Steun voor Coucke: "Arbeiders vertrekken niet met zo'n vette cheque"

door
Steun voor Coucke:

Hoewel hij vaak bekritiseerd werd en niet langer geliefd was bij de supporters, is er heel wat te doen omtrent het vertrek van Herman Van Holsbeeck bij RSC Anderlecht. De manager was immers vijftien jaar actief bij de club en heeft toch heel wat mooie verdiensten achter zijn naam staan. Toch schoof nieuwe voorzitter Marc Coucke hem genadeloos aan de kant.


Volgens heel wat kenners en analisten had Van Holsbeeck een veel mooier afscheid moeten krijgen, maar daar gaat voormalige Rode Duivel Philippe Albert niet mee akkoord. "Overal worden er mensen ontslagen van de ene dag op de andere. Ik heb vrienden die hun job verloren in de fabriek. Maar die vertrekken niet met een vette cheque! Ik denk niet dat Herman Van Holsbeeck financieel een slechte zaak doet. Zo'n C4, om het even wanneer, is nu de norm geworden. Van Holsbeeck zit lang genoeg in het voetbal om te weten dat hij dat kon verwachten", zegt hij in Sport/Voetbalmagazine.

De Waalse televisie-analist benadrukt dan ook dat Coucke in de eerste plaats gekomen is om het 'bedrijf Anderlecht' weer gezond te maken en dus geen rekening kan houden met het verleden of andere sentimenten. "We weten ondertussen dat Marc Coucke niet naar Anderlecht gekomen is om sentimenteel te doen. Hij neemt beslissingen in functie van wat hij gezien heeft sinds zijn komst."

LEES OOK: Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Kan een voetbalclub volgens u op dezelfde manier gerund worden als een bedrijf?

Meest recent

Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

43
43
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

65
65
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

236
236
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

535
535
'Vanzeir verlaat AA Gent: straffe JPL-transfer krijgt vorm'

Bij AA Gent willen ze af van een aantal spelers, vooral jongens die door een ander netwerk dan het ...

436
436
Manchester United blijft op de dool in de Premier League

Manchester United ging om 13u30 op bezoek bij Leeds United. Kon de gevallen Engelse topclub nog eens ...

57
57
Analisten lyrisch over Tielemans: "Een droom!"

Aston Villa is bezig aan een geweldig seizoen in de Premier League. Ze zijn zelfs outsider voor de ...

79
79
Kindermans rekent af met Neerpede-verhaal

Het was een opmerkelijk fenomeen. Bepaalde analisten riepen plots gezamenlijk dat de jeugd van RSC ...

265
265
Antwerp in actie: terugkeer plots wél op de tafel

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

330
330
Anderlecht aan de bak: club wil 'drama' vermijden

RSC Anderlecht eindigde 2025 met een fikse tegenvaller door met 1-2 te verliezen van Sporting ...

289
289
Standard doet zéér verrassende transfermove

Standard wil deze maand een aantal versterkingen halen, maar de Rouches hebben geen groot budget. De ...

86
86
Diamanten bij Club, RSCA en Genk: toppers op komst

We opperen voor meer kansen voor de Belgische jeugd. En of er nog meer dan genoeg talent zit aan te ...

227
227
Anderlecht en Genk: weldra wéér 2 jonkies bij wereldtop?

Neerpede is al vele jaren een garantie op doorstroming, net als de Jos Vaessen Academy in Genk. ...

224
224
Hallo, Belgische clubs? Deze 6 ‘vergeten’ Belgen schitteren

De Belgische clubs kijken veel te vaak naar buitenlanders om hun ploeg te versterken. Er zijn ook ...

203
203
RSCA, Club en Genk: drie buitenlandse parels op komst

Bij RSCA Futures, Club NXT en Jong Genk lopen ondertussen ook heel wat buitenlandse spelers rond. ...

688
688
TRANSFERUURTJE: 'Floptransfer weg bij RSCA, bod op Tzolis'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

193
193
Courtois ooit T1? Rode Duivel verklapt grootse plannen

Thibaut Courtois gaf een interview aan Sporza en de doelman sprak er onder meer over zijn toekomst. ...

95
95
‘Napoli genadeloos voor Noa Lang: topper op komst'

De transfer van Noa Lang naar Napoli is nog geen succes gebleken. De buitenspeler was een smaakmaker ...

142
142
Club Brugge incasseert ferme domper op winterstage

Veel Belgische clubs gaan deze winter op stage, meestal naar een warme bestemming. Dat was ook het ...

477
477
Straffe onthulling Courtois: “Dit riep Haaland naar mij”

Thibaut Courtois is één van de beste doelmannen ter wereld. Bij Real Madrid is hij de ...

394
394
Afrika Cup in de ban van Belgische mirakelman: “Een droom!”

Het gaat om de knikkers nu in de Afrika Cup. In het Afrikaanse landentornooi zien we enkele oude ...

191
191
Winterdeal afgerond: Anderlecht doet zaken met Westerlo

RSC Anderlecht en Westerlo doen zaken op de wintermercato. Op de officiële kanalen van De ...

221
221
Marc Coucke doet fans schrikken met donker toekomstbeeld

Marc Coucke staat bekend om zijn gevoel voor humor, maar zijn nieuwste Instagrambericht deed toch ...

220
220
Storm rond Herman Brusselmans krijgt onverwachte wending

Herman Brusselmans is opnieuw het middelpunt van een storm die veel groter werd dan enkel een ...

171
171
Courtois speelt open kaart: afscheid Rode Duivels na WK?

Thiibaut Courtois wordt binnen enkele maanden 34 jaar. 'El Muro' weet dus dat zijn laatste fase van ...

126
126

Meer sportnieuws