TU: 'Commotie bij Anderlecht, nieuwe ontwikkeling rond Vadis'

205 stemmen
TU: 'Commotie bij Anderlecht, nieuwe ontwikkeling rond Vadis'

De ontknoping in de competities in binnen- en buitenland moet in de komende weken nog volgen, maar heel wat clubs zijn nu al druk bezig met hun voorbereiding op de komende zomermercato. VoetbalNieuws zal daarom dagelijks de belangrijkste transfernieuwtjes bundelen in dit Transferuurtje om een duidelijk overzicht te geven van wat er zich in binnen- en buitenland afspeelt.


JUPILER PRO LEAGUE
Er heerst momenteel heel wat onduidelijkheid rond de toekomst van Hein Vanhaezebrouck bij RSC Anderlecht. Nieuwe voorzitter Marc Coucke zou niet zo hoog met hem oplopen en de ook de resultaten zijn tot dusver ondermaats. Bij RSCA zouden ze zelfs al een opvolger in het hoofd hebben, want La Capitale weet dat er al gepolst geweest is bij Francky Dury. Luc Devroe zou eerst indirect en vervolgens direct contact opgenomen hebben met de trainer van Zulte Waregem.

Ondertussen meldt L'Avenir dat makelaar Mogi Bayat in het buitenland al aan het uitkijken is naar een nieuwe club in het buitenland. Voor manager Herman Van Holsbeeck zit het verhaal bij Anderlecht er definitief op, hij nam vrijdagochtend afscheid.

Routinier Arjen Swinkels houdt het voor bekijken bij KFCO Beerschot Wilrijk, de sterkhouder vond geen overeenkomst omtrent een nieuw contract. Lang lijkt hij echter niet zonder club te zitten. KV Mechelen zou alvast concrete interesse hebben in de Nederlandse verdediger.

De topscorer van de Nederlandse tweede klasse speelt dit seizoen bij FC Eindhoven: Mart Lieder staat al op 25 treffers. Na dit seizoen is hij transfervrij, en dus is het logisch dat er veel interesse is. Zijn zaakwaarnemer liet alvast weten dat ook enkele Belgische clubs hem van dichtbij volgen, namen kon hij voorlopig echter niet geven.

BUITENLAND
Vadis Odjidja mag vertrekken bij Olympiakos en zou onder meer in beeld zijn bij RSC Anderlecht en Club Brugge. Maar het Poolse Futbol meldt nu dat de Griekse topclub Vadis niet wil verkopen en op het huurbeurt mikt. Zijn ex-club Legia Warschau zou daarvoor in pole positie liggen, voor andere Belgische gegadigden. Zijn ploegmaat Kevin Mirallas liet dan weer verstaan dat hij bij de Griekse club wil blijven.

Door zijn goede prestaties bij Liverpool FC, zou Mohamed Salah een belangrijk doelwit zijn geworden van Real Madrid. Volgens Spaanse media wil de Premier League-club voor zo'n 180 miljoen euro wel een deal sluiten. Maar dat schrikt de Madrilenen niet af. Don Balon meldt zelfs al dat Real-preses Florentino Pérez al in hoofdlijnen akkoord is met de hoofdrolspeler zelf.

Steven Defour speelde tot zijn blessure een sterk seizoen en dat heeft hem nu de interesse van West Ham United opgeleverd. De Londense ploeg zou echter niet de enige Premier League-club zijn die in de markt is voor Defour, want ook Everton ziet zijn komst wel zitten. Ook een contractverlenging bij Burnley is nog altijd een optie.

José Mourinho zou een oude bekende naar Manchester United willen halen. Volgens The Sun mikt de trainer immers op een hereniging met Willian. Die is onder Antonio Conte geen vaste titularis meer bij Chelsea en de club zou bereid zijn de 29-jarige Braziliaan te laten vertrekken voor 35 miljoen euro.

LEES OOK: 'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Denkt u dat Vanhaezebrouck volgend seizoen nog coach is van RSCA?

Meest recent

Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

11
11
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

84
84
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

21
21
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

239
239
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

243
243
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

316
316
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

125
125
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

92
92
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

157
157
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

727
727
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

435
435
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

361
361
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

263
263
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

45
45
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

36
36
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

758
758
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

587
587
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

128
128
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

360
360
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

88
88
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

458
458
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

391
391
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

161
161
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

155
155

Meer sportnieuws