Schorsing Mpoku dreigt, bekerfinale toch niet in gevaar

210 stemmen
Schorsing Mpoku dreigt, bekerfinale toch niet in gevaar

Standard zal in de twee slotspeeldagen van de reguliere competitie volop moeten strijden om alsnog een ticket voor Play-Off I af te dwingen. Lukt dat niet, hebben de Rouches wel nog een fraaie troost. Op 17 maart staan de Luikenaars immers tegenover KRC Genk in de bekerfinale.


Maar coach Ricardo Sa Pinto zal dan moeten schuiven met zijn pionnen. Sterkhouders Christian Luyindama en Uche Agbo zijn allebei geschorst voor de finale. En daar dreigt mogelijk nog een derde smaakmaker bij te komen. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat ook voor Paul-José Mpoku een schorsing dreigt na zijn buitensporige gedrag van afgelopen zondag.

De aanvaller ging na de wedstrijd tegen Club Brugge (1-1) bij ref Alexandre Boucaut verhaal halen voor enkele scheidsrechterlijke dwalingen. Maar de Congolees ging daarbij veel te driest te werk en Boucaut nam het incident op in zijn verslag. Om 13 maart moet Mpoku, die nog een voorwaardelijke sanctie heeft openstaan, zich komen verdedigen en dus dreigt hij de finale te moeten missen.

UPDATE
Zelfs al wordt Mpoku geschorst, dan nog is de kans erg klein dat hij de bekerfinale effectief moet missen. Standard kan immers in beroep gaan tegen een eventuele sanctie en heeft daar zeven dagen voor. Als de Rouches dit doen, en dat zal in geval van een schorsing ongetwijfeld gebeuren, kan Mpoku dus gewoon schorsing.

LEES OOK: Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Heeft Standard voldoende alternatieven om een schorsing van Mpoku op te vangen?

Meest recent

Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

37
37
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

47
47
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

25
25
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

30
30
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

31
31
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

103
103
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

105
105
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

391
391
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

74
74
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

146
146
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

303
303
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

63
63
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

902
902
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

496
496
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

31
31
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

183
183
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

914
914
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

156
156
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

431
431
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

816
816
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

563
563
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

351
351
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

580
580
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

158
158

Meer sportnieuws