Dilemma voor Club Brugge: "Alibispeler of risico"

door
Dilemma voor Club Brugge:

Club Brugge blijft na de 3-3 kopzorgen hebben over zijn verdediging. Ook de doelman ontsnapte niet, want Vladimir Gabulov kon in zijn eerste vijf wedstrijden niet overtuigen. De roep om Kenneth Vermeer een kans te geven werd de voorbije dagen dan ook alsmaar luider en naar verluidt zou de Nederlander tegen Standard ook tussen de palen staan.


Ivan Leko hakt daarmee een bijzonder moeilijke knoop door, want bij elke keuze die hij maakt zijn er verliezers. "Als Leko verandert, verkoopt hij Gabulov een tik waar zelfs een stuurs ogende Rus eens van duizelt. Gabulov arriveerde in Brugge bulkend van het vertrouwen. Hem nu passeren betekent een potentieel einde van een doelman die 34 is en tot het einde van volgend seizoen tekende. Vermeer is huurling. Lekker zag het er niet uit, die tweede tegengoal van Charleroi. Maar een doelman verdient vertrouwen. En wat als Vermeer dan in de fout gaat? Ga je die dan ook wisselen?", weet Het Nieuwsblad.

Maar er is dus ook de andere zijde van de medaille. '
Vijf matchen heeft de Rus nu achter de rug en daarin was het eerder wachten op zijn eerste flater dan op de eerste keer dat hij punten zou pakken voor blauw-zwart. Gabulov is geen meerwaarde, eerder een alibispeler die in het doel wordt geplaatst om toch maar iemand tussen die twee palen te hebben staan. Gabulov straalt ervaring uit, maar oogt weinig atletisch, technisch lang niet volmaakt. Toen hij zondag de kans kreeg om zich bij het schot van Gaëtan Hendrickx te onderscheiden, kwam hij pijnlijk tekort. Gabulov maakt het verschil niet. En die vaststelling moet bij Club in de titelstrijd meer twijfels oproepen dan een lukrake flater."

LEES OOK: ‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Maakt Leko de juiste keuze door Vermeer in doel te zetten?

Meest recent

‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

44
44
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

26
26
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

27
27
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

7
7
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

60
60
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

59
59
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

45
45
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

81
81
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

142
142
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

359
359
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

351
351
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

570
570
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

326
326
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

79
79
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

102
102
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

214
214
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

611
611
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

72
72
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

298
298
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

117
117
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

110
110
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

521
521
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

187
187
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

417
417
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

200
200

Meer sportnieuws