Het grote wapen van Antwerp: "Hij is niet te doorgronden"

door
Het grote wapen van Antwerp:

Royal Antwerp FC is bezig aan een uitstekende comeback in de eerste klasse. Het vrijwaren van het behoud was de grote doelstelling dit seizoen, maar nu zit de Great Old zowaar op koers voor Play-Off I. Het memorabele kalenderjaar 2017 werd immers afgesloten op een onverwachte vierde plaats.


Knap werk dus van de spelersgroep, maar toch wordt vooral coach Laszlo Bölöni aangeduid als dragende kracht voor dit succes. "Hij hanteert de ijzeren hand, maar dat rendeert. Hij heeft ook droge ­humor, die ik wel kan pruimen. Maar zijn aanpak houdt iedereen in het gareel. Soms is hij niet te doorgronden. Soms komt hij plots naar je toe met iets grappigs. Maar hij doet zoals hij al vijfentwintig jaar doet, hé. ­Dezelfde stijl, ook de trainingen. Ik denk zelfs dat wij dezelfde looptraining doen als twintig jaar geleden", stelt routinier Jelle Van Damme bij Gazet van Antwerpen.

Maar die conservatieve en strenge aanpak van de Roemeen werpt duidelijk zijn vruchten af. De spelers accepteren dit dan ook zonder al te veel tegenspraak. "Hij wijkt niet af van zijn visie, ook voor stomme dingen, zoals op hotel gaan voor de afzondering. Mentaal is dat soms zwaar, zeker thuis. Maar iedereen schikt zich. De resultaten zijn er, dus ­niemand moet iets zeggen. Ach, Boloni doet niet anders dan enkele decennia terug. Of toch al zolang er hotels bestaan. Zo kwam die hechte groep tot stand die nu op plaats vier staat, ja."

LEES OOK: Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Bölöni is kandidaat voor de trofee van 'Coach van het Jaar' ...

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

7
7
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

5
5
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

73
73
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

60
60
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

90
90
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

137
137
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

164
164
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

7
7
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

291
291
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

49
49
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

143
143
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

197
197
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

49
49
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

187
187
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

237
237
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

118
118
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

155
155
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

67
67
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

520
520
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

45
45
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

119
119
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

308
308
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

71
71
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

444
444
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

480
480

Meer sportnieuws