daar moet/wil hij beschikken.

Kevin De Bruyne krijgt er mogelijk een serieuze concurrent bij. Het Engelse dagblad The Sun meldt namelijk dat Pep Guardiola zijn zitten zou hebben gezet op Thiago Alcantara. De middenvelder van Bayern Munchen zou één van de prioriteiten zijn van Man City komende zomer. Guardiola kent de Spanjaard natuurlijk goed. Hij werkte eerder al met hem samen bij FC Barcelona én Bayern.

FC Barcelona gaat hoogstwaarschijnlijk afscheid nemen van Andres Iniesta. De maestro op het Catalaanse middenveld is inmiddels al 33 jaar en zou nog één grote financiële slag willen slaan. Daarom trekt hij na het WK wellicht naar China. Diverse Spaanse media, waaronder Marca en AS, melden dat er inmiddels zelfs al een akkoord bereikt is. Volgend weekend na de finale van de Copa del Rey zou Barcelona het vertrek van zijn jeugdproduct officieel aankondigen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

20 miljoen voor Dendoncker ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

38
38
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

101
101
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

58
58
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

63
63
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

108
108
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

49
49
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

167
167
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

71
71
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

581
581
Garcia geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

De WK-loting ligt achter de rug. Er zijn een aantal leuke groepen komende zomer, maar niet voor de ...

58
58
Leko viert 'Grote Terugkeer': "Dacht aan hem als titularis"

AA Gent doet het onder Ivan Leko niet beter dan vorig seizoen, toen de Buffalo's ongeveer dezelfde ...

70
70
JPL-mirakel in de maak: "Wij zijn springlevend"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

65
65
STVV-Club: 'Hayen speelt met surprise in basisploeg'

In de Champions League staat Club Brugge volgende week voor een zware uitdaging tegen Arsenal FC. ...

357
357
'JPL davert: Anderlecht plant spectaculaire transfer'

In Neerpede wordt al weken druk gediscussieerd over een nieuwe doelman die de JPL dit seizoen op ...

246
246
"Walgelijk theater" - Voetbalwereld kotst 'lijpzak' Infantino uit

Vrijdagavond werd in Washington geloot voor het wereldkampioenschap van komende zomer. Maar de show ...

361
361
Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

589
589
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

261
261
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

337
337
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

235
235
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

98
98
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

151
151
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

180
180
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

147
147
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

35
35
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

185
185

Meer sportnieuws