Begint Standard gehandicapt aan Play-Off I?

door
Begint Standard gehandicapt aan Play-Off I?

Vrijdagavond wordt Play-Off I afgetrapt met een Waalse clash tussen Standard en Sporting Charleroi. Voor de Luikenaars is het een mooie kans om hun goede vorm verder te zetten, maar mogelijk komen ze gehandicapt aan de aftrap.


Standard werd immers zwaar getroffen door de interlandbreak. Maar liefst negen potentiële titularissen vertrokken met hun nationale ploeg en een aantal van hen heeft er een zware reis opzitten. Vooral voor Guillermo Ochoa en Duje Cop, die allebei dinsdagnacht nog in de VS speelden, wordt het afwachten, want zij keren pas vandaag - één dag voor de wedstrijd - terug.

"In welke toestand keren de spelers terug van die interlandbreak? Na een lange reis, al dan niet vermoeid of met kleine blessures. Daar zal een trainer zich meer zorgen om maken dan om het tactische aspect", zegt analist en ex-trainer Ariël Jacobs daarover in Het Laatste Nieuws. "Het is een beslissing die je als trainer neemt in samenspraak met de medische staf en de speler zelf. Voor een doelman zal het misschien ook anders zijn dan voor een aanvaller. Het zal individueel bekeken worden.

"Voor mij was het vroeger ondenkbaar dat Biglia op zondag niet zou spelen omdat hij de dinsdag voordien een interland had afgewerkt. Maar ik weet bijvoorbeeld dat Frank de Boer bij Ajax een stelregel had. Een speler die voor zijn land gespeeld had na een bepaalde dag - bijvoorbeeld dinsdag - kwam bij hem sowieso niet in aanmerking voor een selectie. Dat zijn regels die je hanteert als coach en waar je respect voor moet opbrengen."

LEES OOK: 'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Wordt Standard hier benadeeld?

Meest recent

Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

131
131
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

15
15
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

32
32
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

23
23
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

49
49
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

248
248
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

36
36
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

30
30
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

89
89
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

88
88
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

130
130
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

34
34
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

136
136
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

338
338
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

104
104
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

191
191
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

48
48
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

47
47
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

217
217
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

356
356
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

148
148
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

401
401
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

170
170
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

89
89
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

91
91

Meer sportnieuws