Devroe-effect: 'Anderlecht haalt aanwinst voor een prikje binnen'

598 stemmen
Devroe-effect: 'Anderlecht haalt aanwinst voor een prikje binnen'

RSC Anderlecht wist zaterdag een eerste zomeraanwinst binnen te hengelen. Paars-Wit haalde Yevhen Makarenko weg bij KV Kortrijk en die transfer moest snel gebeuren. RSCA sprak immers van concrete interesse van twee Duitse clubs die momenteel in de top vijf staan en Het Laatste Nieuws weet alvast één naam.


Schalke 04 was één van de clubs die de Oekraïner wilde aantrekken, maar na een gesprek met Luc Devroe en vooral Hein Vanhaezebrouck was Makarenko overtuigd. De middenvelder, die werd gehaald om te anticiperen om het vertrek van Trebel en/of Dendoncker, tekende voor vier seizoenen.

UPDATE 17/04
Blijkbaar moest RSCA om nog een andere reden snel handelen. Zo weet Sport/Voetbalmagazine dat de Brusselaars een uitstekende zaak hebben gedaan en slechts een zeer beperkt bedrag betalen. "KV Kortrijk lichtte de optie op een extra seizoen en wou hem een langduriger contract aanbieden. Maar Anderlecht maakte gebruik van een contractclausule waarin staat dat hij voor 1,2 miljoen euro weg kan", schrijft men.

Een financiële meevaller, dus goed gewerkt van sportief directeur Luc Devroe. Nu wordt het wel afwachten in welke mate hij de overstap naar het Astridpark verteerd. "Makarenko, die in Kortrijk 'geen zuivere 6' genoemd wordt, beschikt alleszins over het voetballend vermogen dat de huisstijl van Anderlecht vereist. In welke mate hij bij Anderlecht zal renderen, zal ook afhangen van de samenstelling van de rest van het middenveld."

LEES OOK: 'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

Denkt u dat Makarenko het potentieel heeft om titularis te worden bij RSCA?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

34
34
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

56
56
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

200
200
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

74
74
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

78
78
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

143
143
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

177
177
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

188
188
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

62
62
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

147
147
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

290
290
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

372
372
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

81
81
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

538
538
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

78
78
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

448
448
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

644
644
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

249
249
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

305
305
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

927
927
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

496
496
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

461
461
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

613
613

Meer sportnieuws