RSCA'er valt hard door de mand: "Nog nooit van hem gezien"

door
RSCA'er valt hard door de mand:

RSC Anderlecht liep zaterdagavond tegen de zoveelste teleurstelling van het seizoen en verloor dit keer op het veld van KV Oostende. Leander Dendoncker was met een owngoal en rode kaart de anti-held van de avond, maar er vielen nog meer RSCA'ers hard door de mand. Aanwinst Ryota Morioka bijvoorbeeld, was helemaal nergens te bespeuren.


Bij Waasland-Beveren had de Japanner nochtans heel wat fraais laten zien, maar zijn wedstrijd van zaterdag was echt ontluisterend slecht. "Ik ben een zware fan, maar heb hem in deze match dingen zien doen die ik nog nooit van hem gezien had. Simpele ballen van de voet laten stuiten, ballen inleveren waar je iets geniaals verwacht. Zijn voorzetten kwamen niet, de steekpasjes waren te kort en hoekschoppen te laag. Hij bracht gewoon veel te weinig, het was allemaal heel heel matig", stelt analist Bob Peeters bij Studio Live.

De huidige trainer van KVC Westerlo blijft echter wel in de slaagkansen van Morioka geloven, maar dan zal Anderlecht zijn spelsysteem wel moeten aanpassen. "Hij is wel een type dat bij Anderlecht kan voetballen. Als er iemand is die het spel kan maken en alles goed ziet ... . Maar als je zo lateraal blijft spelen, ga je aan Morioka ook niet veel hebben. Hij is een man die in de zestien moet komen, die moet infiltreren en diepte vinden in het spel. Hij is ook de man die de beslissende pass kan geven, maar heeft lopende mensen rond zich nodig. Morioka heeft ook al bewezen dat hij een goede voetballer is, we moeten hem dus ook wat tijd gunnen", aldus Peeters.

LEES OOK: SK Beveren slaat bijzonder grote slag

Gelooft u dat Morioka het zal maken bij RSCA?

Meest recent

Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

46
46
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

25
25
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

16
16
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

55
55
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

88
88
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

169
169
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

76
76
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

671
671
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

100
100
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

149
149
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

13
13
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

580
580
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

291
291
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

209
209
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

107
107
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

37
37
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

369
369
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

286
286
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

159
159
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

205
205
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

114
114
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

41
41
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

108
108
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

571
571
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

72
72

Meer sportnieuws