Vermaelen weet Europese pers opnieuw te verbazen

863 stemmen
Vermaelen weet Europese pers opnieuw te verbazen

FC Barcelona blijft uitzicht behouden op de treble, maar daardoor moeten de Catalanen wel een bijzonder druk schema afwerken. En dus besloot coach Ernesto Valverde om zaterdagavond tegen laagvlieger Leganes (3-1) wat te roteren met zijn pionnen. Onder andere Thomas Vermaelen stond nog eens in de basis.


En de Rode Duivel deed het uitstekend, vooral defensief gezien liet hij amper steken vallen. Ook de Europese pers zag hoe de Belg een goede beurt maakte. "Hij kende eerst wat kleine probleempjes door zijn gebrek aan ritme, maar met zijn grote ervaring wist hij de meeste aanvallen van Leganes onschadelijk te maken", schrijft het Spaanse Sport.

Het Franse Homme du Match vond hem een ideale vervanger voor Samuel Umtiti. "Hij toonde zich zeer solide in de luchtduels en aarzelde niet om verticale passes tussen de lijnen te spelen om de aanvallers te bereiken. Bovendien was hij de auteur van enkele uitstekende defensieve acties." Het Engelse The Mirror zag dan weer hoe hij zich 'erg comfortabel voelde in de ploeg'.

Bij SportsKeeda was men dan weer onder de indruk van zijn statistieken. "De Belg deed het erg goed in één van de weinige basisplaatsen die hij kreeg. Hij eindigde de wedstrijd met drie intercepties en een passgemidelde van maar liefst 96%." Tot slot stelde ESPN vast dat Vermaelen serieuze stappen heeft gezet. "Hij is uitgegroeid tot een zeer betrouwbaar alternatief voor Umtiti en Pique."

LEES OOK: 'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Een Vermaelen in vorm moet altijd starten bij de Duivels ...

Meest recent

Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

1
1
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

56
56
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

32
32
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

53
53
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

105
105
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

81
81
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

35
35
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

390
390
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

60
60
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

36
36
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

220
220
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

93
93
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

164
164
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

391
391
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

340
340
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

89
89
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

59
59
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

189
189
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

171
171
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

62
62
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

447
447
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

333
333
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

316
316
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

83
83
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

336
336

Meer sportnieuws