TU: 'Club-aanvaller lokt interesse, geruchten Anderlecht nemen toe'

160 stemmen
TU: 'Club-aanvaller lokt interesse, geruchten Anderlecht nemen toe'

De ontknoping in de competities in binnen- en buitenland moet in de komende weken nog volgen, maar heel wat clubs zijn nu al druk bezig met hun voorbereiding op de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht werd door bepaalde media gelinkt aan een transfer van Bjorn Engels, die op een zijspoor zit bij Olympiakos. Maar de Brusselaars reageerden zelf op deze geruchten. "Anderlecht heeft geen enkel contact gehad met Bjorn Engels over een eventuele overgang", klonk het. Geen contact dus, maar eventuele interesse wordt evenmin ontkend. RSCA had ook gehoopt om Matz Sels nog een seizoen te kunnen houden, maar volgens Het Laatste Nieuws keert de doelman in principe gewoon terug naar Newcastle United.

Een langere samenwerking met Liverpool-huurling Lazar Markovic is dan weer niet uitgesloten voor de Brusselaars. "Anderlecht is een grote naam in Europa, misschien speelt het volgend seizoen in de Champions League en Lazar voelt zich goed in België. Er is dus ruimte om te onderhandelen, hé", liet zijn makelaar verstaan tegenover HLN.

Dorin Rotariu wordt dit seizoen verhuurd aan Moeskroen en doet het daar meer dan behoorlijk, toch is de kans klein dat hij volgend seizoen een belangrijke rol krijgt bij Club Brugge. Mogelijk zoekt hij dus ergens zijn heil. Het Nederlandse sc Heerenveen zou volgens Fanatik alvast concrete interesse vertonen in de Roemeens international.

Zulte Waregem toont zich nu al erg actief op de transfermarkt en richt zich vooral op het aantrekken van spelers die na het seizoen einde contract zijn. Zo werd de komst van Erdin Demir van Waasland-Beveren officieel afgerond. En met Hicham Faik haalde de club ook een nieuwe middenvelder in huis, de Nederlandse-Marokkaan komt over van Excelsior Rotterdam.

BUITENLAND
Olympiakos wil na het seizoen schoon schip maken in de spelerskern en dat heeft ook zijn invloed op de Belgen die er actief zijn. Onze redactie sprak met de Griekse journalist Johnny Georgopoulos en die denkt dat enkel Silvio Proto een reële kans om te blijven heeft. De aankoopoptie op Kevin Mirallas wordt wellicht niet gelicht. Guillaume Gillet en Vadis Odjidja mogen dan weer beschikken, een terugkeer naar België is in hun geval niet uitgesloten.

Coach Unai Emery moet wellicht snel vertrekken bij PSG en volgens het doorgaans betrouwbare L'Equipe heeft de club al een opvolger gekozen. Vanuit Doha zou immers het signaal zijn gekomen dat Thomas Tuchel de opvolger van Emery moet worden. De ex-trainer van Borussia Dortmund zou tot 2020 kunnen tekenen in het Parc des Princes.

Bayern München zou zijn oog hebben laten vallen op een nieuwe winger. Volgens Sky Sports heeft de kampioen van de Bundesliga zich namelijk officieel gemeld voor Chelsea-buitenspeler Kenedy. Op dit moment wordt de Braziliaan door de Blues uitgeleend aan Newcastle United, waar hij het heel erg goed doet.

LEES OOK: Union én Anderlecht zien sterkhouders naar WK trekken

Rotariu moet een nieuwe kans krijgen bij Club ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

74
74
Garcia maakt Vanaken warm voor WK: basisplaats op komst?

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

2
2
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

13
13
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

151
151
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

70
70
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

147
147
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

69
69
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

117
117
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

155
155
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

69
69
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

32
32
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

86
86
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

229
229
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

620
620
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

163
163
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

202
202
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

146
146
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

113
113
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

190
190
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

1031
1031
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

150
150
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

313
313
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

106
106
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

862
862
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

169
169
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

187
187

Meer sportnieuws