TU: 'Club-aanvaller lokt interesse, geruchten Anderlecht nemen toe'

door
TU: 'Club-aanvaller lokt interesse, geruchten Anderlecht nemen toe'

De ontknoping in de competities in binnen- en buitenland moet in de komende weken nog volgen, maar heel wat clubs zijn nu al druk bezig met hun voorbereiding op de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht werd door bepaalde media gelinkt aan een transfer van Bjorn Engels, die op een zijspoor zit bij Olympiakos. Maar de Brusselaars reageerden zelf op deze geruchten. "Anderlecht heeft geen enkel contact gehad met Bjorn Engels over een eventuele overgang", klonk het. Geen contact dus, maar eventuele interesse wordt evenmin ontkend. RSCA had ook gehoopt om Matz Sels nog een seizoen te kunnen houden, maar volgens Het Laatste Nieuws keert de doelman in principe gewoon terug naar Newcastle United.

Een langere samenwerking met Liverpool-huurling Lazar Markovic is dan weer niet uitgesloten voor de Brusselaars. "Anderlecht is een grote naam in Europa, misschien speelt het volgend seizoen in de Champions League en Lazar voelt zich goed in België. Er is dus ruimte om te onderhandelen, hé", liet zijn makelaar verstaan tegenover HLN.

Dorin Rotariu wordt dit seizoen verhuurd aan Moeskroen en doet het daar meer dan behoorlijk, toch is de kans klein dat hij volgend seizoen een belangrijke rol krijgt bij Club Brugge. Mogelijk zoekt hij dus ergens zijn heil. Het Nederlandse sc Heerenveen zou volgens Fanatik alvast concrete interesse vertonen in de Roemeens international.

Zulte Waregem toont zich nu al erg actief op de transfermarkt en richt zich vooral op het aantrekken van spelers die na het seizoen einde contract zijn. Zo werd de komst van Erdin Demir van Waasland-Beveren officieel afgerond. En met Hicham Faik haalde de club ook een nieuwe middenvelder in huis, de Nederlandse-Marokkaan komt over van Excelsior Rotterdam.

BUITENLAND
Olympiakos wil na het seizoen schoon schip maken in de spelerskern en dat heeft ook zijn invloed op de Belgen die er actief zijn. Onze redactie sprak met de Griekse journalist Johnny Georgopoulos en die denkt dat enkel Silvio Proto een reële kans om te blijven heeft. De aankoopoptie op Kevin Mirallas wordt wellicht niet gelicht. Guillaume Gillet en Vadis Odjidja mogen dan weer beschikken, een terugkeer naar België is in hun geval niet uitgesloten.

Coach Unai Emery moet wellicht snel vertrekken bij PSG en volgens het doorgaans betrouwbare L'Equipe heeft de club al een opvolger gekozen. Vanuit Doha zou immers het signaal zijn gekomen dat Thomas Tuchel de opvolger van Emery moet worden. De ex-trainer van Borussia Dortmund zou tot 2020 kunnen tekenen in het Parc des Princes.

Bayern München zou zijn oog hebben laten vallen op een nieuwe winger. Volgens Sky Sports heeft de kampioen van de Bundesliga zich namelijk officieel gemeld voor Chelsea-buitenspeler Kenedy. Op dit moment wordt de Braziliaan door de Blues uitgeleend aan Newcastle United, waar hij het heel erg goed doet.

LEES OOK: Boze blikken bij FCV Dender, Zulte Waregem baalt

Rotariu moet een nieuwe kans krijgen bij Club ...

Meest recent

Club Brugge in extase: nieuwe Gouden Generatie staat op

Niet alleen het A-elftal van Club Brugge toont een ander gelaat in eigen land dan in Europa, ...

29
29
Toch geen Messi op WK van volgende zomer?

In 2022 kon Lionel Messi in Qatar eindelijk helemaal de kroon op zijn carrière zetten, want ...

17
17
Joos verrast met gewaagde voorspelling over titelkandidaat

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is intussen bijna halfweg. Daarbij herbergt de top ...

176
176
Onrust bij De Ketelaere: Atalanta grijpt drastisch in

Interlandbreaks zijn voor veel clubs het moment om in te grijpen en dat is ook deze maand niet ...

10
10
Na eerste pandoering: Monaco-CEO oordeelt over Pocognoli

Sébastien Pocognoli verbaasde iedereen door tijdens de vorige interlandbreak in oktober de ...

71
71
Club Brugge in diepe rouw na overlijden oudgediende

Club Brugge kreeg de voorbije dagen enkele tegenvallers te verwerken. Het slikte vorig weekend een ...

0
0
Pittig programma Antwerp: Goots ziet onverwacht voordeel

Antwerp slaakte afgelopen weekend een grote zucht van opluchting, want het kon eindelijk nog eens ...

80
80
'Bondsparket lacht niet met slag: zware schorsing wacht'

De veertiende speeldag van de Jupiler Pro League bracht vorig weekend enkele opmerkelijke momenten. ...

46
46
Club Brugge na mokerslag de transfermarkt op?

Club Brugge trekt toch de interlandbreak in met de nodige twijfels. Het ging vorig weekend met 1-0 ...

311
311
Ronaldo bevestigt: "Het wordt zeker mijn laatste"

Er vond de voorbije jaren al een wissel van de wacht plaats in de voetbalwereld. Het tijdperk waarin ...

77
77
Yamal zet Spanje op stelten: Barcelona schakelt Belg in

Vorige week woensdag stuntte Club Brugge met een gelijkspel tegen FC Barcelona, waar Lamine Yamal ...

107
107
Van Looy laat kijkers in shock achter: Groot geheim onthuld

Erik Van Looy mag dan vooral bekendstaan als quizmaster van De Slimste Mens ter Wereld, de ...

163
163
TRANSERUURTJE: 'Jackpot voor RSCA, opvolger Hayen bekend?'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

326
326
Uppercut voor Club Brugge: sterkhouder out tot nieuwjaar

Na een glansloze prestatie ging Club Brugge zondag de boot in tegen RSC Anderlecht. Alsof de ...

194
194
Revolutie bij Rode Duivels: Club Brugge klopt Anderlecht

Club Brugge moest zondag voor het eerst sinds lang nog eens haar meerdere erkennen in RSC ...

213
213
Tranen bij Club-fans: Mechele deelt pakkende bekentenis

Hij is geen man van grote woorden of show, maar van daden. Van tackles, duels en trouwe dienst. ...

765
765
'Masterplan van Coucke: comeback grote naam bij RSCA?'

De hemel klaart op boven het Lotto Park na de deugddoende zege tegen Club Brugge. Bovendien werd er ...

430
430
Club Brugge baalt: peperdure miscast valt door de mand

Club Brugge ging zondag vrij kansloos onderuit tegen RSC Anderlecht. Op het veld van de aartsrivaal ...

356
356
Na pijnlijke breuk: Ex Rik Verheye deelt pakkend bericht

Na tweeënhalf jaar eindigde onlangs het ogenschijnlijk 'sprookje' tussen Rik Verheye (38) en ...

352
352
'Wit konijn Garcia: daverende verrassing in WK-selectie'

Behoudens een monumentale inzinking tegen Kazachstan en Liechtenstein, verzekeren de Rode Duivels ...

455
455
Blessuregolf bij Club Brugge: één speler profiteert

Club Brugge staat na de interland-break opnieuw voor een loodzwaar wedstrijdschema tot aan de ...

263
263
Ophef bij Duivels: Waalse analist maakt brandhout van Courtois

De Rode Duivels zullen eind deze week gehavend naar Kazachstan afreizen voor hun WK-kwaliciatieduel. ...

646
646
Play-Offs tóch behouden? Anderlecht-CEO doet markante uitspraak

De Jupiler Pro League is bezig aan zijn laatste seizoen met een Play-Offs-format. Tenminste toch als ...

503
503
‘Club in rep en roer: transferbom barst vlak voor de winter’

Er staat iets te gebeuren op Jan Breydel: een bliksemsnelle flankspeler zet de winter op stelten. ...

370
370
'Liverpool zet mercato wéér in vuur: deal van 100 miljoen'

Ondanks het behalen van de Engelse titel, pakte Liverpool FC afgelopen zomer uit met een ...

147
147

Meer sportnieuws