Anderlecht doet gouden zaken: 'Elftal van 60 miljoen'

700 stemmen
Anderlecht doet gouden zaken: 'Elftal van 60 miljoen'

Financieel gezien heeft RSC Anderlecht een uitstekend 2017 achter de rug, met onder meer een kampioenenbonus en de enorme vergoedingen die met de Champions League gepaard gaan. Bovendien deed het enkele geslaagde uitgaande transfers, vooral de verkoop van jeugdproduct Youri Tielemans was enorme opsteker. En RSCA heeft nog veel meer kapitaal in de spelersgroep rondlopen.


Zo deed La Dernière Heure de rekensom en op basis daarvan werden enkele opmerkelijke vaststellingen gedaan. Zo betaalde RSCA in totaal zo'n 25.8 miljoen euro om onderstaande ploeg tussen de lijnen te krijgen. Daarbij moet wel gezegd worden dat de club Onyekuru en Sels zonder transfersom kon huren én dat jeugdspeler Dendoncker uiteraard gratis doorstroomde naar de eerste ploeg.

En dus kan Anderlecht een serieuze winst boeken. Zo wordt de huidige marktwaarde van het elftal geschat op 60.5 miljoen euro, de twee huurlingen niet meegerekend. Er kan dus een winst van maar liefst 34.7 miljoen euro geboekt worden indien manager Herman Van Holsbeeck goed werk levert. Al zijn deze bedragen wel zéér relatief. De marktwaarde van Teodorczyk bijvoorbeeld, zou zo'n 10 miljoen euro bedragen. Zijn reëel waarde ligt natuurlijk veel lager gezien zijn matige prestaties van de voorbije maanden. Daar tegenover is de waarde van Gerkens en andere Trebels dan weer de hoogte ingegaan.

De gebruikte ploeg:
Sels; Spajic, Kara, Dendoncker; Appiah, Trebel, Kums, Onyekuru; Gerkens, Hanni, Teodorczyk

LEES OOK: 'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Wie denkt u dat als eerste zal vertrekken?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

6
6
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

57
57
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

13
13
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

8
8
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

32
32
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

65
65
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

163
163
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

584
584
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

96
96
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

187
187
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

150
150
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

134
134
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

253
253
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

39
39
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

42
42
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

159
159
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

494
494
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

240
240
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

219
219
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

89
89
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

460
460
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

339
339
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

147
147
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

141
141

Meer sportnieuws