Competitiehervorming: Dit is de Pro League concreet van plan

door
Competitiehervorming: Dit is de Pro League concreet van plan

Topoverleg woensdagnamiddag in het Park Hotel te Diegem, waar bestuurders van alle 24 Belgische profclubs samen kwamen. Op deze speciale vergadering werd de toekomst van Jupiler Pro League én Proximus League besproken. Concrete beslissingen werden niet genomen, maar het heeft er alle schijn van dat er nieuwe competitiehervorming op komst is.


Want slechts vijf van de 24 clubs zijn voor het behoud van de huidige formule. Toch zal het nog een tijdje duren alvorens concrete plannen op tafel komen. "Er is nog geen consensus tussen alle clubs. We moeten nu analyseren wat iedereen gezegd heeft. We proberen tot een consensus te komen om iets te veranderen of niets te veranderen. We willen een eerste stap naar de toekomst zetten", reageert ontslagnemend voorzitter Roger Vanden Stock bij Het Nieuwsblad.

Al benadrukt VD Stock dat het niet de bedoeling is om dit dossier te laten aanslepen. "Nu gaan we een analyse maken van alle antwoorden die hier gegeven zijn. En misschien beleggen we volgende maand een nieuwe vergadering. We moeten zeker een beslissing nemen voor de Algemene Vergadering van juni. Er is geen echte beslissing, maar we weten wel meer over de meningen van de clubs. De standpunten zijn duidelijk. Maar er is tot nu toe geen meerderheid om iets te veranderen."

POLL: De Play-Offs in zijn huidige vorm ...

Meest recent

Anderlecht wil knallen: transferbommetje van formaat

Anderlecht heeft grote plannen op de transfermarkt en mikt op een opvallende toptransfer. De club ...

14
14
Nainggolan verrast plots met bekentenis tijdens verhoor

Radja Nainggolan toonde zich zondag opnieuw van goudwaarde bij Lokeren-Temse. Met een laat doelpunt ...

6
6
Maandagkranten zien uitblinker: "Geweldig nieuws Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag een goede zaak gedaan. De Brusselaars wonnen opnieuw van AA Gent ...

57
57
Ex-ref velt verdict: Genk dubbel bestolen in sleutelmatch?

Mathematisch gezien is er zeker nog niet verloren, maar KRC Genk liep zondagnamiddag opnieuw ...

98
98
'Club Brugge grijpt in: prestigetransfer na Union-debacle'

Club Brugge is er zondag niet in geslaagd om de thuisnederlaag tegen Union SG uit te wissen en bleef ...

346
346
'Exit Ancelotti bij Real Madrid: exacte tijdlijn bekend'

Real Madrid ging zaterdagavond op pijnlijke wijze onderuit in de finale van de Copa del Rey. Het ...

60
60
Hayen waarschuwt stevig voor 'makkelijke' wedstrijd

Club Brugge staat er plots een stuk slechter voor in de strijd om de titel. Het raakte zondag niet ...

126
126
Napoli profiteert van slipper Inter en wordt alleen leider

In de Serie A hebben Romelu Lukaku en Napoli zondagavond een grote stap richting de titel gezet. Ze ...

72
72
'Union toch met zorgen: twee sterkhouders out?'

Met nog vier speeldagen voor de boeg ligt Union stilaan helemaal op titelkoers. Ze hielden zondag ...

127
127
PSG speurt JPL af: wie staat er op de lijst?

Uitgerekend het seizoen na het vertrek van Kylian Mbappé zou weleens hét jaar van ...

131
131
Club Brugge krijgt nieuws over blessures Mignolet en Vanaken

Club Brugge heeft de voorbije dagen averij opgelopen. In de eerste plaats in de titelstrijd, want ...

1258
1258
Pocognoli weigerde eerst, maar gaat nu toch overstag

Nadat ze donderdag nog gingen winnen in het Jan Breydelstadion, is Union er zondag opnieuw in ...

145
145
'AA Gent heeft bijna beet: transfer van 10 miljoen'

AA Gent heeft de voorbije dagen klappen gekregen in de strijd om een Europees ticket. Het verloor ...

303
303
Nainggolan dompelt RWDM in rouw, Patro beleeft sprookje

Wat een zinderende avond hebben we achter de rug in de Promotie Play-Offs van de Challenger Pro ...

395
395
Hayen heeft duidelijke boodschap voor Talbi na misser

Club Brugge is er zondag niet in geslaagd om revanche te nemen voor de thuisnederlaag van enkele ...

457
457
Dramatische reeks KRC Genk: Fink heeft één hekelpunt

KRC Genk is aan een dramatische reeks bezig in de Play-Offs. Ze verloren met 0-1 van Royal Antwerp ...

445
445
Spanning troef: Club mist efficiëntie, Union koestert titeldroom

Ook na speeldag zes blijft onze competitie een echte nagelbijter. Na een wedstrijd waarin dat Club ...

215
215
Hasi komt met héél belangrijke Vertonghen-update

Gaat RSC Anderlecht dit seizoen Jan Vertonghen nog aan het werk zien op het veld? De ex-Rode Duivel ...

614
614
Chery na akkefietje met Penders: "We hebben gesproken"

Royal Antwerp FC won verrassend met 0-1 op het veld van KRC Genk. Ze speelden hun beste match in ...

255
255
Exit Dendoncker bij Anderlecht? Dit is zijn antwoord

Als Leander Dendoncker scoort, dan zijn het heel belangrijke goals. Hij trapte RSC Anderlecht naar ...

510
510

Meer sportnieuws